PRIEVIDZA
NÁMESTIE J. C. HRONSKÉHO
Banícky jarmok – príležitostný jarmok, zábavné atrakcie a kultúrny program. Piatok 12. 9. o 16. h banícky sprievod, 16.30 h otvorenie, otvárací koncert Kahanec, 17. h koncert Rudarski oktet Velenje zo Slovinska, 17.45 h Poluvská muzika, 18.45 h Funky Emotions, 19.45 h Silvayovci (moderný folklór), 21. h Polemic, 22.15 h IMT Smile, 23.30 DJ Cagy. Sobota 13. 9. o 12. h Majster N s kúzelníkom, 14.30 h Comunity (hip-hop dance), 15. h Folklórny súbor Vtáčnik, 16. h skupina Necpalanka, 17.30 h Maguranka, od 19. h skupiny Vega, Senzus, Progres, Štefan Hruštinec a Juraj Chlebana. Nedeľa 14. 9. o 10. h Divadlo Na traky, 13. h Zatúlaní, 14.30 h skupina Mennu, 16. h Sima Gažiková Band.
KOSTOL PIARISTOV
Banícka omša – pri príležitosti Dňa baníkov ju bude slúžiť prievidzský dekan Vladimír Slovák, účinkovať bude Orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi a Miešaný zbor Rozkvet, 14. 9. o 9.30 h.
REGIONÁLNE KULTÚRNE CENTRUM
Farba a fantázia – autorská výstava obrazov Prievidžanky Jany Melicherovej, potrvá do konca septembra.
DOM KULTÚRY
Kajúca tryzna – zástupcovia mesta a kresťanských cirkví a spoločností pri príležitosti pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia a 70. výročia zatvorenia Židovského tábora v Novákoch vyjadria ľútosť a ospravedlnenie za všetky neprávosti voči židovskému obyvateľstvu počas druhej svetovej vojny, 9. 9. o 17. h.
Tajomstvá sgrafitovej výzdoby sídliska Píly – výstava fotografií členov fotoklubu Junior, prístupná je do 12. 9.
Kto zhasol svetlo? – divadelná komédia, v ktorej sa predstavia Mária Kráľovičová / Zdena Studenková, Zuzana Tlučková, Kristína Svarinská / Viki Ráková, Ján Koleník a Braňo Deák, 13. 9. o 19. h.
HORNONITRIANSKE MÚZEUM
SNP na hornej Nitre očami historikov a pamätníkov – prednáška, 12. 9. o 16. h.
Historiae Superior Nitriensis - vývoj prírody a spoločnosti na hornej Nitre, stála expozícia.
AMFITEÁTER V LESOPARKU
Hudobnícky drevosklad – predstavia sa kapely Golem, Color, Electric, Vabank, Fprever, Tri kusy a Unis, 14. 9. o 15. h.
ART GALÉRIA – KINO BANÍK
Glovacka: Svet očami poľskej umelkyne – výstava diel Natalie Glovackej, prístupná do konca septembra.
ŠPORTOVÁ HALA
Šláger Paráda – päťhodinový program, v ktorom sa predstavia Martin Jakubec, Božanka, Dušan Grúň, Zdeno Sychra, Amadeo, Kysucký prameň, Ľudovít Kašuba a mnohí ďalší, 11. 9.
HANDLOVÁ
KINO BANÍK
Ninja korytnačky – dobrodružný film, MP, 8. 9. o 18. h.
Let s dance all in – hudobná snímka, MP-12, 9. 9. o 18. h.
Nymfomanka 1 – erotická snímka v rámci filmového klubu Rebel, MP-18, 11. 9. o 19. h.
Expendables 3 – akčný film, MP-15, 12. 9. o 19. h.
Útek z planéty Zem – rozprávka, MP, 13. 9. o 16. h.
Pavol Demitra: 38 – dokument, MP, 13. 9. o 18. h.
Mikuláš na prázdninách – rodinný film, MP-12, 14. 9. o 16. h.
Ninja korytnačky – dobrodružná snímka, MP, 14. 9. o 18. h.
Poštár Pat vo filme – rozprávka, MP, 15. 9. o 16. h.
Let s dance all in – hudobná snímka, MP-12, 15. 9. o 18. h.
Pavol Demitra: 38 – dokument, MP, 16. 9. o 18. h.
BOJNICE
VESTIBUL KULTÚRNEHO CENTRA
Krásy vytvorené prírodou: bytosti a štruktúry – autorská výstava Fritza Weinauera, prístupná do 27. 9.
PREPOŠTSKÁ JASKYŇA
Múzeum praveku – v septembri je prístupné vždy v sobotu a nedeľu od 11. do 17. h, nočné prehliadky s horiacimi fakľami za nedaždivého počasia sú v sobotu o 20. h.
BOJNICKÝ ZÁMOK
Umenie Orientu – výstava orientálnych predmetov, prístupná do konca septembra.
NOVÁKY
KINO
Ľudský rozmer – dánska dráma, 17. 9. o 17. h.
LIEŠŤANY
KULTÚRNY DOM
Veselá trojka Pavla Kršky – koncert kapely, hosťom bude skupina Black Band, 14. 9. o 14. h.
LEHOTA POD VTÁČNIKOM
KOSTOL SV. CYRILA A METODA
Počuli sme vrúcny – festival mariánskych pútnických piesní, 14. 9. o 15. h.
KLUB DÔCHODCOV
Zatmenie slnka – sugestívna výtvarná transformácia dobových obrazov vojny a povstania v kresbách Romana Benisku a Natálie Kohútovej, výstava potrvá do 15. 9.