Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Beh zvrchovanosti víťazne pre Arbeta a Budinskú

V Chrenovci-Brusne sa konal tradičný beh, na ktorom sa predstavilo 51 pretekárov.

Na štart sa postavilo rekordné množstvo pretekárov.(Zdroj: JAKUB DOBROTKA)

CHRENOVEC-BRUSNO. Víťazom jubilejného 15. ročníka Behu zvrchovanosti sa stal Roman Arbet z Demolexu Bradejov, ktorý 8350 m dlhú trať zvládol v čase 27:17 min. Medzi ženami dominovala Eva Budinská z OcÚ Poluvsie (41:39).

Súťažili sa v rôznych kategóriách

Podujatie sa začalo detskými súťažami, pre ktoré boli pripravené zaujímavé atrakcie.

Postupne prichádzali známe aj menej známe tváre pretekárov, ktorí prišli na Beh zvrchovanosti. Súťažilo sa v siedmych hlavných kategóriách: muži A (18-39 r.), muži B (40-49 r.), muži C (50-59 r.), muži D(60-69 r.), muži E (70 a viac r.) a ženy A (18-49 r.) a ženy B (50 a viac r.)

Na štart sa postavilo rekordných 51 pretekárov z celého Slovenska, ktorí výstrelom hlavného rozhodcu Jozefa Eichenbauma vybehli na trať dlhú 8350 metrov s odhodlaním zaznamenať čo najlepší čas a hlavne v zdraví dobehnúť do cieľa. Prvenstvo za mužov si vybojoval známy účastník behu Roman Arbet – JM Demolex Bardejov časom 27:17, ktorý sa okrem prvenstva vo svojej kategórii stal aj absolútnym víťazom. Zo žien dobehla do cieľa prvá Eva Budínska z Poluvsia, jej čas bol 40:13.

„Z víťazstva mám pochopiteľne radosť, ale na prekonanie vlastného traťového rekordu (26:40 min, pozn. red.) z roku 2004 som veľmi ani nemyslel. Veď ešte aj po 18-tej hodine, kedy sa preteky konali, bola prakticky tridsaťstupňová teplota,“ uviedol Arbet.

Na štarte dvaja mladíci

Najmladšími účastníkmi behu boli dvaja 15-roční chlapci, ktorí nabrali odvahu na zápolenie so staršími pretekármi. Tomáš Kotian z Jalovca dobehol na 34. mieste a Miroslav Bilčík z Handlovej skončil na 26. priečke.

Najstarším účastníkom behu bol 72-ročný Ivan Reichman z Handlovej, ktorý dobehol do cieľa na 49. mieste.

Farby obce Chrenovec-Brusno hájilo tento rok šesť pretekárov, štyria muži a dve ženy. Ako prvý z mužov dobehol Tomáš Chlpek, ktorý v celkovom poradí skončil na 27. mieste a zo žien Martina Wiesnerová, ktorá v celkovom poradí skončila na 44. mieste.

Nezabudlo sa ani na malých pretekárov, ktorí bežali v malom detskom behu. Súťažilo 23 detí v dvoch kategóriách, mladší žiaci do desať rokov a starší žiaci do pätnásť rokov. Pre víťazov boli pripravené medaily a pekné ceny.

Večer nasledovalo vyhlásenie výsledkov a odovzdanie pohárov a medailí víťazom. Pre absolútneho víťaza a najlepšieho bežca z Chrenovca-Brusno bola pripravená ešte špeciálna cena – vyhliadkový let nad Bojnicami a Prievidzou lietadlom Dynamik WT9.

Beh zvrchovanosti (8350 m) - výsledky:

muži: 1. Roman Arbet (Demolex Bradejov) 27:17 min, 2. Tomáš Benko (Atletika Prievidza) 30:08, 3. Radovan Hasilla (KB Predajná) 32:36

ženy: 1. Eva Budinská (OcÚ Poluvsie) 41:39 min

Šport

1. Ronaldinho hral aj na Slovensku. Hovorí sa, že jeho dres bývalý futbalista Púchova prehral 4 036
  2. Opäť padol rekord. Na Pochode vďaky 2194 registrovaných účastníkov (+FOTO) 891