PRIEVIDZA
REGIONÁLNE KULTÚRNE CENTRUM
Remeselné dielničky – tvorivé dielne tradičných ľudových remesiel, od 17. do 20. 2.
Beduíni v Sýrskej púšti – výstava fotografií z terénnych výskumov Marwana Al-Absiho a Jaroslava Čukana, prístupná do 19. 2.
Stopy času – výstava diel akademického maliara Alojza Petráša pri príležitosti jeho životného jubilea, od 19. 2. do 21. 3.
Klub výtvarníkov okresu Prievidza – stretnutie záujemcov o výtvarné umenie, 25. 2. o 16. h.
DOM KULTÚRY
Bod nula – divadelná detektívka, v ktorej sa predstavia Zuzana Kanócz, Juraj Loj, Martin Mňahončák, Braňo Deák a další, 19. 2. o 19. h.
Oceňovanie najúspešnejších športovcov – 21. 2. o 17. h.
Maškariáda – zábavné popoludnie plné masiek a dobrej zábavy, 21. 1. o 15. h.
HORNONITRIANSKE MÚZEUM
Volanie jari – tvorivé dielne na tému lenivej zimy a hlásiacej sa jari, 19. 2. od 10. do 13. h.
Historiae Superior Nitriensis - vývoj prírody a spoločnosti na hornej Nitre, stála expozícia.
ARTPOINT CENTRUM – KINO BANÍK
Kurz textilného šperku – japonské kvety Kanzashi, 18. 2. o 16. h.
Pieta – juhokórejská snímka v rámci filmového klubu FK'93, 20. 2. o 18. h.
Škola košíkovania a pletenia z pedigu – 20. 2. o 16. h.
Petra Pršová a študenti odevného dizajnu SUŠ Trenčín – výstava odevného dizajnu, prístupná do 18. 3.
HANDLOVÁ
KARPATY ART GALERRY
Príliv – výstava výtvarných diel Júlie Piačkovej.
Kurz maliarskych techník – 17.-21. 2. od 14. do 16. h.
KINO BANÍK
Hanba – snímka Veľkej Británie v rámci filmového klubu Rebel, 20. 2. o 19. h.
DOM KULTÚRY
Kolkoviny – kabaret Divadla pri kolkárni, 21. 2. o 20. h.
CVČ RELAX
Veľký detský maškarný ples – 16. 2. o 15. h.
BOJNICE
KONGRESOVÁ SÁLA
Detský maškarný ples s Klaunom Pepele – popoludnie pre deti nielen v maskách, 23. 2. o 15. h.
NOVÁKY
DOM KULTÚRY
Zlatý Slávyk In memoriam – koncert kapiel Horkýže Slíže, Polemic, Zoči Voči, Bank od Joe, 21. 2. o 18. h.
KINO
Nymfomanka I – koprodukčná snímka Dánska, Nemecka a Francúzska, 19. 1. o 17. h.
TUŽINA
Súzvuky – vystúpenia speváckych skupín spolkov Karpatských Nemcov obcí pravnianskej doliny v rámci Zimných slávností Hornonitria, 22. 2. o 16. h.
NITRICA
KULTÚRNY DOM
Reprezentačný ples – do tanca hrá skupina Amadeo, 22. 2. o 19.30 h.
KOŠ
TELECVIČŇA OBECNÉHO ÚRADU
Košovský ples – hrá skupina Bonita, 22. 2. o 19. h.
NITRIANSKE PRAVNO
POŽIARNA ZBROJNICA
Karneval – program pre deti, 21. 2. o 15. h.