(Zdroj: ARCHÍV: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

Lehota p/Vt. - Šimonovany 1:2 (0:1)

GÓLY: 77. Hvojnik - 19., 91. Maruniak (druhý z 11m)

ROZHODOVAL: Černák, 200 divákov

LEHOTA: Vavro – Benko, Roháč, Mišeje, Jankula, Štefanička, Mendel, Kohút, Zaťko, Kučerka, Benčat, str: Hvojník, Belaň, Stupka

Domáci začali aktívne a už v 5. min. čistú gólovú šancu spálil Štefanička. Otvoriť skóre mohli aj v 13. min., no nedokázali prelobovať Bohunského. V 15. min. pohrozili aj hostia, keď po chybe v domácej obrane musel zasahovať Vavro. V 19. min. sa po rohovom kope, na ktorom konci bol Maruniak, ujali vedenia hostia – 0:1. V 33. min. po akcii Kučerku hlavičkoval tesne nad Benčať. O minútu neskôr mohli zvýšiť vedenia hostia, no Maruniak svoju šancu nepremenil. V 37. min. vychytal Bohunský Benčata. Päť minút pred odchodom do šatní mal šancu Benčat, no opäť nevyrovnal. Druhý polčas začali lepšie hostia, v 50. min. pálil z diaľky Ondruš. V 55. min. mohlo byť už 0:2, no Kohút tesne pred bránkovou čiarou zachránil. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci a po rohu v 77. min. vyrovnal Hvojnik. V 80. min. z 25-tich metrov pálil tesne nad Zaťko. V 90. min. mohli víťazstvo na svoju stranu strhnúť domáci, no Jankula sa nepresadil. V 91. min. nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý videl iba on sám. Premenil ho Maruniak a všetky tri body putovali do Šimonovian. Zápasu by zodpovedala remíza, no o víťazstvo hostí sa postaral hlavný arbiter Černák.

VILIAM ŠKRIBA

Kanianka – Borčice 2:2 (1:1)

GÓLY: 13. Ma. Petráš, 55. Bátora – 16. Puček, 89. Kamdem (vlastný)

ROZHODOVAL: Drobec, 250 divákov

KANIANKA: Pipiška – Mi. Petráš, Kurbel, Teslik, Babašta, Kamdem, Kôstka, Ma. Petráš, Bátora (70. Grom), Mečiar, Khadir (60. Richter)

V Kanianka sa predstavil líder súťaže. Zápas mal výbornú štvrtoligovú úroveň, čo odmenili diváci potleskom. V 4. min. vynikol domáci brankár Pipiška po hlavičke hostí. O minútu Kamdemov center skončil na spojnici hosťujúcej brány. V 13. min. už domáci udreli, keď sa po kolmej akcii presadil Ma. Petráš – 1:0. Už o 3 minúty hostia vyrovnali zásluhou Pučeka – 1:1. Hra bola rýchla a v 25. min. zvonila domáca žrď. Na konci polčasu domáci Bátora nevyužil výbornú šancu, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:1. V 49. min. vytiahol domáci gólman bombu hostí spod brvna. V 55. min. poslal do vedenia domácich po peknej akcii a zakončení do prázdnej bránky Bátora – 2:1. Domáci stále bojovali, hostia začali otvárať obranu, čo bola voda na mlyn hráčov Kanianky, ktorí sa dostávali do rýchlych brejkov. Striedajúci Grom, ani Richter však svoje šance nepremenili, čo sa domácim vypomstilo. V 89. min. prišiel smolný okamih pre Kanianku, keď domáci brankár Pipiška v snahe odkopnúť loptu do bezpečia trafil nešťastne Kamdema do chrbta, od ktorého sa lopta odrazila do siete – 2:2. V Kanianke sa zrodila remíza, ktorá zodpovedá priebehu hry, veď v prvom polčase mali šance hostia a v druhom zas domáci.

MARTIN PIPIŠKA

Modranka – D. Vestenice 1:0 (1:0)

GÓL: 5. Kobetič

ROZHODOVAL: Tarabus, ŽK: 82. Hrubý, 58. R. Sekera – 28. Floro, 72. Dvonč, 100 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Struhar, Kolenčík, Floro, Civaň (46. Bruška), Dvonč, Gábriška (46. Šrámka) Kohút, Stručka, Cagáň, Papranec. Tréner R. Kočiš.

V Modranke diváci príliš veľa futbalovej krásy nevideli. Domáci sa dostali do vedenia už v 5. min., kedy využil prihrávku Kobetič. Gól však ako by obe mužstvá pribrzdil. Modranka bola agresívnejšia, mala viac z hry, ale vypracované šance nezakončovali hráči podľa svojich predstáv. Zachraňujúce sa Dolné Vestenice sa snažili hroziť najmä po brejkoch, ale domáci ich k ničomu nepustili.

STANISLAV CIBULKA

Ostatné zápasy: Solčany – Tr. Teplice 1:1 (0:0), Častkovce – Bošany 2:0 (1:0) , N. Dubnica – Partizánske 4:1 (3:1), Holíč – H. Obdokovce 3:1 (1:0), Križovany – Prečín 0:1 (0:1)

Bošany - D. Vestenice 0:0

Ostatné výsledky: Plevník-Drieňová – Vrbové 1:0 (1:0), Nová Dubnica – Partizánske 0:3 (0:0), Nitrianske Rudno – Brvnište 1:1 (0:1), Nemšová – Trenčianske Stankovce 2:3 (1:0), Holíč – Beluša 2:0 (0:0), Nováky – Ilava 2:1 (1:1).

1. Brvnište 22 14 3 5 63:31 45

2. Nemšová 22 13 2 7 59:30 41

3. Holíč 22 12 5 5 38:24 41

4. Plevník-Drieňová 21 12 4 5 62:25 40

5. N. Dubnica 20 13 1 6 53:23 40

6. Partizánske 21 12 1 8 53:35 37

7. Tr. Stankovce 22 10 2 10 62:37 32

8. Vrbové 21 9 3 9 31:30 30