FUTBAL: V dôležitom zápase o záchranu tesný triumf Ráztočna

Diviacka Nová Ves – Chynorany 2:2 (2:1)

GÓLY: R. Štrbák, Ľ. Štrbák – Marko, Andel

ROZHODOVAL: Grolmus, 150 divákov

D. N. VES: Cíger – Šimurda, Šlabjar, Géczy, Sobota, Lupták, Pekár, Uhlár, Ľ. Štrbák, Vavro, R. Štrbák, str: Jankeje, Paulďuro

V ťažkom a náročnom zápase podali domáci bojovný výkon, ale v závere zápasu nezvládli štandardnú situáciu, i keď mali o jedného hráča v poli viacej.

RÓBERT ŽEMBER

Malinová – Ráztočno 2:3 (0:1)

GÓLY: Stiffel, Pekár – vlastný, Petrucha, Krutý

ROZHODOVAL: Gašparovič, 300 divákov

MALINOVÁ: Mir. Luprich – J. Dudáš, Bolfik, Filkorn, Mich. Luprich, Blahuta, M. Stiffel, J. Stiffel, Pekár, Filkorn, M. Dudáš, str: Žigmond, Búry

RÁZTOČNO: Ondrejovič – Ležovič, Baran, Smidka, Škrteľ, Vašíček, Drozd, Petrucha, Kerata, Krutý, Drnaj

Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia – 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale hostia sa po zásahu Petruchu opäť ujali vedenia. Bojovní hostia pridali aj tretí gól a bolo 1:3. Pekár síce krásnou strelou znížil na 2:3, ale domáci sa už na vyrovnanie nezmohli. Hostia zvíťazili zaslúžene.

MILOŠ ČAVOJSKÝ

2_r2018.jpgFOTO: LAURA ŠTEFÍKOVÁ

Sebedražie - Opatovce nad Nitrou 2:3 (0:1)

GÓLY: Brindza, J. Píš (11m) - Petreje 2, Kováč

ROZHODOVAL: Bezák, 200 divákov

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, Kolodzej, Macháč, Bielik, Hurtiš, Buzna, Píš, Habalčík, Špeťko, Brindza, str: Čertík

OPATOVCE: Gendiar – Mečiar, Líška, Šaray, Teslík, Borko, Néma, Petreje, Kohút, Kováč, Ďurina, str: Minich, Čičmanec

Vyrovnaný zápas sa hral v pohodovom tempe. Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia po chybe domácich – 0:1. V druhom dejstve opäť po zaváhaniach domácej obrany pridali hostia ďalšie dva góly a bolo už 0:3. Do konca zápasu zostal domácim čas už len na skorigovanie stavu na 2:3.

IGOR ČERTÍK

Nitrianske Rudno - Dolné Naštice 4:0 (1:0)

GÓLY: Bárta 2, Oršula, Škraban

ROZHODOVAL: Stránsky, 150 divákov

NIT. RUDNO: Divéky – Marko, D. Škraban, Chudý, Kistner, Kohút, Kuric, M. Škraban, Kluvanec, Bárta, Žabka

Domáci sa zahryzli do súpera, výsledkom čoho bol vedúci gól z hlavy Bártu. Nitrianske Rudno pokračovalo v nápore aj v druhom polčase, keď v priebehu dvoch minút rozhodli o výsledku Oršula a druhým presným zásahom Bárta. Skóre na 4:0 uzavrel na konci zápasu B. Škraban. Domáci si prvé jarné domáce víťazstvo pripísali až v poslednom zápase sezóny.

JOZEF BARBORKA

Veľké Bielice - Pravenec 3:1 (1:0)

GÓLY: Beňuška 3 – Uhliar

ROZHODOVAL: Ficel, 150 divákov

PRAVENEC: Šujan – Bobocký, P. Minich, Valach, Drexler, Mikula, Jánoška, L. Minich, Uhliar, Adamček, Mihalička, str: Krč, Dzina

Vo vyrovnanom zápase mali domáci miernu prevahu a už v 8. min. Beňuška otvoril skóre zápasu – 1:0. Domácich akoby tento gól upokojil a do hry sa dostali aj hostia. Šance sa prelievali z jednej strany na druhú, obaja brankári ale boli pozorní. Po zmene strán sa hosťom po chybe domácej obrany podarilo vyrovnať. Záver vyšiel domácemu strelcovi Beňuškovi, ktorý v priebehu dvoch minút pridal dva góly a svojím hetrikom zariadil domácim zaslúžene víťazstvo 3:1.

Skačany - Rudnianska Lehota 8:1 (4:0)

GÓLY: B. Krajčo 4, Fuka 2, Borcha, Ďuriš – Mir. Cebák (11 m)

ROZHODOVAL: Šamko, 150 divákov

RUD. LEHOTA: Samardžia – M. Gaman, M. Belanec, Balucha, Kurinec, Cebák, Petráš, A. Belanec, Sebák, R. Gaman, Harag, str: Pánis, Bláha, Šimo

Domáci dominovali v poslednom zápase sezóny od úvodných minút. Hostia v prvom polčase boli len v role štatistov. Po pekných akciách vyhrávali Skačany už do polčasu 4:0. V druhom polčase domáci pridali ďalšie štyri góly a stretnutie napokon dotiahli do zaslúženého a víťazného konca, hoci hostia ešte v poslednej minúte z pokutového kopu aspoň kozmeticky upravil výsledok na 8:1.

Veľký Klíž - Dežerice 7:0 (3:0)