Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Štefan Karak: Aby som došiel do cieľa, musel som piť kravám z napájadiel

Ďalšie extrémne náročné preteky má za sebou ultramaratónec zo Zemianskych Kostolian.

(Zdroj: ARCHÍV ŠTEFANA KARAKA)

ZEMIANSKE KOSTOĽANY. Štefan Karak, ktorý len nedávno vytvoril na Vtáčinku nový slovenský rekord, keď jeho vrchol zdolal šestnásťkrát za menej ako 48 hodín, sa naposledy predstavil na mimoriadne náročných pretekoch vo Švajčiarsku.

Vo švajčiarskom Grindelwalde na pretekoch Eiger Ultra Trail prešiel Karak mimoriadne náročnú trať za 23:04:17,6 hodiny.

„Štart bol v sobotu o pol piatej ráno a pre mňa cieľ v nedeľu o 3:34 hod. Trať bola náročná nielen svojimi parametrami 101 kilometrov a 6 700 metrov prevýšenia, ale aj podmienkami vonku. V Grindelwalde bolo v sobotu 31 stupňov a aj vo výške nad 2 000 m bolo 27 stupňov. Pražilo slnko a nestačili sme dopĺňať tekutiny, a tak aby sme došli do cieľa, pili sme kravám z napájadiel,“ spomína na priebeh.

V kategórii nad 60 rokov skončil Štefan Karak na šiestom mieste, celkovo ako jediný Slovák na 208. priečke.

„Mimoriadne náročné preteky sa prejavili aj na počte pretekárov, ktorí došli do cieľa, keď zo 603 štartujúcich preťalo cieľovú pásku asi len 350,“ uzavrel Karak.

Fotogaléria:

ARCHÍV ŠTEFANA KARAKA

Šport

1. Ronaldinho hral aj na Slovensku. Hovorí sa, že jeho dres bývalý futbalista Púchova prehral 5 179
  2. Hlavný ťah na Prievidzu bol ráno ochromený. Policajti vyčíslili predbežné škody 500
  3. Len málo chýbalo k okrúhlemu číslu. Romantický zámok v Bojniciach vlani navštívilo množstvo ľudí 431
  4. Neďaleko Prievidze horela chatka. Počas zásahu hrozil výbuch 409
  5. Nemocnica v Bojniciach má nové moderné prístroje 355
  6. Hrozivo vyzerajúca nehoda paralyzovala dopravu v Handlovej (+FOTO) 252
  7. František Kubík v Slovane končí. Známe už je meno jeho nového klubu 195
  8. Prievidzský stroj súpera opäť demonštroval. Kohúti si upevnili miesto na čele 173
  9. Bojnické kúpele s rekordnou obsadenosťou. Dosiahli miliónový hospodársky výsledok (+FOTO) 104