Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Prievidžanom chýbal Sládeček, z Prešova si vezú iba bod za brejk

Päťsetovú bitku, ktorá trvala až 124 minút odohrali volejbalisti Prievidze v Prešove, kde domácemu MIRADU podľahli 2:3.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN VALKO)

PRIEVIDZA. Zverenci Ivana Hiadlovského sa ujali vedenia 2:1, no posledné dva sety patrili domácim.

EXTRALIGA

3. kolo o 1. až 6. miesto:

VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza 3:2 (-20, 10, -21, 26, 13)

124 min, rozhodovali: Servický, Drobňák, 250 divákov.
Prešov: S. Lampart 6, Lux 16, Faron 11, Hudák 17, Macko 13, Digaňa 7, libero T. Lampart (Peleščák 1, Závacký 0, Rajduga 6). Tréner: Ľ. Šalata.
Prievidza: Valent 6, Pinerua 22, Michalec 6, šimko 3, Kubš 10, Hrušík 20, liberá Varga a Hraňo (Povrazník 2, D. Mečiar 0). Tréner: I. Hiadlovský.

Prešovčania sa chceli v tomto zápase bodovo uchytiť po dvoch prehrách v rade, čo sa im so šťastím aj podarilo, keď v dramatickom zápase vydreli 2 body. Prievidžania mali však k plnému bodovému zisku blízko, veď viedli 2:1 a vo štvrtom sete už 18:13, no nepresnou hrou v útoku dostali domácich na koňa.

Prvý set načal Kervin Pinerua bodovým smečom a bodom priamo z podania. Tento výborný vstup vydržal počas celého setu a Prievidza sa ujala vedenia v stretnutí. Druhý set bol šokujúci. Postaral sa o to hneď v úvode hlavný rozhodca piatimi minimálne spornými rozhodnutiami, čo vyvolalo protesty a nervozitu.

Do zápasu sa hostia dostali až v treťom sete, ktorý bol kópiou úspešného prvého a vývoj stretnutia sa opäť priklonil na stranu Prievidze. Aj štvrtý sa vyvíjal lepšie pre Prievidzu, ktorá viedla už 13:1, no vtedy sa začala dopúšťať sérii chýb, akoby sa hráči zľakli možného víťazstva. Domáci ponúkali body zlým podaním, ale hostia odpovedali chybami a osobnými skratmi.

Dva mečboli hostia nepremenili a naopak, domácim sa to nakoniec podarilo. Nasledoval piaty, rozhodujúci set, strany sa menili za priaznivého stavu 6:8 pre Prievidzu. Séria nepochopiteľných chýb a zlyhaní z hosťujúcej strany znamenali prehru v krátkom sete a zisk len jedného bodu a zbytočnú prehru 3:2.

Hosťom jednoznačne chýbal Michal Sládeček, ktorý sa bude môcť doliečovať aj počas ďalšieho víkendu, kedy sú na programe finálové zápasy Slovenského pohára, do ktorých Prievidza po prehre s Myjavou nenastúpi.

Ďalšie kole extraligy tak odohrajú Prievidžania až vo štvrtok 6. februára o 18.30 h., kedy pred televíznymi kamerami predohrajú zápas v Nitre. Domáce stretnutie zverencov Ivana Hiadlovského čaká v sobotu 8. februára o 18.00 h. so Svidníkom.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Potrebovali sme zvíťaziť a využiť neprítomnosť opory Prievidze, nahrávača Michala Sládečka. Bolo badať v našej hre priveľkú nervozitu, pokazili sme dosť podaní, ale nakoniec sa nám v rozhodujúcich chvíľach podarilo zablokovať Pineruu a najtesnejšie sme zvíťazili.“

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: „Neznižujem výkon Prešova, ale prehrali sme vyhratý zápas. V zlomových momentoch sa prejavila väčšia skúsenosť domácich volejbalistov.“

0

Program 4. kola (8.2 o 18.00 h): PRIEVIDZA – Svidník, Prešov – Nitra, Humenné – Myjava. Predohrávka (6.2 o 18.30 h): Nitra - PRIEVIDZA

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku