FUTBAL: Košian zariadil Oslanom triumf v okresnom derby

Z. Kostoľany - Stará Turá 3:3 (2:2)

GÓLY: 5. Mi. Zvalo, 16. Liptaj, 85. Hancko – 22., 26. Majtás, 74, Jaroš

ROZHODOVAL: Gádoši, 100 divákov

Z. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Šurina (70. Hulini), Výškrabka, Hancko, Mich. Zvalo (82. Rozemberg), Rad. Zvalo, Mavkeje, Mokoš, Mašlonka (53. Fereje), Cmarko, Liptaj

Najpodstatnejším rozdielom v dobrom a vyrovnanom stretnutí bolo horšie premieňanie šancí u domácich. Už v 5. min. po strieľanom centri Mašlonku a dorážke Zvala sa Kostoľanci ujali vedenia. O desať minút neskôr Šurinov dlhý odkop podcenila obrana hostí a Liptaj zvýšil na 2:0. Domáci po tomto góle trochu poľavili a trest prišiel v 21. min., keď po signáli z priameho voľného kopu Majtás znížil skóre duelu. V 27. min. opäť hostia kopali priamy kop a Majtás strelou do pravého horného rohu nedal šancu domácemu brankárovi – 2:2. V prebiehajúcej 32. min. po peknej akcii Liptaja a Cmarka, druhý menovaný opečiatkoval ľavú žrď brány hostí. Posledné dve minúty pred koncom prvého polčasu Hancko po centri Mašlonku spálil tutovku, keď trafil pravú žrď Viskupovej brány. Osemnásť minút po polčase chybovala obrana domácich a následne Marek Zvalo vychytal v dobrej pozícii strelu Majtása. V prebiehajúcej 73. min. po dlhom pase hostí išli Sládek a Jaroš sami na domáceho stopéra a Jaroš využil ponúknutú šancu na strelenie tretieho gólu. Keď sa zdalo, že domáci budú bez bodu, päť minút pred koncom zápasu striedajúci Fereje obišiel dvoch hráčov súpera pri bránkovej čiare, zacentroval a Hancko z piatich metrov zachránil jeden bod Kostoľancom.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

N. Pravno – Oslany 0:1 (0:1)

GÓL: 21. Košian

ROZHODOVAL: Debnár, 100 divákov

N. PRAVNO: Jantoška – Čičmanec, Luščák, Chupek, Bielik, Vetrák (74. Štálnik), Trungel (82. Habšuda), Valko, Kodaj, Píš, Jamrich (66. Klajber)

OSLANY: Greguš – Štálnik, Richter, Adamec, Černák, P. Gaži, D. Gaži, Košian, Šandrik (41. Volf), Hudec (90. Sliepka), Štutika (80. Koryťák)

Domáci začali zápas mohutným náporom, ale bez gólového efektu. Hostia v 21. min. z ojedinelého protiútoku strelili gól, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný. Domáci pokračovali v prevahe, ale ešte v prvom polčase v 26. min. Píšovu strelu brankár vyrazil. V 42. min. Bielik hlavičkoval tesne nad bránu, v 60. min. sa opäť vyznamenal brankár hostí Greguš, keď Vertákovu strelu vyrazil. V 67. min. Kodaj strieľal tesne nad. Domáci museli v tomto zápase vypiť kalich horkosti do dna.

TIBOR PAVLÍČEK

Ilava – M. Čausa 0:2 (0:2)

GÓLY: 10. Matiaško, 44. Stopka

ROZHODOVAL: Sládek, 100 divákov

M. ČAUSA: Ľ. Krško – Čampiš, Ľahký, Miroslav Krško, Slaný, Stopka, Michal Krško, Ďurdina, Matiaško, Gajdoš, Tínes

Domáci sa už v 4. min. mohli ujať vedenia, ale Porubčan a Ladecký nedokázali loptu z päťky dopraviť do siete. V 10. min. domáca obrana nevenovala pozornosť Matiaškovi, ktorý bez prípravy poslal loptu za Bortelov chrbát. Ilava mala šance na vyrovnanie, ale strely Porubčana 19. min. a Tomanicu v 20. min. skončili v brankárovom náručí. V 45. min. sa najlepšie zorientoval v šestnástke Stopka a gólom do šatne poistil vedenie hostí. Domáci sa v úvode druhého polčasu pokúsili o obrat a mali niekoľko dobrých šancí. V 50. min. obrana hostí odvracala v poslednej chvíli pred Ladeckým na roh a v 54. min. plachticu strelu Šeda Ľ. Krško s námahou vyrazil na roh. Hostia vyrovnali hru a v 60. min. T. Bortel zmaril gólovú šancu Michala Krška. O tri minúty si Ďurdina dal takmer vlastný gól a po rohu Galkova bomba tesne minula horný roh Krškovej brány. V 74. min. strela Tínesa skončila tesne vedľa a desať minút pred koncom Gajdošovu tvrdú strelu T. Bortel bravúrne odvrátil na roh. V závere mala Ilava prevahu, ale vyťažila iba štyri rohy bez gólového efektu.

ONDREJ MIŠECH

H. Poruba – Cigeľ 4:2 (3:1)

GÓLY: 41. a 67. Papp, 11. R. Staňo (11 m), 34. Ďuriš – 31. Lučan, 89. Pavkeje.

ROZHODOVAL: P. Kollár, ŽK: R. Staňo, Papp, Pavkeje, 150 divákov.

CIGEĽ: Gregor – Orságh, P. Mjartan, Š, Mjartan, Pavkeje, Halaška, Bugár, Svitok, Lučan, Oboňa (60. Ďuriš), T. Zaťko (83. Š. Zaťko).

Po obojstranne opatrnom úvode zahrali obranca Cigľa v 11. min. v šestnástke rukou a jedenástku premenil bezpečne R. Staňo. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale po strelách Lučana mali domáci v 13. a v 15. min. šťastie, keď v oboch prípadoch lopta opečiatkovala brvno. V 22. min. Gregor bravúrne vyrazil Hetflajšovu strelu na roh. V 31. min. Majerík neustrážil Lučana, ktorý s prehľadom vyrovnal. O tri minúty Ďuriš z rohu šestnástky technickou strelou prekvapil brankára – 2:1. V 41. min. odrazenú loptu vrátil z desiatich metrov do siete Papp a zvýšil na 3:1. Po prestávke začali lepšie hostia a v 53. min. prudkú Pavkejeho strelu Behanec bravúrne vyrazil. V 65. min. snahu hostí ukončil Papp, keď chrbtom k bráne zasunul loptu pätičkou do siete. V závere sa viackrát vyznamenal Behanec po strelách Pavkejeho, Lučana a T. Zaťka. V 89. min. ho tečovanou strelu prekonal Pavkeje, ale domáci získali tri cenné body.

Horovce – Lazany 8:3 (5:0)

GÓLY: 2. a 70. Kollman, 7. Kebis, 24. Barták, 30. Stratený, 40. Kuric, 53. M. Barkáč, 59. G. Bortel – 63. a 77. Hianik, 73. Ugróczy.

ROZHODOVAL: Dubravec, ŽK: Kučo, Kebis, 100 divákov.

LAZANY: Pös – Hianik, Ugróczy, Kmeť, Rybár, Baláž, Pekár, Kozák.

Domáci nastúpili po štyroch prehrách so snahou potešiť fanúšikov, kým hostia prišli iba ôsmi. V 2. min. otvoril skóre Kollamn po Kebisovej prihrávke. V 7. min. si hráči úlohy vymenili a Kebis zvýšil na 2:0. V 24. min. Barták pridal tretí gól po Kollmanovej prihrávke. O šesť minút rozvlnil sieť Stratený a skóre prvej časti uzavrel v 40. min. Kuric technickou strelou do šibenice. Ciesara po prestávke preveril Rybár a v 53. min. po desiatom rohu Kuča zvýšil na 6:0 striedajúci M. Barkáč. O štyri minúty vystrašil Ciesara malou domov Gereg a v 59. min. na 7:0 zvyšoval po centri Strateného G. Bortel. Po chybe obrany v 63. min. Hianik znížil lobom na 7:1. V 69. min. Kučov projektil brankár vyrazil, ale dorážka Kollmana skončila v sieti – 8:1. Nezodpovednosť v obrane trestali hostia v 73. min. Ugróczym strelou do šibenice a o štyri minúty dal na 8:3 Hianik. Diváci odmenili potleskom domácich za výhru a hostí za statočnosť.

MARIÁN PECUŠ

V. Uherce - Kamenec p/Vt. 3:0 (2:0)

GÓLY: 33. a 79. R. Kováč, 40. Kundala.

ROZHODOVAL: Mészáros, 200 divákov.

KAMENEC: Jelínek – Nechala, Kováčik, Stančiak, Plachý (46. Jánoška), Gabriel (65. Ďurta), Čavojec, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo.

Domáci sa ujali vedenia v 33. min., keď si Kundalov center spracoval R. Kováč a prehodil vybiehajúceho brankára hostí – 1:0. Následne na center Gubku najvyššie vyskočil Ma. Belianský, ale tesne minul. V 40. min. Cíger centroval na Kundalu, ktorý hlavou poistil vedenie domácich na 2:0. V 79. min. Ma. Belianský vysunul Kováča, ktorý strelou od tyčky upravil na konečných 3:0. Hostia si za celý zápas vypracovali iba jednu gólovú šancu, nebezpečný pokus Višňovského perfektne vyrazil domáci brankár Bohuš.

Ostatné zápasy: Chocholná-Vel. – Tr. Turná 1:5 (1:3), Podolie – Ladce 2:1 (0:1)

Góly: Špeťko, Klinec

Ostatné zápasy: Drietoma - Papradno 2:1, Tr. Turná - Dolná Súča 1:4, Chynorany - D. Kočkovce 7:1 (4:0), St. Turá – Prečín 13:1 (4:1), Bošáca – Dubodiel 7:2 (5:0), Domaniža - Borčice 0:3, Opatová – Svinná 7:0 (5:0)

4. Slováci sú chlebovým národom
  6. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  7. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  8. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  9. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  10. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Mesto Prievidza získalo ocenenie za najpriateľskejší prístup k mládeži

Mesto Prievidza získalo ocenenie za najpriateľskejší prístup k mládeži. Svojimi aktivitami má podporovať u mladých ľudí myšlienku aktívneho občianstva a participácie.

Športová skupina Spartan Training Group Prievidza najlepšia v centrálnej Európe

Spartan Training Group alebo aj STG – Prievidza je športová skupina ľudí zameriavajúca sa na cestné a prekážkové behy.

Chodník pri priechode pre chodcov na Nábrežnej ulici v Prievidzi bude po novom bezbariérový. Samospráva úpravami, ktoré už realizuje, sleduje zlepšenie podmienok pre chodcov.

Na jednej straník je chodník bezbariérový, na druhej nie.