Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Buldoci neprekvapili, Trnave podľahli 2:6

Trápenie hokejistov Prievidze pokračuje, v 39. kole nestačili podľa papierových predpokladov na trnavských gladiátorov.

Na snímke Čopák, strelec druhého gólu Prievidze.Na snímke Čopák, strelec druhého gólu Prievidze. (Zdroj: ARCHÍV MŠHK BULLDOGS)

HOKEJ – I. LIGA

39. kolo:

MšHK Bulldogs Prievidza – HK Gladiators Trnava 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

GÓLY: 32. Hús (Líška, Borároš), 54. Čopák (Pekarčík, Celar) – 1. Lisoň (Čunderlík, Baran), 20. Lisoň (Hlinka, Reho), 29. Hlinka (Kluka, Baran), 38. Kovaľ (Valjent, Hála), 45. Kovaľ (Schmidt), 59. Hlinka (Valjent, Lisoň)

ROZHODOVALI: Krist – Mráz, Nosek.

MšHK: Borároš (41. J. Belák) – P. Majer, J. Líška, A. Ďuriš, Celar, Pista – Kentoš, Ch. Kraus, F. Pekarčík – Hús, Kováč, Glemba – D. Minárik, Čopák, D. Pánis.
Náhradníci:

HK: Hála – Reho, Poláček, U. Demo, Marek Hronec, Valjent, Loydl, Šišmič – R. Jurák, M. Čunderlík, Mi. Dudáš – Lisoň, Miroslav Hlinka, M. Baran – Kluka, D. Schmidt, Kovaľ – P. Barilla, Milan Grman, Achs.

Stretnutie sa pre hokejistov MšHK Bulldogs Prievidza začalo už tradične neúspešne, už v 1. min. poslal favorizovaných Trnavčanov do vedenia Lisoň. Druhý gól inkasovali domáci nešťastne, len sekundu pred koncom prvej časti, keď našiel Hlinka z otočky Lisoňa, a ten zaznamenal svoj druhý gól v zápase – 0:2.

V druhej časti to boli opäť hostia, ktorí skórovali. Kluka zatiahol puk hlbšie do útočného pásma, kde našiel skúseného Hlinku, a ten poslal puk za Borároša – 0:3. Prievidžanom sa podarilo na tento zásah odpovedať, Hús korigoval na 1:3, no posledné slovo mali v druhej časti hostia, keď Kovaľ tečoval strelu Valjenta a bolo 1:4.

Gladiátori viedli pohodlne o tri góly, domáci mali na striedačke o päť hráčov menej, a tak sa posledná časť iba dohrávala. Dvakrát sa v nej trafili hostia, z domácich prekonal Hálu iba Čopák, a tak po šesťdesiatich minútach ukazovala svetelná tabuľka skóre 2:6 pre Trnavu.

Jindřich Novotný, tréner MšHK Bulldogs Prievidza: „My sme aj napriek oklieštenej zostave, keď sme opäť nastúpili ani nie na tri kompletné formácie, podali bojovný výkon, ktorý favoritom robil troška problémy. Trnavčanom sme ale nedokázali odolať a hostia zaslúžene vyhrali.“
Matej Ševčík, HK Gladiators Trnava: „Môžeme byť spokojní s prvými dvomi tretinami, kedy sme miestami predvádzali výkon, ktorý očakávame od každého hráča. V tretej tretine sme sa však neubránili chybám, či už taktickým, ale aj technickým, ako bolo napríklad zlé striedanie z našej strany. Takže tretia tretina by z našej strany nezniesla vysoké kritériá, ale berieme víťazstvo.

Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Detva 3:4, Michalovce – Bardejov 5:6pp, Prešov – P. Bystrica 10:3, SR 18 – Topoľčany 4:2, Senica – S. N. Ves 6:1