Macháčková bude na primátorský post kandidovať za Sieť

Prievidzská primátorka potvrdila svoju opätovnú kandidatúru, straty voličov pre členstvo v strane sa neobáva.

V prípade úspechu v komunálnych aj parlamentných voľbách bude Katarína Macháčková zastávať až tri významné posty.V prípade úspechu v komunálnych aj parlamentných voľbách bude Katarína Macháčková zastávať až tri významné posty. (Zdroj: TASR)

PRIEVIDZA. V novembrových komunálnych voľbách sa bude o post primátora Prievidze uchádzať aj súčasná šéfka radnice Katarína Macháčková. Nie však ako nezávislá kandidátka, ale pod hlavičkou novej strany Radoslava Procházku Sieť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevýhody nezávislosti

Macháčková je v prípravnom výbore strany, definitívne sa už rozhodla, že bude na jej vzniku naďalej participovať.

„Nevstupujem do strany, ale stranu zakladám, to je pre mňa zásadný rozdiel, pretože sa budem môcť priamo podieľať na formovaní základného programu a cieľov strany. V tom cítim väčší priestor pre uplatnenie svojich osobných vízií o tom, ako by mala súčasná politika a smerovanie Slovenska vyzerať,“ vysvetlila svoje pohnútky primátorka.

Katarína Macháčková pôsobí v komunálnej politike už dvanásť rokov, z toho prvých osem ako mestská poslankyňa.

„Negatívom toho, že som nezávislá primátorka, je, že nedokážem ovplyvniť riešenia veľkých, zásadných problémov pre tento región. Ide napríklad o vybudovanie cesty R2, obchvatu Prievidze, dotiahnutie investora do priemyselného parku. Teraz stojím pred veľkou výzvou to zmeniť.“

V najbližších voľbách sa už preto predstaví na kandidátke novej Procházkovej strany. Aký post v nej bude zastávať, konkretizovať nechcela. „Na ustanovujúcom sneme strany, ktorý by mohol byť začiatkom septembra, sa rozhodne o jednotlivých funkciách v strane. Teraz je o tom predčasné hovoriť,“ povedala.

Odlivu voličov sa nebojí

Kandidatúru na post primátorky oficiálne ohlási na konci leta, rovnako aj tím svojich spolupracovníkov. Boj o primátorské kreslo momentálne považuje za svoju absolútnu prioritu. Či budú aj jej spolupracovníci na kandidátke strany Sieť, nie je ešte jasné.

„Kandidáti na mestských poslancov sa budú môcť sami rozhodnúť, či budú nezávislí, alebo príjmu podporu našej strany, či dokonca miesto na kandidátke,“ povedala Macháčková.

Že by jej členstvo v strane uškodilo počas komunálnych volieb, sa neobáva.

„Je to vecou názoru. V týchto voľbách ľudia volia kandidátov hlavne preto, kto je aký človek. Verím, že pre ľudí nebude podstatné, z ktorej strany som.“

V prípade získania mandátu v parlamentných voľbách v roku 2016 a úspechu v tohtoročných komunálnych voľbách, bude Katarína Macháčková zastávať až tri posty. Bola by primátorkou mesta, poslankyňou slovenského aj krajského parlamentu.

Či by sa v takom prípade niektorej z funkcií vzdala, nechcela povedať. „Je to budúcnosť, ešte nevieme, ako to bude v roku 2016. Prioritou je teraz pre mňa komunálna politika. Keď to bude aktuálne, zvážim svoje ďalšie fungovanie na týchto postoch,“ uzavrela.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 89 261
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 699
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 406
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 451
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 047
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 491
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 239
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 534
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Vodič prežil silný náraz do stromu.


Veľkonočné sviatky sa nezadržateľne blížia a s nimi aj túžba po typických pokrmoch cez sladkého baránka, koláčiky, až po slané pochutiny.


Stroj hostí sa zasekol tri minúty pred koncom. Stav série je 1:1


Ilustračná fotografia.

Mužovi hrozí až osemročné väzenie.


1

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu