FUTBAL: V zápase tímov z dna tabuľky tesné víťazstvo Oslian

GÓLY: 55. Pekár, 82. Urgóczy – 69. Gajdoš, 76., 85. Hudec

ROZHODOVAL: Hrabaj, 100 divákov

LAZANY: Pös – Baláž, Hancko, Pekár, Brzáč, Kozák, Mihálka, Hianik, Fakľa (78. Šovčík), Urgóczy, Masarik

OSLANY: Greguš – Volf, Adamec, Poliak (90. Tadial), Šandrik, P. Gaži, D. Gaži, Richter, Hudec, Štutika (60. Gajdoš), Košian (68. Štálnik)

Okresné derby dvoch zachraňujúcich sa tímov piatej ligy nemalo ani úroveň prvej triedy. Hostia, ktorí dali do zápasu viacej srdca, si po víťazstve 3:2 odniesli z Lazian všetky tri body.

TIBOR ŽIAK

Chocholná-Velčice - Z. Kostoľany 3:0 (1:0)

GÓLY: Lobík, Ju. Tuharský, Cingel

ROZHODOVAL: Pavlovič, 200 divákov

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Hulini (81. Kobes), Výškrabka, Mi. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Pavkeje (80. Šurina), Mokoš, Fereje (72. Mašlonka), Cmarko, Liptaj

Úvodné minúty stretnutia patrili hosťom, no nakoľko nevyužili svoje príležitosti na polovici súpera, pustili sa Chocholania do hry, na ktorú sú ich priaznivci zvyknutí. Najskôr sa nepresadil Michalac a následne na to neprešla prihrávka od Tulpíka adresovaná Jánovi Tuhárskemu. Čo nevyšlo im, vyšlo kapitánovi Lobíkovi, ktorý utešenou strelou k tyči nedal Zvalovi šancu. O okamih na to sa domáci toľko ponúkali v súperovej šestnástke, až premeškali správny okamih na skórovanie, a tak sa prvý polčas skončil výsledkom 1:0. Hneď v 49. min. sa presadil Ján Tuharský, po tom, ako mu hosťujúca obrana poskytla čas a priestor. V jednom z mála momentov, kedy hostia mohli skórovať, sa nepresadil Mokoš, keď domáci brankár jeho gólovú strelu kryl. V 64. min. sa začervenalo pred očami Michalca po tom, ako hrajúci na zemi kopol protihráča. V tom okamihu poslal domáci tréner na ihrisko Cingela v úmysle posilniť obranné rady. Ten sa však po minútovom pobyte na ihrisku presadil, keď gólmanovi hostí vypadla lopta z rúk. Vtedy sa domáci zomkli a počas presilovky súpera nepustili prakticky k ničomu. Naopak mali viac z hry a šancami Lobíka a Pappa testovali brankára hostí. Hráči Chocholnej tak víťazstvom spríjemnili svojim fanúšikom veľkonočnú nedeľu a naďalej tak kraľujú tabuľke piatej ligy.

TOMÁŠ FABIAN

Cigeľ - Kamenec p/Vt. 0:0

ROZHODOVAL: Gembický, 250 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan (46. Š. Zaťko), Š. Mjartan, Pavkeje (46. Svitok), Halaška, Bugár (86. Madarász), Cserge, Lučan, Katrena, T. Zaťko

KAMENEC: Jánoška – Nechala ml., Kováčik, Stančiak, Nechala ml., Gabriel, Čavojec, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo

Hneď v prvej minúte sa dostali hostia do šance, no brankár Gregor zachránil nohou. Potom sa do 33-tej minúty nič nedialo, útoky oboch mužstiev sa striedali len po šestnástky. Až v 33. min. nevyužil veľkú šancu domáci Katrena, keď hostia vykopávali loptu už z prázdnej bránky. Potom sa obe mužstvá až do konca prvého polčasu len oťukávali. Druhý polčas začali hostia smelšie a stále viac a viac ohrozovali domácu bránu. Futbalistom Cigľa veľmi nepomohli ani dvojnásobné výmeny v druhom polčase, hráči sa nevedeli presadiť cez dobre organizovanú hru hostí. Horúca bola hlavne 78. min., keď hostia mali dve vyložené šance, no opäť ich nepremenili. Potom sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale rýchle protiútoky im stále robili problémy. Najlepší hráč hostí na ihrisku Branislav Pisár ani na tretíkrát nedokázal zasunúť loptu do bránky. Domáci brankár Gregor doslova čaroval, a tak fanúšikovia s týmto veľkonočným výsledkom môžu byť spokojní. Ku kvalitnému derby zápasu prispela dobrým výkonom aj rozhodcovská trojica.

ŠTEFAN MJARTAN

Malá Čausa - N. Pravno 4:0 (2:0)

GÓLY: 13., 62. Petráš, 15. Krško Michal, 53. Matiaško

ROZHODOVAL: Sládek, 200 divákov

MALÁ ČAUSA: Weis – Čampiš, Ľahký, Rendek, Slaný, Tínes (66. Mihál), Ďurdina, Krško Michal, Matiaško, Gajdoš, Petráš Peter (81. Durza)

NITR. PRAVNO: Jantoška – Čičmanec (31. Trungel), Lučšák, Chupek, Bielik, Pavlíček (46. Vetrák), Haluš, Valko, Kodaj, Píš, Jamrich (60. Habšuda)

V 12. min. sa z 20-tich metrov oprel do lopty hosťujúci Píš, no jeho strela mierila len nad bránu domácich. O minútu na to Gajdoš stredom obrany ideálne vysunul Petráša, a ten sa strelou po zemi nemýlil – 1:0. O dve minúty už bolo 2:0, keď Čampišov center prešiel stredom obrany, loptu zachytil Michal Krško a sám pred brankárom mu nedal šancu. V 42. min. Matiaško zo stredu ihriska vysunul Petráša, ktorý sa rútil sám na brankára, no lopta mu v rozhodnej chvíli odskočila. Hostia počas prvého polčasu netrafili priestor Weisovej brány. V druhom polčase v 53. min. domáci predviedli perfektnú akciu po osi Čampiš-Petráš-Gajdoš, na konci ktorej bol Matiaško, ktorý z blízka nedal šancu brankárovi Jantoškovi – 3:0. Na konečných 4:0 upravil v 62. min. aktívny Petráš, ktorý išiel z polovice ihriska sám na brankára, keď bol po chybe vysunutý hosťujúcim obrancom. To sa ešte neujali dobré strely Čampiša a dvakrát Michala Krška. Domáci zvíťazili rozdielom triedy.

DUŠAN CHLPEK

Ostatné zápasy: Tr. Turná – Stará Turá 1:0 (1:0), Podolie – H. Poruba 3:0 (3:0), Ilava – Horovce 0:6 (0:0), Ladce – V. Uherce 0:0

Dubodiel – Kanianka 4:0 (2:0)

Ostatné zápasy: Bošáca – Domaniža 0:2 (0:2), Borčice - Šimonovany 4:0, Svinná – Dolná Súča 0:7 (0:5), Opatová – Tr. Turná 3:0 (0:0), Papradno – D. Kočkovce 2:0, Prečín - Chynorany 2:5, Stará Turá - Drietoma hrajú 8. 5., Dohrávka: Papradno - Prečín 1:0.

1. Borčice 22 20 1 1 98:12 61

2. Dolná Súča 22 17 2 3 81:29 53

3. Drietoma 21 13 7 1 55:29 46

4. Domaniža 21 13 3 5 61:28 42

5. Bošáca 22 11 1 10 42:38 34

6. Stará Turá 21 10 2 9 62:53 32

7. Tr. Turná 22 9 2 11 53:46 29

8. Šimonovany 22 8 5 9 30:31 29