FUTBAL: V Nitrianskom Pravne padali góly iba v úvode

Nitrianske Pravno - Dolné Naštice 1:2 (1:2)

GÓLY: 11. Baláž – 6. Galbavý, 12. Kyselica

ROZHODOVAL: Kráľ, 150 divákov

N. PRAVNO: Poljak – Čičmanec, Baláž, Hancko, Bielik (50. Jamrich), Vetrák, Dekan (76. Urgóczy), Valko, Pekár (67. Češek – 86. Valentín), Masaryk, Pavlíček

V zápase priemernej úrovne boli hostia šťastnejší, i keď domáci pôsobili futbalovejším dojmom.

TIBOR PAVLÍČEK

FC Baník Horná Nitra B – Čereňany 4:2 (2:1)

GÓLY: 4. Bilčík, 31. Svitek, 73. Valach, 84. Šarlej – 8., 66. Laurinec

ROZHODOVAL: Poliak, 100 divákov

FC BANIK B: Kováčik - Ondrejka, Bublák, Kaniansky, Maruška, Zelenák, (62. Šarlej), Klačanský, (78. Holič), Bilčík, Svitek, Valach, (88. Žabka), Turančík D.

ČEREŇANY: Mališka - Kučerka, Jarošinec, Holdoš L., Kollár, Kobes R., Bartoš, Hanus, Holdoš M., Laurinec, Fereje (79. Mikula)

Domáci nastúpili s cieľom zvíťaziť a od začiatku stretnutia mali územnú prevahu. V 4. min. otvoril prízemnou strelou skóre Bilčík - 1:0. V 9. min. platilo nedáš-dostaneš a Laurinec z priameho kopu pomocou žrde vyrovnal ma 1:1. V 32. min. sa domáci futbalisti i fanúšikovia dočkali, center Zelenáka z pravej strany preletel až na opačnú stranu pokutového územia a Svitek pohotovou strelou poslal domácich opäť do vedenia - 2:1. V 66. min. vyšiel hosťom nebezpečný protiútok a po centri Ferejeho preloboval domáceho brankára Laurinec - 2:2. V 84. min. po sérii rohových kopov kapitána domácich Bilčíka sa pekne oprel do lopty Šarlej a nádherným volejom zvýšil na konečných 4:2.

IGOR BELÁK

Veľké Bielice - Nitrianske Rudno 2:0 (2:0)

GÓLY: 19., 33. Jakubík

ROZHODOVAL: Adamkovič, 100 divákov

N. RUDNO: Dianovský – Kluvanec (83. Juríček), Svitok, Šimka, Chudý, Kistner, Jurík (51. Harag), Kohút (81. Kráľ), Drobec, Oršula, Halaška (54. Bárta)

Prvý polčas sa hral vo svižnom tempe. Hostia v úvode dvakrát pohrozili, keď najskôr nastrelili tyč, pri druhej šanci vyrazil brankár domácich na bránkovej čiare. Domáci postupne prebrali iniciatívu a v 19. min. svoj strelecky inštinkt predviedol J. Jakubík, keď si skvele nabehol do brejku a preloboval vybiehajúceho brankára hostí - 1:0. V 33. min. po akcii na jeden dotyk sa k lopte dostal opäť J. Jakubík, obišiel brankára, položil si aj dvoch brániacich hráčov a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom, v najväčšej šanci ale trafili brvno. Potom sa dvakrát ukázal Bratkovič, ktorý sa sám dvakrát rútil na brankára, ale po skvelom výkone v zápase sa mu skórovať ani raz nepodarilo. V závere domáci dvojgólové vedenie pohodlne udržali a zaslúžene vyhrali.

Sebedražie – Skačany 2:1 (1:0)

GÓLY: 13. Píš, 86. Búry – 69. Borcha

ROZHODOVAL: Bereš, 150 divákov

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, Macháč, Buzna, Bielik, Hurtiš, Kolodzej (90. Pavlík), Píš J., Habalčík (64. Píš M.), Špeťko, Búry

Stretnutie začali domáci vo svižnom tempe a už v 13.min. sa po peknej strele Píša ujali vedenia. Hostia postupne hru vyrovnali, no šance si nevypracovali. V druhom polčase sa hral obojstranne otvorený futbal. Hostia v 69.min. po štandardnej situácii vyrovnali strelou z 30-tich metrov. Domáci však potom zatlačili súpera a v 86. min. po peknom centri Bielika skóroval Búry. Domáci si za bojovný výkon víťazstvo zaslúžili.

IGOR ČERTÍK

Opatovce nad Nitrou – Dežerice 1:1 (1:1)

GÓLY: 20. Mečiar – 34. Raffay

ROZHODOVAL: Laco, 150 divákov

OPATOVCE: Čičmanec – Oršula, Baran (37. Šaray), Sonnemann, Teslík, Mečiar, Néma, Beka (75. Borko), Hulini, Minich (37. Líška), Kohút

V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali niekoľko sľubných šancí, hostia jednu využili a v 20. min. sa ujali vedenia 1:0. Domáci sa zahryzli do súpera, výsledkom čoho bol vyrovnávajúci gól Teslíka v 40. minúte. V samom závere stretnutia trafil domáci Kohút tyč, a tak sa mužstvá rozišli po remíze 1:1. Ozdobou zápasu boli výborné výkony oboch brankárov.

RÓBERT ŠIMURKA

Rudnianska Lehota - Kamenec pod Vtáčnikom 0:3 (0:2)

GÓLY: 29. Stančiak, 40. Sluka, 67. vlastný (Bláha)

ROZHODOVAL: Blaháč, 300 divákov

RUD. LEHOTA: Kopčan – Belanec J., Balucha, Gaman (46. Belanec A.), Belanec M., Cebák, Petráš, Panis (55. Škraban), Kohút, Harag, Bláha

KAMENEC: Jelínek – Nechala, Plachý (78. Nechala), Stančiak, Ďurta (78. Lukáč), Gabriel, Čavojec, Sluka, Pisár, Sluka, Šimo

V stretnutí výbornej úrovne sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hostí. Do stavu 0:2 sa hral úplne vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Od tretieho streleného gólu hostí sa však zápas už len dohrával.