Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

Jánoš je späť, Prievidza zdolala Topoľčany

Prievidzskí hokejisti, v zostave aj s doliečeným Jánošom, zdolali mužstvo z Topoľčian 5:4 po samostatných nájazdoch a pripísali si tak veľmi dôležité dva body do tabuľky o udržanie.

V zostave MšHK sa po zranení objavil skúsený Jánoš.V zostave MšHK sa po zranení objavil skúsený Jánoš.(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

I. LIGA

43. kolo:

MšHK Bulldogs Prievidza - HC Topoľčany 5:4 po sn. (1:0, 1:2, 2:2)

GÓLY: 8. Kentoš (Daniška, Gallo), 27. Hús (J. Líška, Šlamiar), 51. D. Hudec (Čopák, R. Matejka), 55. Jánoš (Daniška, Kentoš), rozhodujúci samostatný nájazd D. Hudec – 24. a 36. Tvrdík, 44. Kutňanský, 59. M. Mihálik, 157 divákov

Počas celých troch tretín sa v Prievidzi hral vyrovnaný zápas, ktorý poznačili hrubé individuálne chyby.

Prvá tretina priniesla zo začiatku opatrný hokej, oba celky si uvedomovali dôležitosť zápasu. Jediný gól v tejto časti, aj napriek viacerým šanciam na oboch stranách, strelil domáci Kentoš.

Druhá tretina už priniesla viac vzruchu. Najskôr vyrovnal Tvrdík gólom v presilovej hre, o pár minút na to išli znovu do vedenia hráči MšHK, keď Húsa našiel kapitán domácich Líška, a ten sa sám v úniku zoči-voči Hippíkovi nemýlil – 2:1. Domáci mali viacero šancí na zvýšenie svojho vedenia, no skóre neupravili, a tak prišiel trest, keď svojím druhým gólom v zápase vyrovnával opäť Tvrdík.

V tretej časti dokonca hostia už vyhrávali o gól, keď Kutňanský využil ľahkovážnosť pri bránení domácej obrany a strelou švihom poslal svoj tím po prvýkrát v zápase do vedenia – 2:3. Domáci sa však mohli spoľahnúť na posily z trenčianskej Dukly. V 51. min. vyrovnal na 3:3 Hudec. V 55. min. už domáci opäť viedli, keď sa gólovo prezentoval navrátilec do zostavy domácich, skúsený Branislav Jánoš, ktorý dorazil puk do úplne odkrytej brány hostí – 4:3. Napokon Prievidžania svoj náskok neudržali, pretože po ďalšej chybe v domácej obrane vyrovnal na 4:4 Marek Mihálik, ktorý poľahky prenikol cez hráčov domácich a oklamal aj brankára Borároša. Zápas tak dospel až do predĺženia. V ňom mali najväčšiu šancu hostia, ale svoj nájazd nepremenili, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V tých boli napokon úspešnejší hráči MšHK Prievidza, keď svojím druhým gólom v zápase rozhodol celé stretnutie útočník domácich Denis Hudec.

Ostatné výsledky 43. kola: Detva – P. Bystrica 8:3, L. Mikuláš – Bardejov 3:1, Prešov – Senica 0:2, Trnava – Senica 2:3, S. N. Ves – SR 18 3:0 (zápas sa predohrával 15.10)