FUTBAL: V Novákoch exceloval Roháč, skóroval štyrikrát

Nováky - Diviaky nad Nitricou.Nováky - Diviaky nad Nitricou. (Zdroj: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

GÓLY: 64. Uhlár - 41., 71. Filkorn, 77. Dudáš

ROZHODOVAL: Stránky, 200 divákov

D. N. VES: Rybanský – Šimurda, Šlabjar, Géczy (73. L. Štrbák), Jankeje, Lupták, Pekár, Uhlár (86. Pšenák), Ľ. Štrbák, Vavro, Paulďuro (79. Hagara)

MALINOVÁ: M. Bolfík – Dudáš, J. Bolfík, I. Filkorn, Luprich, J. Stiffel, M. Stiffel, Žigmond, Štefan, M. Filkorn, Dudáš (87. Dlhopolček)

V zápase, ktorý dotváralo aj slávnostné prostredie Novianskych dní, podali domáci hráči solídny výkon, ale na veľmi dobre hrajúcich hostí to nestačilo.

RÓBERT ŽEMBER

Nováky - Diviaky nad Nitricou 4:1 (1:1)

GÓLY: 5., 50., 67., 70. Roháč – 19. Turcer

ROZHODOVAL: Penčák, 50 divákov

NOVÁKY: Kudláč – Zaťko, Jankula (46. Belko), Mikuláš, Adamec, Plachý, Hajnovič, Oršula, Balaj, Tarageľ, Roháč

DIVIAKY: Ševčík – Caňo (70. Š. Gaman), Škríp, Ľ. Púčik (70. Valuška), Lašak (65. Králik), Koššo, R. Púčik, Kaňa, M. Turcer (78. Cako), V. Kaňa, Blaho

V zápase, v ktorom boli hostia technickejší a domáci bojovnejší rozhodol aj napriek 30-minútovému oslabeniu strelecky disponovaný Roháč.

ĽUBOMÍR ĎURECH

Ráztočno - Chrenovec-Brusno 3:0 (2:0)

GÓLY: 13. a 47. Krutý, 26. Škrteľ

ROZHODOVAL: Žiak, 150 divákov

RÁZTOČNO: Vašíček – Sokolovský, Strelka, Ležovič, Škrteľ (80. Drozd), Hanus, Petrucha M. (83. Drnaj), Petrucha T., Kerata, Krutý, Matuškovič

CHRENOVEC-BRUSNO: Ľahký – De Abreu, Šalátek, Jakubík (65. Pradla), Gilan, Krausko, Trgiňa, Kohút, Ďurdina, Lukačka, Vojtko

V stretnutí priemernej úrovne domáci futbalisti ovládli ihrisko a udávali tempo hry. Boli však málo efektívni v premieňaní gólových šancí, čo sa odzrkadlilo na konečnom skóre, ktoré mohlo byť oveľa vyššie. Ich víťazstvo je absolútne zaslúžené.

IVAN ŠKRTEĽ

Tužina – Bystričany 2:1 (1:0)

GÓLY: 37. a 53. Galus – 82. Grolmus

ROZHODOVAL: Michale, 100 divákov

TUŽINA: Klopan – Dobiš, Rybár (81. Kvašnica J.), Majo, Pekár, Kulich, Kvašnica A., Galus, Greschner M. (77. Čiscoň B.), Kvašnia V., Greschner P. (60. Čiscoň A.)

BYSTRIČANY: Hutár – Murko (70. Škoda), Macho, Kmeť, Bobok, Šnirc, Grolmus, Nechala (83. Suchý), Hrádel, Obžera, Bielik

V tomto zápase sa stretli mužstvá z konca tabuľky, ktoré ešte nezvíťazili. V prvom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Domáci využili v 37. min. nedorozumenie hosťujúcej obrany a z pokutového kopu sa ujali vedenia. Po zmene strán sa hra vyrovnala a najskôr domáci v 53. min. pridali druhý gól. Mohli zaznamenať aj ďalší, no po množstve nevyužitých šancí udreli naopak hostia a znížili na konečných 2:1.

PETER BENKOCKÝ

Poruba – Hradec 1:1 (0:0)

GÓLY: 81. Gaman – 68. Briatka

ROZHODOVAL: Ahmed, 100 divákov

PORUBA: Rusnok – Mihálka, Kozák, Valach, Oboňa, Rusnok N. (47. Jamriško), Kozák E., Šnirc (80. Kmeť), Čavojský (69. Kozák V.), Gaman, Tisaj

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Briatka, Svitok, Krško, Mokrý (77. Dohnálek), Novotný, Kaniansky, Briatka J., Mokrý R., Pekár

Hralo sa na mokrom teréne, obe mužstvá podali dobré výkony, a tak je deľba bodov spravodlivá. I keď mali viac z hry hostia, domáci sa im vyrovnali bojovnosťou.

MIROSLAV GAMAN

Koš - Nitrianske Sučany 1:3 (1:1)

GÓLY: 5. Molnár – 34. Kočiš, 76. Masár, 82. Miklaš Mat.

ROZHODOVAL: Bezák, 100 divákov

KOŠ: Bičan – Špeťko, Baláž (85. Weiss), Adámik, Vážan, Kliment (69. Podolec), Pipíška (57. Schnierer), Molnár, Gramantík (85. Kučera), Breznický, Pieš

NIT. SUČANY: Hurtiš – Kočiš, Pánis, Čertek (77. Adamec), Bútora, Halaška (87. Talian), Fodor M., Miklaš, Fodor B. (64. Miklaš Mat.), Masár (85. Miklaš A.), Mihálik

Domáci sa ujali hneď z prvého útoku vedenia - 1:0. Do polčasu sa hral vyrovnaný futbal a hosťom sa po rohovom kope podarilo vyrovnať. Po zmene strán sa obraz hry zmenil až po prvej spornej červenej karte pre domácich. Následnú početnú prevahu hostia využili a proti oslabenému súperovi sa dvakrát gólovo presadili – 1:3.

JÁN MJARTAN

Pravenec – Kľačno 4:1 (2:0)

GÓLY: 32. Jánoška, 44., 50. Minich L., 67. Minich P. – 69. Greschner M.

ROZHODOVAL: Hagara, 150 divákov

PRAVENEC: Krč – Bobocký, Minich P., Lalúch (68. Adamček J.), Drexler, Valach (56. Uhliar), Jánoška, Minich L. (75. Gróf), Kotrík (60. Mikula), Adamček, Mihalička

KĽAČNO: Bakus – Mauer, Strečanský, Kristel, Pavlíček, Sloboda, Hanus, Mundier, Greschner F. (76. Čmelo), Greschner M., Recina (60. Proč)

Od začiatku zápasu sa v Pravenci hral svižný futbal s miernou prevahou domácich. V 32. min. skóroval priamo z rohového kopu Jánoška, a od tej chvíle už bolo iba otázkou, aké bude konečné skóre. V 44. min. zvýšil gólom do šatne L. Minich, ktorý sa presadil aj po zmene strán v 50. minúte. V 67. min. zvyšoval jeho brat P. Minich už na 4:0. O dve minúty sa presadili aj hostia, keď M. Greschner znížil pekným gólom do šibenice na 4:1, po ktorom sa záver stretnutia už iba dohrával.