Handlová koriguje po bojovnom výkone, Prievidza krok od postupu

Basketbalisti Prievidze vyhrali aj tretí zápas a sú len krôčik od postupu. Enormnú bojovnosť predviedli Handlovčania, ktorí korigovali stav série na 2:1.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

HANDLOVÁ/PRIEVIDZA. Štvrté zápasy sú na programe v sobotu 15.3 o 18.00 hod.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

Play-off, 3. zápasy:

MBK Handlová - Iskra Svit 100:89 (22:22, 26:19, 18:25, 34:23)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

Stav série: 1:2
Najviac bodov: Djurišič 22, J. Vojtek 15, Haviar 11 - Channels 29, Knutson 16, Jankovič 15
TH: 43/30 - 31/23, fauly: 28 - 33, trojky: 10 - 10, rozhodovali: Tomašovič, Gabara a Turčin, 800 divákov

Handlovskí basketbalisti nabudení po nesprávnom verdikte rozhodcu Doušeka z prvého stretnutia začali naplno, do úvodného štvrťfinálového súboja v play-off na domácej palubovke dávali všetko, no napriek tomu prehrávali po trojke Jankoviča 9:14.

Napriek nepriaznivému skóre predvádzali Handlovčania enormnú bojovnosť aj naďalej a do konca prvej štvrtiny dotiahli skóre na 22:22. Druhú časť začali lepšie Podtatranci, ale Baníci naďalej bojovali a do prestávky viedli 48:41.

Úvod tretej časti sa niesol v znamení domácich basketbalistov, ktorí si vypracovali po trojke Štorcela desaťbodový náskok 51:41. Vedenie o 10 bodov Smačkovcov uspokojilo a Svit stiahlo na jeden bod 55:54. Do konca tretej štvrtiny pokračoval vyrovnaný zápas, hostia zrovnali na 66:66.

Pred poslednou štvrtinou bolo všetko otvorené, Handlovčania potrebovali zvíťaziť, čo potvrdzovali agresívnou hrou, po ktorej viedli opäť o 10 bodov 80:70. V úplnom závere sa hostia faulovaním pokúšali tretie štvrťfinálové stretnutie zdramatizovať, ale domáci premieňali trestné hody a hosťom nedovolili sa dotiahnuť. Haviar premeneným trestným hodom prekonal stobodovú hranicu a uzavrel víťazstvo Baníkov na 100:89.

Ivan Kartáč, športový riaditeľ Handlovej: „Po piatkovej nespravodlivej prehre a sobotňajšom zápase sme sa strašne zomkli, vedeli sme, že na súpera máme. Na Svit sme sa celý týždeň poctivo pripravovali a výsledok ste videli, chalani predviedli perfektný kolektívny výkon. Klobúk dole pred nimi, tento zápas bol momentálne najdôležitejší v sezóne, my sme ho zvládli a chalanom gratulujem. Perfektný výkon, skvelí diváci, výborná atmosféra, takto sa hrá v Handlovej, na toto sme zvyknutí. Ak sme chceli dnes uspieť, museli sme zabudnúť na piatkovú krivdu. Verím, že nás toto víťazstvo posunie dopredu, pretože túto sériu musíme otočiť.“

ŠKP Banská Bystrica - BC Prievidza 56:78 (17:15, 16:16, 9:24, 14:23)

Stav série: 0:3
Najviac bodov: Lowe 11, Koczkáš 10, Dorazil 9 - Guede 18, Batina 15, Harris 13
TH: 19/10 - 22/14, fauly: 20 - 23, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Zubák, Brziak a Bohucký, 650 divákov

Po dvoch zvládnutých domácich stretnutiach cestovali prievidzskí basketbalisti pod Urpín s cieľom zvýšiť svoje vedenie. Do zápasu sa opreli hneď od začiatku a po koši Klariča viedli 7:0. Domáci sa so zbabraným začiatkom dokázali vysporiadať a do prestávky otočili na 17:15.

V úvode druhej štvrtiny to boli basketbalisti Banskej Bystrice, ktorí diktovali tempo hry a po trojke Kornera viedli 23:15.

Banskobystričania išli za prvým víťazstvom v sérii, hostia sa však dotiahli na rozdiel dvoch bodov 33:31, aby predviedli skvelú tretiu štvrtinu, po ktorej viedli už 55:42. V poslednej desaťminútovke zverenci Krunoslava Krajnoviča už iba kontrolovali priebeh a po víťazstve 78:56 sa tešili z tretieho víťazstva v rade. V sérii vedú prievidzskí basketbalisti už 3:0 na zápasy a sú už len malý krôčik od postupu do semifinále.

Marek Jašš, hráč Prievidze: „Nastúpili sme do zápasu plne koncentrovaní, prakticky sme splnili skoro všetko na čom sme sa v šatni dohodli, jedine sme mali možno problém so súperovými útočnými doskokmi. Napriek tomu sme dokázali neskôr Banskej Bystrici odskočiť na dvojciferný rozdiel a potom sme si už víťazstvo postrážili. Určite treba poďakovať aj našim fanúšikom za to, že merali cestu do Bystrice.“

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „V prvom rade som spokojný, že sme zvládli zápas psychicky, koncentrovali sme sa iba na hru. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, ale po troch-štyroch nevydarených strelách z vonku, prišla nervozita z našej strany a domáci, ktorí sa dnes sústredili na basketbal to využili a vyhrávali v jednej chvíli aj o osem bodov. Našťastie sa nám ešte pred polčasovou prestávkou podarilo znížiť ich náskok na dva body. Zápas definitívne rozhodol náš vstup do tretej štvrtiny, kde sme spravili sériu 12:0 a postupne zvyšovali náš náskok. V sobotu chceme potvrdiť náš postup do semifinále, aj keď posledný krok býva najťažší, ale už pred sériou som povedal, že cez Bystricu prejdeme, či to bude na štyri alebo aj sedem zápasov. Od začiatku berieme Bystricu vážne, lebo majú svoju individuálnu kvalitu. Tak ako sme sa zodpovedne pripravovali na prvé tri zápasy, sa pripravujeme aj na ten štvrtý.“

Ostatné zápasy: BK Levickí Patrioti - BK Inter Incheba Bratislava 73:93, MBK Rieker Com Therm Komárno - Edymax SPU Nitra 77:76 pp