FUTBAL: Rezerva FC Baníka spečatila ďalší postup

Nitrianske Sučany - Diviaky nad Nitricou 6:0 (2:0)

GÓLY: Vlnka, B. Fodor, Mihálik, Vacha, Mat Mikláš, Pinka

ROZHODOVAL: Stránsky, 100 divákov

NIT. SUČANY: Hurtiš – Šima, Pánis, Halaška, Bútora, Mihálik, M. Fodor, Mar. Mikláš, B. Fodor, Vlnka, Šimorka, str: Pinka, Talian, Vacha, Mat. Mikláš

DIVIAKY: Kolárik – Caňo, Škríp, Púčik, Šimka, Koššo, Turcer, M. Kaňa, V. Kaňa, Lašak, Blaho, str: Valuška, Kolárik

V Nitrianskych Sučanoch sa v sobotu oslavovalo, rozlúčkový zápas mali hneď dvaja hráči, M. Šimorka a A. Pinka. Ďalšiemu sa narodil syn a napokon sa slávilo aj jedno okrúhle jubileum. Domáci si tieto oslavy nechceli pokaziť, čo sa im aj dokonale podarilo, keď v derby po výbornom výkone deklasovali mužstvo zo špici tabuľky. Po záverečnom hvizde tak mali spokojní domáci hráči spolu s fanúšikmi hneď niekoľko dôvodov na oslavu.

MAREK MIKLÁŠ

Valaská Belá – Hradec 1:1 (0:0)

GÓLY: Pánis - Svitok

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

V. BELÁ: Jurenka st. – Šagát, Luchava, Kučerka, Jurenka ml., L. Furka, Pánis, Mokriš, Pišta, J. Furka, M. Furka, str: M. Dušička, Dolinaj, Siekel, Topák

HRADEC: Valko – Lalucha, Šnirc, Svitok, Krško, Letavaj, Novotný, Kaniansky, Briatka, Mokrý, Pekár, str: Čičmanec

Na začiatku prvého polčasu domáci trafili dvakrát len do žrde a hostia tiež sľubné šance nevyužili. V 55. min. sa domáci ujali vedenia a dlho to vyzeralo, že potrebné tri body zostanú doma. Napriek tomu, že sa do 90. min. vôbec neošetrovalo, hral sa nakoniec druhý polčas až 54. minút. Domáci inkasovali nešťastný gól v 96. minúte. Aj potom sa hrali ešte ďalšie tri minúty. Dôvod takého dlhého nastavenia času rozhodca nevysvetlil. Poďakovanie patrí mladým domácim usporiadateľom, ktorí s ťažkosťami udržali rozhnevaných domácich fanúšikov.

MAREK NEMČEK

Chren.-Brusno – FC Baník Horná Nitra B 2:4 (1:2)

GÓLY: Vojtko E. 2 – Baláž 2, Turančík, Izák

ROZHODOVAL: Pánis, 40 divákov

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Jakubík, Šalátek, Maruška, Gilan, Lukačka, Trgiňa, Ďurdina, Malárik, Vojtko E., Vojtko I., str: Kohút, Ľahký, Švolík

FC BANÍK B: Kováčik – Svitek, Sámal, Bača, Andrejčák, Kečkeš, Turančík, Baláž, Čaládik, Černák, Bilčík, str: Izák, Zelenák, Valach, Kóša

Líder tabuľky FC Baník Horná Nitra B už v 20. min. viedol 2:0, ale domáci sa nevzdávali a zvýšenou aktivitou a bojovnosťou vyrovnali, pričom mali šance aj na viac gólov. Nešťastná však pre nich bola záverečná 5-minútovka, keď smolne dvakrát inkasovali. Konečnému výsledku by viac svedčala remíza.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Nováky – Bystričany 2:3 (0:1)

GÓLY: Hajnovič, Mikuláš – Grolmus, Plevka, Lehotkai

ROZHODOVAL: Vážny, 20 divákov

NOVÁKY: Riziky – Daubner, Sedlák, Mikuláš, Stankovský, Plachý, Hajnovič, Lacko, Oršula R., Oršula P., Zaťko, str: Tarageľ, Jankula

BYSTRIČANY: Plachý – Plevka, Plachý T., Kmeť, Bartoš, Šnirc, Grolmus, Tesarovič, Hrádel, Lehotkai, Bielik, str: Belica, Nechala, Grolmus, Murko

V slušnom zápase, ku ktorému prispela aj rozhodcovská trojica, sa zrodila zaslúžená výhra hosťujúceho mužstva.

LUBOMÍR ĎURECH

Čavoj – Poruba 1:4 (0:1)

GÓLY: Čičmanec M. – Rusnok N., Rusnok L., Kozák, Tisaj

ROZHODOVAL: Boška, 50 divákov

ČAVOJ: Sýkora – Čičmanec R., Kluvanec, Vlčko, Špilaj, Ferenčík, Cibulka, Karvaš, Petráš, Čičmanec E., Čičmanec M., str: Halaška, Krúpa

PORUBA: Pieš – Čavojský M., Lacko, Valach, Oboňa, Rusnok N., Kozák, Ábel, Rusnok L., Gaman, Tisaj, str: Čavojský F., Pieš M.

Na veľmi ťažkom teréne sa hral v prvom polčase vyrovnaný a kvalitný futbal. V druhom dejstve domáci nepochopiteľne poľavili a hostia do rozháranej domácej obrany poľahky prenikali a zápas priviedli do víťazného konca.

DUŠAN VLČKO

Kľačno – Tužina 3:3 (1:1)

GÓLY: Jakob, Hanus P., Sloboda – Greschner P., Rybár, Ošvát

ROZHODOVAL: Krištín, 100 divákov

KĽAČNO: Kančev – Mauer, Strečanský, Mendel, Kristel, Hanus P., Hanus A., Sloboda, Greschner F., Greschner M., Jakob, str: Mundier, Recina

TUŽINA: Žila – Dobiš, Ošvát, Gombarček, Pekár, Baťko, Rybár, Galus, Čiscoň A., Čiscoň B., Greschner, str: Kvašnica A., Greschner M., Kvašnica V. ml., Kvašnica V. st.

V derby zápase gólovo udreli hostia hneď v 1. min., čím zaskočili domácich. Tým sa však do polčasu ešte podarilo vyrovnať a po zmene strán otočili výsledok na 3:1. Bojovní hostia sa však nevzdávali a v záverečnej päťminútovke dokázali dvakrát skórovať, vďaka čomu si odviezli bod za remízu. Dobrý výkon podala rozhodcovská trojica.

OTO KOVÁČ

Liešťany – Bojnice 2:1 (0:0)

GÓLY: Mäsiarik, Bielik - Grešner

ROZHODOVAL: Hrabaj, 50 divákov

LIEŠŤANY: Petrišák – Bielik, Sedláček, Srogončík, Štanga, Lomnický, Krpelan, Drozd, Javorček, Sobota, Mäsiarik, str: Mišovic, Tkáč, Duchoň, Lomnický P.

BOJNICE: Dolog – Zemanovič, Kušnír, Adamec, Mello, Ziman, Benko, Ondráš, Vrták, Uhliar, Grešner, str: Medvec, Tomasta, Kočner

V priemernom stretnutí si šance vypracovali oba tímy. Hostia nastrelili žrď a nepremenili samostatný nájazd. Domáci prejavili väčšiu vôľu po víťazstve a zaslúžene vyhrali.

Šport

1. Opäť padol rekord. Na Pochode vďaky 2194 registrovaných účastníkov (+FOTO) 1 775
  2. Len málo chýbalo k okrúhlemu číslu. Romantický zámok v Bojniciach vlani navštívilo množstvo ľudí 1 381
  3. Hlavný ťah na Prievidzu bol ráno ochromený. Policajti vyčíslili predbežné škody 291
  4. Prievidza pokračuje vo výbornej forme, Handlová sa naopak trápi 234
  5. Nemocnica v Bojniciach má nové moderné prístroje 206
  6. Hrozivo vyzerajúca nehoda paralyzovala dopravu v Handlovej (+FOTO) 196
  7. František Kubík v Slovane končí. Známe už je meno jeho nového klubu 187
  8. Prievidzský stroj súpera opäť demonštroval. Kohúti si upevnili miesto na čele 160
  9. Neďaleko Prievidze horela chatka. Počas zásahu hrozil výbuch 139
  10. Ronaldinho hral aj na Slovensku. Hovorí sa, že jeho dres bývalý futbalista Púchova prehral 108