FUTBAL: Dôležitý súboj o záchranu vyhralo Nitrianske Pravno

GÓLY: 90. Cmarko (11m) – 18. Bugár, 21. Lučan (11m)

ROZHODOVAL: Tarabus, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: Zvalo Marek - Šurina, Zvalo Michal, Zvalo Radovan, Hulini, Cmarko, Pavkeje, Hancko, Mokoš, Fereje, Liptaj, str. Vyškrabka

CIGEĽ: Gregor - Pavkeje, Madarasz, Mjartan, Bugár, Halaška, Cserge, Štefan Zaťko, Tomáš Zaťko, Katrena, Lučan, str: Mjartan, Čertík, Oboňa

Vyrovnaný priebeh stretnutia ovplyvnila prísne nariadená penalta proti domácemu tímu. Hostia po vypracovaní dvojgólového vedenia dobre organizovanou hrou v defenzíve dokázali eliminovať útočné snahy domácich hráčov.

MARIÁN RYBÁR

H. Poruba – Malá Čausa 2:1 (0:1)

GÓLY: 50. P. Staňo, 75. Šamánek (11 m) – 2. P. Petráš.

ROZHODOVAL: Burian, ŽK: Papp, P. Dražkovec, Ľahký, Šrámka, ČK: 65. Šrámka po 2 ŽK, 150 divákov

M. ČAUSA: Ľ. Krško – Čampiš, Ľahký, Šrámka, Slaný, Stopka, M. Krško, Ďurdina, Matiaško (72. T. Petráš – 85. Tines), Gajdoš, P. Petráš

Hostia začali útočne a v 2. min. P. Petráš z päťky poslal loptu do domácej siete. V snahe vyrovnať mali domáci šance, ktoré volali po góle, no pokusy Reváka, A. Staňa a Pagáča boli nepresné. V 32. min. prudký priamy kop R. Staňa zneškodnil Ľ. Krško, ktorý v 42. min. bravúrne vyrazil dve nebezpečné strely Hetflajša na roh. Aj po prestávke hostia dirigovaní skúseným Slaným pohrozili, no P. Petráš v 46. min. Behanca neprekonal. O štyri minúty P. Staňo tvrdou strelou z desiatich metrov vyrovnal, čím naštartoval väčší nápor H. Poruby. Hostia si často pomáhali faulami a od 65. min. hrali oslabení bez vylúčeného Šrámku. V 70. min. R. Staňo takmer prekvapil gólmana a o päť minút po faule na F. Staňa premenil jedenástku Šamánek. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, no domáci v čele s brankárom Behancom a oporou zadných radov Šamánkom, odolali.

ONDREJ MIŠECH

N. Pravno – Lazany 1:0 (0:0)

GÓL: 86. Chupek

ROZHODOVAL: Mihál, 200 divákov

N. PRAVNO: Jantoška – Čičmanec, Luščák, Chupek, Bielik, Vetrák (90. Majo), Trungel, Valko, Kodaj, Píš, Jamrich (82. Habšuda)

LAZANY: Rybár – Baláž, Hancko, Pekár, Kozák, Hianik, Brzáč, Urgóczy, Šovčík (69. Kmeť), Šimo (85. Pös), Masaryk

V Nitrianskom Pravne sa stretli mužstvá z dna tabuľky. Pre chybné delegovanie rozhodcov sa zápas začal s hodinovým oneskorením. Domáci majú výnimku, ktorú si komisia rozhodcov nevšimla a arbitri určení na stretnutie sa do dejiska nedostavili. Keďže hostia prítomní boli, telefonickými rozhovormi s delegátom a pánom Lukacsom, ktorý je zodpovedný za určovanie arbitrov pre V. ligu Sever, došlo k náprave chyby dostavením sa náhradných rozhodcov. Z tohto dôvodu bolo vidieť nervozitu na hráčoch oboch mužstiev. Domáci si vypracovali viacero sľubných príležitostí, no opäť doplácali na streleckú nemohúcnosť, čo vyvrcholilo nepremeneným pokutových kopom v 42. min. Za aktivitu treba pochváliť aj hostí, ktorí mali niekoľko rýchlych protiútokov, pri ktorých sa vyznamenal brankár Jantoška. Podobný scenár pokračoval aj v druhom polčase, domáci pokračovali v nepremieňaní šancí a hostia hrozili z brejkov. Rozuzlenie priniesla 86. min., keď Chupek po peknej strele prekonal hosťujúceho brankára – 1:0. V priemernom stretnutí boli domáci šťastnejší a do tabuľky si pripísali všetky tri body. Výbor domáceho klubu sa ospravedlňuje trpezlivým domácim aj hosťujúcim fanúšikom za chybu, ktorá nebola spôsobená ich stranou. Vynikajúci výkon predviedla náhradná rozhodcovská trojica.

TIBOR PAVLÍČEK

Kamenec p/Vt. – Oslany 2:2 (1:2)

GÓLY: 16. Šimo, 54. Gabriel - 9. D. Gaži, 19. Hudec

ROZHODOVAL: Baláž, 100 divákov

KAMENEC: Jelínek – Nechala ml. (76. Hrehuš), Kováčik, Stančiak (86. Ďurta), Nechala st., Gabriel, Čavojec, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo

OSLANY: Greguš – Adamec, Richter, Šandrik, Poliak, P. Gaži, D. Gaži (69. Štutika), Štálnik, Hudec (83. Wolf), Košian, Gajdoš (61. B. Šandrik)

V Kamenci sa hralo za daždivého počasia, na začiatku bol terén ešte dobrý, no ku koncu pripomínalo ihrisko miestami bazén. Hostia mali úspešný začiatok, keď sa im hneď v 9. min. podarilo D. Gažim skórovať – 0:1. Domáci po siedmich minútach vyrovnali, keď J. Šimo po pase od Čavojca prekonal brankára hlavou. V 19. min. brankár domácich zachytil loptu rukou mimo pokutového územia a nariadený kop hostí po hlavičke M. Hudeca skončil po druhýkrát v bráne domácich. Po polčase domáci zabrali a zatlačili súpera, ktorý len sporadicky pohrozil náhodnými protiútokmi. Domáci vyrovnali v 54. min., keď sa v skrumáži pred bránou presadil T. Gabriel – 2:2. V 60. min. krásnu strelu J. Šima z 30-tich metrov brankár vyrazil. V 63. min. to bol opäť Šimo, ktorý sám proti brankárovi neuspel, takisto ako 67. min., keď jeho strela letela mimo troch žrdí. V 70. min. pohrozil aj Višňovský, keď jeho hlavičku na dvakrát zneškodnil. V 74. min. vyskúšal gólmana hostí Šimo lobom z polovice ihriska, ktorý Greguš vyrazil. Keď sa ani ďalšie vyložené šance nepodarili domácim premeniť, sklamanie bolo na svete a Kamenčania stratili dva body s mužstvom z dna tabuľky.

MILOŠ BARTOLEN

Predohrávka 29. kola:

Horovce – Oslany 5:0 (3:0)

GÓLY: 7. a 21. Kollman, 19. Kebis, 51. Kuric, 81. Stratený.

ROZHODOVAL: Sokol, ŽK: Kebis, 80 divákov.

OSLANY: Greguš – Adamec, Richter, Poliak, P. Gaži, D. Gaži, Štálnik, Štutika, Hudec, Gajdoš, Koryťák.

V predohrávke 29. kola sa domáci po dvoch prehrách do posledného tímu zahryzli a Barták s Kebisom vyskúšali Gregušovi pozornosť. V 7. min. Barták kolmicou vysunul Kollmana, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Horovce pokračovali v aktivite, Kuric hlavičkoval vedľa a Geregova strela minula bránu. V 19. min. Strateného center Kebis hlavou poslal druhýkrát do siete hostí. O dve minúty si Kollman nabehol na Geregovu prihrávku a zvýšil na 3:0. Aktivita domácich pokračovala, Bartákovu strelu, Svoradovu hlavičku a Kučovu bombu kryl Greguš. Druhý polčas začali lepšie Horovce a 51. min. Kuric po centri Strateného hlavou upravil na 4:0. Kebis dvoma hlavičkami vyskúšal Grehušovu pozornosť, no bez úspechu. Hostia sa osmelili v 70. min., ale Hudec vystrelil vedľa. O štyri minúty nedorozumenie domácej obrany využil Hudec, keď postupoval sám na Ciesara, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh. Horovčania koncertovali a diváci ich akcie odmeňovali zaslúženým potleskom. Piatym gólom potvrdil vysokú výhru po Kebisovej prihrávke v 81. min Stratený.

MARIÁN PECUŠ

Ostatné výsledky: Podolie – Chocholná-Vel. 0:4 (0:2), Ilava - Tr. Turná 0:3 (0:1), Horovce – Ladce 1:2 (1:0), V. Uherce - Stará Turá 1:0 (1:0)

Góly: Marko, Špeťko

Ostatné zápasy: Chynorany - Papradno 2:6 (1:1), Šimonovany - D. Kočkovce 2:1 (1:0), Bošáca – Opatová 1:0 (0:0), St. Turá – Svinná 2:3 (1:2), Drietoma – Dubodiel 3:3, Tr. Turná – Borčice 0:12 (0:5). Predohrávka: Prečín - Svinná 5:2. Dohrávka: St. Turá – Drietoma 2:0 (0:0)

1. Borčice 25 23 1 1 124:16 70

2. Dolná Súča 25 20 2 3 95:31 62

3. Domaniža 25 16 3 6 74:34 51

4. Drietoma 25 14 9 2 62:36 51

5. Bošáca 24 14 1 9 49:37 43

6. Stará Turá 24 11 2 11 66:62 35

7. Tr. Turná 25 11 2 12 61:60 35

8. Šimonovany 25 10 5 10 35:37 35