HANDLOVÁ. Veľký podiel na plnom bodovom zisku Handlovej mali opäť balkánske posily Vueltič s Djurišičom.

MBK Handlová – Iskra Svit 68:65 (13:18, 18:14, 19:13, 18:20)

MBK BANÍK: Mrviš 13/3 trojky, Vuletič 11, Veličkovič 4, Štorcel 3, Gudzič 2 (Djurišič 12, J. Vojtek 12, Haviar 11, Ridzoň 0). Tréner: Ľ. Smačko

ISKRA: Channels 19/3, McNeal 17, Berkis 13/3, Jankovič 13/3, Findura 1 (Hrkač 2, Dratva 0). Tréner: R. Jugo.

FAULY: 21 – 13.

TROJKY: 26/7– 27/9.

DIVÁCI: 500.

ROZHODCOVIA: Zubák, Šarišský, Bohucký.

Po skvelom víťazstve nad Nitrou hostili Handlovčania Svit, s ktorým mali pred stretnutím nelichotivú bilanciu, veď Podtatranci zvíťazili v tejto sezóne vo všetkých troch vzájomných meraniach síl.

Baníci však aj s balkánskymi posilami Vueltičom a Djurišičom chceli potvrdiť fakt, že na domácej palubovke sú nevyspytateľným mužstvom a v play-off treba s nimi rátať. Vstup do stretnutia však vyšiel Svitu, domáci pôsobili zakríknuto a hostia viedli 6:0. Mierne vedenie si hostia udržiavali až do konca prevej štvrtiny, ktorá sa skončila 13:18.

V druhej časti to boli opäť Podtatranci, ktorí diktovali tempo hry, vyše štyri minúty pred jej skončením viedli už o 9 bodov - 19:28. Na nepriaznivé skóre zareagoval tréner Ľudovít Smačko oddychovým časom, čo sa ukázalo ako dobrý ťah, veď baníci sa do prestávky dotiahli na rozdiel jediného bodu 31:32.

Na začiatku tretej štvrtiny sa Handlovčania po trojke Mrviša po prvýkrát v stretnutí ujali vedenia - 34:32. V tejto časti hry pokračoval vyrovnaný zápas, mužstvá sa iba doťahovali, no v jej finiši Haviar predsa len upravil na rozdiel piatich bodov 50:45.

V tretej štvrtine sledovalo 500 divákov dramatický basketbal. V samom závere hostia zrovnali na 65:65, aby však dve sekundy pred koncom rozhodol úspešne realizovanou trojkou Djurišič a zariadil domácim tesné víťazstvo 68:65.

Ľudovít Smačko, tréner Handlovej: „Začiatok bol z našej strany nervózny a nedisciplinovaný, čo využil súper a celý prvý polčas mal navrch. Na konci prvého polčasu sme zagresívnili prejav a dostali sme sa na dostrel súperovi o jediný bod. Dôležitý bol pre nás vstup do druhého polčasu a tretiu štvrtinu, ktorá nás dlhodobo trápi, sme vyhrali o 6 bodov. V poslednej štvrtine to bol tuhý boj o každú loptu, o každý bodík a podarilo sa nám premeniť v úplne poslednej sekunde strelu za tri body. I keď sme víťazili trochu šťastne, aj to patrí k športu.“

Ján Drobný, tréner Svitu: „Výborný zápas v skvelej atmosfére. Čo sa týka kvality, obidve družstvá podali veľký výkon. Rozhodli maličkosti a na konci boli šťastnejší domáci.“

Tomáš Mrviš, hráč Handlovej: „Začali sme trošku nekoncentrovane, dobré boli až posledné 4 minúty polčasu. Aj keď sme hrali prvý polčas zle, dostali sme len 32 bodov a prehrali len o jeden. V druhom polčase sme zlepšili hru, no koniec bol dramatický, keď Djurišič dal super trojku o dosku a vyhrali sme.

Ostatné výsledky 29. kola: Komárno – Levice 120:68, B. Bystrica – Inter Bratislava 86:94, Nitra – S. N. Ves 89:75