FUTBAL: V Lehote pod Vtáčnikom hetrik Benčata

Výsledky 1. kola V. LIGY SEVER.

Michal Benčat dáva gól Lehoty pod Vtáčnikom.Michal Benčat dáva gól Lehoty pod Vtáčnikom. (Zdroj: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

Lehota p/Vt. – Streženice 3:1 (2:1)

GÓLY: 22., 41., 69. Benčat – 11. Ma. Loduha

ROZHODOVAL: Majcher, 150 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Jankula, Benko, Homoľa (75. Mendel), Kohút, Mišeje, Královič (61. Roháč), Pavkeje, Benčat (84. Vida), Šimko

Domáci mali už v 2. min. dve šance, no skóre neotvorili. Opäť pohrozili v 10. min., keď sa v čistej príležitosti ocitol Kohút, ale boli to práve hostia, ktorí po otvorili skóre v 11. min. Ma. Loduhom - 0:1. V 15. min. mohli hostia svoje vedenie zvýšiť, no nepodarilo sa im to a od 20. min. boli na ihrisku už iba domáci. V 22. min. po akcii Kohúta vyrovnal Benčat – 1:1. V 32. min. po akcii Kohúta zahadzoval Pavkeje. V 35. min. po Šimkovom centri nepremenil Mišeje. V 36. min. domáci opäť pohrozili, no blysol sa gólman hostí. V 41. min. po obrovskej chybe hosťujúcej obrany a brankára poslal Lehotu pod Vtáčnikom do vedenia Benčat – 2:1. Po zmene strán v 55. min. pohrozili aj hostia, ale nepresadil sa Ma. Loduha. V 66. min. sa v šanci ocitol Šimko, no až 69. min. po akcii Roháča zvýšil vedenie domácich opäť Benčat – 3:1. V 73. min. mali domáci aj ďalšiu šancu, ale Mišeje pálil iba tesne vedľa. V 76. min. najkrajšia akcia zápasu po osi Roháč – Benčat – Kohút gólom neskončila, keď sa skvelým zákrokom blysol brankár Janták. V 79. min. mohli hostia skóre znížiť, ale Krajči loptu za Vavra nezasunul. Minútu pred koncom pálil z diaľky Benko, no skóre sa už nezmenilo. Zápas sa hral v slušnej atmosfére, kvalitný výkon podali aj rozhodcovia.

VILIAM ŠKRIBA

Malá Čausa - D. Vestenice 6:1 (3:1)

GÓLY: 6. 39. Stopka, 15. Petráš, 56. 86. Matiaško, 66. Kaďara – 31. Šimurka

ROZHODOVAL: Ševčík, 250 divákov

M. ČAUSA: Ondrejovič – Čampiš, Kaďara (72. Chlpek Ľubor), Krško Miroslav, Slaný, Stopka (66. Síkela), Krško Michal, Ďurdina, Matiaško, Gajdoš, Petráš Peter (78. Chlpek Lukáš)

DOLNÉ VESTENICE: Beták – Šrámka (68. Bako), Humaj, Matejovič (58. Tileš), Karak, Bruška, Kuzma, Floro, Kňaze (13. Kováč), Cagáň, Šimurka

Maločausania v úvodnom zápase ročníka 2014/2015 privítali na domácom ihrisku futbalistov z Dolných Vesteníc. Už v 4. min. sa zastreľoval Michal Krško. O dve minúty na to sa domáci ujali vedenia po peknej spolupráci Gajdoš – Petráš - Stopka, keď posledne menovaný z päťky otvoril skóre – 1:0. V 15. min. Gajdoš vysunul Matiaška, ktorý potiahol po pravej strane, centrom našiel Petráša a bolo 2:0. V 19. min. prenikol do šestnástky Stopka, no v dobrej pozícii pred brankárom neuspel. O dve minúty na to hlavičkoval hosťujúci Šimurka, ale z blízka tesne minul bránu. Hostia znížili na 2:1 v 31. min. po rohu Šimurkom, ktorý hlavou prehodil brankára. Domáci sa do polčasu tešili aj do tretice, keď znova zaúradovala spolupráca Gajdoš – Petráš - Stopka a bolo 3:1. V druhom polčase v 56. min. Čampišov center z ľavej strany na dvakrát zužitkoval Matiaško – 4:1. V 61. min. Petrášovu bombu brankár Beták vyrazil na roh. V 66. min. Gajdoš ideálne vysunul Petráša, ktorý už mohol skórovať, no neulakomil sa, prihral voľnému Kaďarovi, a ten dokopol do prázdnej brány – 5:1. V 75. min. stredom prenikol Gajdoš, ale jeho bomba opečiatkovala ľavú tyč Betákovej brány. O desať minút nato čaroval domáci brankár Ondrejovič, keď musel na trikrát vyrážať strely hosťujúcich hráčov. Konečný stav 6:1 uzavrel v 86. min. Matiaško strelou z rohu šestnástky. Domáci ovládli hru, boli počas celého zápasu aktívnejší a vysokým rozdielom zaslúžene vyhrali.

DUŠAN CHLPEK

Cigeľ – Bošany 4:0 (4:0)

GÓLY: 19., 23. Lučan, 25. Madarász, 34. Svitok

ROZHODOVAL: Caňo, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Madarász, Orság (75. Málik), Š. Mjartan, Svitok (68. Parízek), Halaška, Š. Zaťko, Kurinec (77. Oboňa), Lučan, Katrena, T. Zaťko

V prvom zápase tohto ročníka sa stretli súperi, ktorí o sebe toho veľa nevedeli. V doterajšej futbalovej histórii sa ešte nikdy nestretli. Zápas začali obe mužstvá aktívne so snahou dostať sa do vedenia. V 7. a 8. min. mali hostia dve gólové šance, no brankár Gregor osvedčil svoje skúsenosti a domácich podržal. V 19. min. sa presadil hlavou Lučan a domáci viedli. O štyri minúty ten istý hráč zvýšil na 2:0 a v 25. min. Madarász z priameho kopu z dobrých 35-tich metrov nádherne trafil – 3:0. V 34. min. to už bolo pre hostí hrozivý 4:0 po góle Svitka, ktorý si to zopakoval aj v 42. min., ale gól pre postavenie mimo hry tentokrát uznaný nebol. Keďže sa do 45. min. už nič neudialo, polčas skončil 4:0 pre Partizán. Druhý začal v pokojnom tempe, hostia pôsobili rezignovane a vzruch priniesla až 65. min., keď po chybe domáceho gólmana netrafili hostia prázdnu bránku. V 67. min. predviedol Madarász nádherný volej, no tesne minul. V mužstve domácich sa po prvýkrát v súťažnom stretnutí objavili aj dve nové tváre Kurinec a Parízek, ktorí výkonom potešili trénera aj domácich fanúšikov. Hostia svojim výkonom nepresvedčili, aj keď treba objektívne priznať, že po úvodných čistých gólových šanciach by bol vývoj stretnutia určite iný. Za výkon treba pochváliť domácich, ktorí bojovali, snažili sa vyhrať každý súboj a odmenou im bolo vysoké víťazstvo nad súperom, ktorý ešte v uplynulom ročníku obliekal dres štvrtej ligy.

JÁN ČERNÁK

Stará Turá –Zem. Kostoľany 2:0 (0:0)

GÓLY: 52. Majtás, 77. Strnátka

ROZHODOVAL: Baláž, 100 divákov

ZEM. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Mašlonka, Hulíny, Hancko, Mich. Zvalo, R. Zvalo, Rozemberg (82. Mrtvík), Mokoš, Hlinka, Cmarko, Liptaj

Hostia pricestovali na zápas iba s jedným náhradníkom. Nový tréner domácich Rastislav Žák ich mal päť, a tak sa mu premiéra vydarila. V prvom polčase diváci gól nevideli, ale gólové šance áno. Hosťujúci brankár Marek Zvalo zlikvidoval domácim šance v 19. min. Gablechovi a v 20. min. Strnátkovi. Už v 10. min. ho mohol Strnátka prekonať, ale zo 6-tich metrov prestrelil bránu. Peterka v 21. min. trafil tyč. Z hostí v 12. min. Liptaj z troch metrov kopol loptu vedľa brány a v 41. min. zo štyroch metrov Hancko prekopol bránu. Domáci sa v druhom polčase snažili streliť skorý gól. V 48. min. Strnátkovu strelu vyrazil brankár nohou. Majtásovu strelu v 51. min. chytil, ale v 52. min. z rohu šestnástky Majtás zaznamenal prvý gól zápasu. V 56. min. strelu Peterku pred čiarou zblokoval R. Zvalo. Hosťom sa naskytla najväčšia šanca zápasu v 67. min,. keď Mokoš trafil spojnicu brány a loptu prsiami dorážal Michal Zvalo. Z bránkovej čiary, priam zázračne, vykopol loptu výborný Štefík. V 77. min. z polovice ihriska ušiel rýchlonohý Strnátka a pridal na 2:0. Potom už šance neprichádzali, a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.

VILIAM SOLOVIČ

Ostatné zápasy: Podolie – Prečín 0:2 (0:1), Tr. Turná – Horovce 3:0 (0:0), Ladce – Uhrovec 1:0 (0:0), V. Uherce - Myjava B 1:0 (0:0)

Kanianka - Stará Turá 4:0 (1:0)

Góly: Špeťko 2, Hollý, Škultéty

Ostatné výsledky: Častkovce - Klát. N. Ves 0:1 (0:1), Kopček. Chynorany - Drietoma 1:2 (0:1), Benko. Šimonovany - Streženice 5:2 (2:0), Fábry 4, Kopál. Bošáca - Tr. Turná 4:2, Opatová - Dubodiel 5:0, Košeca - Domaniža 1:0, Papradno - Prečín odložené na 29. 8.