FUTBAL: V derby triumf Zemianskych Kostolian

GÓL: 31. Kučma

ROZHODOVAL: Strečko, 120 divákov

N. PRAVNO: Jantoška – Trungel, Luščák, Chupek, Bielik, Pavlíček (82. Štálnik), Haluš, Vetrák, Kodaj, Píš, Jamrich

LADCE: Machala – Sopko, Zajac, Váň (81. Kúšik), Pagáč, Kršák, E. Mrážik (90. K. Mrážik), Mikuška, Martinka, Markovič, Kučma (79. Průša)

Na veľmi ťažkom teréne hostia vyťažili z minima maximu. Domáci sa pokúšali o vyrovnanie, no svoje šance nevyužili, a tak všetky tri body putovali do Ladiec.

TIBOR PAVLÍČEK

Oslany - Stará Turá 1:1 (0:0)

GÓLY: 58. Košian (11m) – 64. Gablech

ROZHODOVAL: Pavlovič, 80 divákov

OSLANY: Fraňo – Štálnik, Richter, Volf (24. Štutika), Poliak (46. Šandrik), D. Gaži (75. Sliepka), P. Gaži, Košian, Šandrik, Hudec, Gajdoš

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Antálek, Štefík, Maroň, Gablech, Magula (55. Popelka), Drahoš (63. Majtás), Peterka, Mazák, Sládek

Oslančania po víťazstve v Porube nad Lazanmi začali s popredným mužstvom svižne, nechýbala im bojovnosť a túžba získať ďalšie víťazstvo. V prvých 45-tich minútach to bola vyrovnaná partia. Už v 8. min. dostal domáci Gajdoš z pravej strany prihrávku pred brankára, no gólu zabránil obranca hostí odvrátením lopty na roh. O minútu najstarší hráč domácich Peter Gaži prudko vystrelil nad. Náhradný domáci brankár Fraňo zabránil v 19. min. istému gólu, keď nohou vyrazil Sládekov pokus zblízka. V 26. min. sa mladý Poliak dostal do peknej šance, keď mu prihrával Štutika, no z ôsmich krokov brankár hostí so šťastím loptu vyrazil. Tento hráč sa ako druhý z domácich vážne zranil minútu pred odchodom do šatní. V druhom polčase futbal gradoval aj príchodom Šandrika a Sliepku. V 50. min. hlavička Hudeca nenašla správny smer. V 58. min. bol vo veľkom vápne faulovaný Šandrik a Košian z jedenástky otvoril skóre – 1:0. V 64. min. zobral brankár hostí Viskup loptu z Hudecovej hlavy a po centri z pravej strany hosťujúci Gablech strelou do pravého dolného rohu prekonal inak výborne chytajúceho Fraňa. O minútu prízemnú prihrávku Šandrik namieril do rohu brány, no loptu zázračne vytlačil gólman hostí. Posledných 20 minút sa obe mužstvá pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale brankári boli proti, a tak gól už nepadol. V úplnom závere sa pritvrdilo, rozhodca si „zahral s kartami“, no na konečnej remíze 1:1 sa už nič nezmenilo.

DUŠAN BALÁŽ

Z. Kostoľany - Malá Čausa 3:2 (1:2)

GÓLY: 34. Liptaj, 84. Hancko, 86. vlastný - 4. Slaný, 10. Krško

ROZHODOVAL: Kollár, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Hulini, Výškrabka, Hancko, Mi. Zvalo, R. Zvalo, Pavkeje, Mokoš (80. Kobes), Fereje, Cmarko, Liptaj

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Ľahký, Šrámka, Slaný, Stopko, Krško, Ďurdina, Matiaško, Gajdoš, Petráš

O víťazstve domácich v najlepšom, ale trochu nervóznom zápase jari rozhodlo väčšie oduševnenie a túžba zvíťaziť. Zápas sa od začiatku nevyvíjal dobre pre domácich. Už v 4. min. po nedôslednej hre zálohy a následnom centri voľný Slaný z 13-tich metrov otvoril skóre. Odpoveďou na úvodný gól bola o minútu strela Ferejeho, ktorou opečiatkoval brvno Weisovej brány z priameho voľného kopu. V prebiehajúcej 11. min. založili hostia peknú rýchlu akciu, na ktorej konci bol gól Krška - 0:2. V 17. min. krásne uvoľnil Fereje dobre hrajúceho Liptaja, ktorý sám pred bránou mieril mimo. Prvé varovanie pre hostí prišlo v 34. min., keď center Paukejeho zužitkoval v peknú gólovú hlavičku Liptaj – 1:2. Tento gól nakopol domácich k väčšej aktivite a bojovnosti, ktorú však mohla zastaviť šanca Gajdoša. Ten v 38. min. využil zaváhanie pri rozohrávke v obrane domácich, ale osamotený pred Zvalom poslal loptu mimo brány. V 64. min. po rohovom kope sa dostala lopta až k Liptajovi, ale ten nevyužil ponúknutú šancu a hlavičkoval nad bránu. Následných 20 min. sa hral futbal, kedy mali obe mužstva menšie šance, ale v 84. min. prišlo vyrovnanie, keď Hancko dorazil centrovanú loptu z troch metrov – 2:2. V 86. min. bol korunovaný bojovný výkonu domácich, keď Fereje prešiel povedľa bránkovej čiary cez troch hráčov hostí a po následnej centrovanej lopte si dali dezorientovaní hostia vlastný gól – 3:2.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kamenec p/Vt. - Lazany 3:1 (1:0)

GÓLY: 22., 80. Šimo, 57. M. Nechala ml. – 83. Kmeť

ROZHODOVAL: Páleník, 180 divákov

KAMENEC: Jánoška (68. Lauro) – M. Nechala st., Kováčik, Stančiak, M. Nechala ml., Gabriel, Fábry (56. Jurta), Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo (83. Vančo)

LAZANY: Pös – Baláž, Hancko, L. Pekár, Kozák, Mihálka, Hianik (65. Drozd), Ugróczy (72. M. Pekár), Masaryk, Kmeť, Rybár

Domáci začali už v úvode útočne, čo vyústilo do vyloženej šance Šima, ktorú však nezužitkoval. Gól sa Kamenčanom podarilo streliť až v 22. min. Jánom Šimom – 1:0. Tesný výsledok zotrval až do prestávky. Po zmene strán domáci pokračovali v útočnej aktivite a v 57. min. po dlhom vhadzovaní Višňovského prekvapil gólmana hostí hlavou Michal Nechala ml. – 2:0. V 80. min. poistil vedenie domácich Ján Šimo – 3:0, čo upokojilo mužstvo, ktoré od 68. min. muselo hrať s náhradným brankárom. V 83. min. sa síce hosťom podarilo prekvapiť gólom Kmeťa po dorážke z priameho kopu, no na zisku troch bodov domácich sa už nič nezmenilo.

MILOŠ BARTOLEN

V. Uherce - Cigeľ 0:1 (0:1)

GÓL: 38. T. Zaťko

ROZHODOVAL: Hanek, ČK: 77. Belianský (V. Uherce), 250 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, Š. Mjartan, Svitok (20. Madarász, 90. Oboňa), Pavkeje (86. Málik), Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Lučan, Katrena, T. Zaťko

Bol to typický zápas o jednom góle. Obe mužstva odohrali prakticky celý zápas iba medzi šestnástkami a ani jedno z nich si nevypracovalo žiadnu gólovú šancu. O osude zápasu rozhodca 38. min., kedy T. Zaťko vypálil z vyše dvadsiatich metrov a jeho strela napokon skončila až v bránke. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, ale tlak a ani šance neprichádzali, a tak hostia jednogólové víťazstvo udržali.

Ostatné zápasy: Podolie – Tr. Turná 3:2 (2:0), Horovce – Chocholná-Velčice 0:4 (0:2), H. Poruba – Ilava 2:0 (0:0)

Góly: Špeťko, Šnirc

Ostatné zápasy: Chynorany - Dubodiel 4:1 (0:1), Šimonovany - Papradno 2:0 (2:0), Domaniža - Stará Turá 6:0, Bošáca – Svinná 4:1 (1:0), Drietoma – Opatová 2:2 (1:1), Tr. Turná – Prečín 4:0 (1:0), D. Kočkovce - Dolná Súča 0:5

1. Borčice 23 21 1 1 108:14 64

2. Dolná Súča 23 18 2 3 86:29 56

3. Drietoma 22 13 8 1 57:31 47

4. Domaniža 22 14 3 5 67:28 45

5. Bošáca 23 12 1 10 46:39 37

6. Tr. Turná 23 10 2 11 57:46 32

7. Stará Turá 22 10 2 10 62:59 32

8. Šimonovany 23 9 5 9 32:31 32