FUTBAL: Rezerva FC Baníka spečatila ďalší postup

Nitrianske Sučany - Diviaky nad Nitricou 6:0 (2:0)

GÓLY: Vlnka, B. Fodor, Mihálik, Vacha, Mat Mikláš, Pinka

ROZHODOVAL: Stránsky, 100 divákov

NIT. SUČANY: Hurtiš – Šima, Pánis, Halaška, Bútora, Mihálik, M. Fodor, Mar. Mikláš, B. Fodor, Vlnka, Šimorka, str: Pinka, Talian, Vacha, Mat. Mikláš

DIVIAKY: Kolárik – Caňo, Škríp, Púčik, Šimka, Koššo, Turcer, M. Kaňa, V. Kaňa, Lašak, Blaho, str: Valuška, Kolárik

V Nitrianskych Sučanoch sa v sobotu oslavovalo, rozlúčkový zápas mali hneď dvaja hráči, M. Šimorka a A. Pinka. Ďalšiemu sa narodil syn a napokon sa slávilo aj jedno okrúhle jubileum. Domáci si tieto oslavy nechceli pokaziť, čo sa im aj dokonale podarilo, keď v derby po výbornom výkone deklasovali mužstvo zo špici tabuľky. Po záverečnom hvizde tak mali spokojní domáci hráči spolu s fanúšikmi hneď niekoľko dôvodov na oslavu.

MAREK MIKLÁŠ

Valaská Belá – Hradec 1:1 (0:0)

GÓLY: Pánis - Svitok

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

V. BELÁ: Jurenka st. – Šagát, Luchava, Kučerka, Jurenka ml., L. Furka, Pánis, Mokriš, Pišta, J. Furka, M. Furka, str: M. Dušička, Dolinaj, Siekel, Topák

HRADEC: Valko – Lalucha, Šnirc, Svitok, Krško, Letavaj, Novotný, Kaniansky, Briatka, Mokrý, Pekár, str: Čičmanec

Na začiatku prvého polčasu domáci trafili dvakrát len do žrde a hostia tiež sľubné šance nevyužili. V 55. min. sa domáci ujali vedenia a dlho to vyzeralo, že potrebné tri body zostanú doma. Napriek tomu, že sa do 90. min. vôbec neošetrovalo, hral sa nakoniec druhý polčas až 54. minút. Domáci inkasovali nešťastný gól v 96. minúte. Aj potom sa hrali ešte ďalšie tri minúty. Dôvod takého dlhého nastavenia času rozhodca nevysvetlil. Poďakovanie patrí mladým domácim usporiadateľom, ktorí s ťažkosťami udržali rozhnevaných domácich fanúšikov.

MAREK NEMČEK

Chren.-Brusno – FC Baník Horná Nitra B 2:4 (1:2)

GÓLY: Vojtko E. 2 – Baláž 2, Turančík, Izák

ROZHODOVAL: Pánis, 40 divákov

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Jakubík, Šalátek, Maruška, Gilan, Lukačka, Trgiňa, Ďurdina, Malárik, Vojtko E., Vojtko I., str: Kohút, Ľahký, Švolík

FC BANÍK B: Kováčik – Svitek, Sámal, Bača, Andrejčák, Kečkeš, Turančík, Baláž, Čaládik, Černák, Bilčík, str: Izák, Zelenák, Valach, Kóša

Líder tabuľky FC Baník Horná Nitra B už v 20. min. viedol 2:0, ale domáci sa nevzdávali a zvýšenou aktivitou a bojovnosťou vyrovnali, pričom mali šance aj na viac gólov. Nešťastná však pre nich bola záverečná 5-minútovka, keď smolne dvakrát inkasovali. Konečnému výsledku by viac svedčala remíza.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Nováky – Bystričany 2:3 (0:1)

GÓLY: Hajnovič, Mikuláš – Grolmus, Plevka, Lehotkai

ROZHODOVAL: Vážny, 20 divákov

NOVÁKY: Riziky – Daubner, Sedlák, Mikuláš, Stankovský, Plachý, Hajnovič, Lacko, Oršula R., Oršula P., Zaťko, str: Tarageľ, Jankula

BYSTRIČANY: Plachý – Plevka, Plachý T., Kmeť, Bartoš, Šnirc, Grolmus, Tesarovič, Hrádel, Lehotkai, Bielik, str: Belica, Nechala, Grolmus, Murko

V slušnom zápase, ku ktorému prispela aj rozhodcovská trojica, sa zrodila zaslúžená výhra hosťujúceho mužstva.

LUBOMÍR ĎURECH

Čavoj – Poruba 1:4 (0:1)

GÓLY: Čičmanec M. – Rusnok N., Rusnok L., Kozák, Tisaj

ROZHODOVAL: Boška, 50 divákov

ČAVOJ: Sýkora – Čičmanec R., Kluvanec, Vlčko, Špilaj, Ferenčík, Cibulka, Karvaš, Petráš, Čičmanec E., Čičmanec M., str: Halaška, Krúpa

PORUBA: Pieš – Čavojský M., Lacko, Valach, Oboňa, Rusnok N., Kozák, Ábel, Rusnok L., Gaman, Tisaj, str: Čavojský F., Pieš M.

Na veľmi ťažkom teréne sa hral v prvom polčase vyrovnaný a kvalitný futbal. V druhom dejstve domáci nepochopiteľne poľavili a hostia do rozháranej domácej obrany poľahky prenikali a zápas priviedli do víťazného konca.

DUŠAN VLČKO

Kľačno – Tužina 3:3 (1:1)

GÓLY: Jakob, Hanus P., Sloboda – Greschner P., Rybár, Ošvát

ROZHODOVAL: Krištín, 100 divákov

KĽAČNO: Kančev – Mauer, Strečanský, Mendel, Kristel, Hanus P., Hanus A., Sloboda, Greschner F., Greschner M., Jakob, str: Mundier, Recina

TUŽINA: Žila – Dobiš, Ošvát, Gombarček, Pekár, Baťko, Rybár, Galus, Čiscoň A., Čiscoň B., Greschner, str: Kvašnica A., Greschner M., Kvašnica V. ml., Kvašnica V. st.

V derby zápase gólovo udreli hostia hneď v 1. min., čím zaskočili domácich. Tým sa však do polčasu ešte podarilo vyrovnať a po zmene strán otočili výsledok na 3:1. Bojovní hostia sa však nevzdávali a v záverečnej päťminútovke dokázali dvakrát skórovať, vďaka čomu si odviezli bod za remízu. Dobrý výkon podala rozhodcovská trojica.

OTO KOVÁČ

Liešťany – Bojnice 2:1 (0:0)

GÓLY: Mäsiarik, Bielik - Grešner

ROZHODOVAL: Hrabaj, 50 divákov

LIEŠŤANY: Petrišák – Bielik, Sedláček, Srogončík, Štanga, Lomnický, Krpelan, Drozd, Javorček, Sobota, Mäsiarik, str: Mišovic, Tkáč, Duchoň, Lomnický P.

BOJNICE: Dolog – Zemanovič, Kušnír, Adamec, Mello, Ziman, Benko, Ondráš, Vrták, Uhliar, Grešner, str: Medvec, Tomasta, Kočner

V priemernom stretnutí si šance vypracovali oba tímy. Hostia nastrelili žrď a nepremenili samostatný nájazd. Domáci prejavili väčšiu vôľu po víťazstve a zaslúžene vyhrali.