FUTBAL: Rudnianska Lehota otočila proti Ráztočnu

Sebedražie – Chynorany 2:1 (0:0)

GÓLY: Píš, Kolodzej P. - Andel

ROZHODOVAL: Michale, 100 divákov

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, Kolodzej P., Bielik, Macháč, Hurtiš, Kolodzej M., Píš, Habalčík, Špeťko, Brindza, str: Hrdý, Sajter

V prvom dejstve mali domáci loptu pod kontrolou, no nedostali sa k zakončeniu. Hostia sa v druhom polčase ujali z ojedinelej strely vedenia, ale domáci naďalej diktovali tempo hry. Po dvoch utešených akciách otočili výsledok zápasu vo svoj prospech. Za predvedený výkon si plne zaslúžili všetky 3 body a diváci ich odmenili na konci stretnutia mohutným potleskom.

IGOR ČERTÍK

Nitrianske Rudno – Skačany 2:2 (1:1)

GÓLY: Cibulka, Kuric – Horniak, Krajčo

ROZHODOVAL: Poliak, 150 divákov

NIT. RUDNO: Páleš – Kistner, Škraban, Kluvanec, Cibulka, Kohút, Kuric, Harag, Žabka, Jurík, Kluvanec Mir., str: Harag M., HArag B., Kluvanec E.

Domáci v prvom polčase vyťažili z minima maximum a ujali sa vedenia po prízemnej strele z priameho kopu Cibulkom. Po ruke v pokutovom území hostia vyrovnali z penalty na 1:1. Hostia otočili skóre po rohovom kope, keď sa presadil hlavou Krajčo. S konečným hvizdom rozhodcu vyrovnal po veľkom tlaku domácich Kuric. Zdecimovaní domáci hráči v nervóznom zápase vybojovali aspoň bod.

JOZEF BARBORKA

Pravenec - Uhrovec 3:3 (1:1)

GÓLY: Lalúch, Mihalička, Jánoška – Hrubý, Varga 2

ROZHODOVAL: Stránsky, 100 divákov

PRAVENEC: Krč – Bobocký, Minich, Valach, Drexler, Mikula, Jánoška, Minich L., Lalúch, Adamček, Mihalička, str: Majzlan, Jamrich, Uhliar

Vo výbornom zápase sa hostia predstavili ako technicky vyspelé mužstvo, no domáci sa im snažili vyrovnať aspoň bojovnosťou. Hostia sa ujali vedenia, ale domáci ešte do polčasu vyrovnali z pokutového kopu. V druhom dejstve bol v 60. min. vylúčený domáci Lalúch, ale Pravenec hrozil z rýchlych brejkov. Domáci sa ujali vedenia 2:1, ale v hektickom závere diváci videli ešte tri góly a mužstvá sa rozišli so spravodlivou remízou.

MILOŠ BOBOCKÝ

Rudnianska Lehota – Ráztočno 3:2 (1:2)

GÓLY: Cebák M., Harag M. 2 – Krutý, Škrteľ

ROZHODOVAL: Bebjak, 100 divákov

RUD. LEHOTA: Samaradžia - Belanec J., Balucha,Gaman, Belanec A., Cebák, Petráš, Šimo, Cebák Mir., Harag, Kopčan, str: Harag M., Kurinec, Belanec A.

RÁZTOČNO: Ondrejovič – Petrucha, Madaj, Ondrejka, Škrteľ, Sobota, Smidka, Petrucha T., Kerata, Krutý, Chlpek, str: Sokolovský, Drozd

Hostia prekvapili domácich hneď v úvode, keď sa im podarilo skórovať. Následne domáci prevzali iniciatívu pričom sa opäť potvrdilo pravidlo nadáš–dostaneš - 0:2. Rudnianci ešte do polčasu z tlaku znížili na 1:2 a vo svojej aktivite pokračovali aj v druhom dejstve, aj keď hostia neustále hrozili rýchlymi brejkmi. Domáci otočili zápas v posledných minútach, strelili dva góly a za svoju aktivitu si tri body zaslúžili.

MIROSLAV GAMAN

Opatovce - Diviacka Nová Ves 1:1 (0:1)

GÓLY: R. Hulini - Uhlár

ROZHODOVAL: Gašparovič, 120 divákov

OPATOVCE: Gendiar – P. Hulini, Oršula, Krčík, Teslík, R. Hulini, Néma, Petreje, Kohút, Šaray, Borko, str.: Čičmanec, Lalík

D. N. VES: Cíger - Žember, Pšenák, Géczy, Paulďuro, Lupták, Pekár, Uhlár, Štrbák, Vavro, Sobota, str.: Šimurda, Mišiak

Domáci strelci si v tomto zápase zabudli obuť strelecké kopačky, a tak sa vo vyrovnanom stretnutí zrodila remíza 1:1. Opatovce tak ťahajú sériu ôsmich neprehratých stretnutí v rade a na jar stratili prvé body z domácich zápasov.