Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Buldoci opäť neprekvapili, Prešovu podľahli 8:4

Ďalšiu prehru si pripísali hokejisti Prievidze, ktorí vycestovali na východ Slovenska len trinásti.

(Zdroj: HC 07)

I. LIGA

38. kolo:

HC Prešov 07 – MšHK Bulldogs Prievidza 8:4 (1:1, 5:1, 2:2)

GÓLY: 1. Halás (Kohutiar, Sabol), 21. Halás (Kohutiar, Sabol), 22. Krempaský (Ejem, Prokop), 29. Halás (Kohutiar, Guntáš), 36. Slávik (Podsedlý, Prokop), 39. Knap (Renčok, Guntáš), 57. Kivader, 60. Renčok (Tomčák) – 20. Pista (Pánis, Hús), 32. Hús, 48. Matejka (Galemba, Čopák), 54. Kentoš

ROZHODOVALI: Jura – Smerek, Jobbágy

HC 07: Kmeť (Marton) – Malina, Tkáč, Slávik, Ejem, Ružička, Ivančo, Guntáš, Tartaľ – Kohutiar, Sabol, Halás – Krempaský, Prokop "C", Podsedlý – Kivader, Tomčák, Horvát – Fusek, Knap, Renčok

MšHK: Borároš – Popela, Petre, Matejka, Ďuriš, Pista, Majer – Pekarčík, Kraus, Kentoš – Glemba, Pánis, Hús – Čopák

Úvod zápasu zachytili lepšie domáci, keď už po 15-tich sekundách hry vyhrávali 1:0. Hra sa v ďalšej fáze tretiny vyrovnala a Prievidžania dokonca v 20. min. zápasu vyrovnali, keď sa svojím premiérovým gólom v drese MšHK prezentoval Pista.

V druhej tretine už Šarišania jasne dominovali, svoju prevahu pretavili do piatich gólov, keď svoj hetrik v polovici zápasu skompletizoval domáci Halás a dostal sa na čelo produktivity strelcov. Okrem neho skóroval tiež domáci Krempaský a bolo už 4:1. Prievidza však následne dosiahla kontaktný gól na 4:2, keď veľmi ľahkou strelou pomedzi betóny prekvapil gólmana Kmeťa Hús. Z hosťujúcej strany to však bolo v druhej tretine všetko, čo domáci využili, pridali ďalšie dva góly a viedli pohodlne 6:2.

Tretia tretina sa začala lepšie pre Prievidzu, keď najskôr pri presilovej hre znížil stav stretnutia na rozdiel troch gólov Matejka, aby dokonca necelých 7 minút pred koncom upravoval hosťujúci Kentoš už na 6:4. Rovnako, ako aj záver druhej tretiny, tak i tretej však patril domácim, ktorí opäť dvoma gólmi potvrdili úlohu favorita a zápas sa nakoniec skončil ich presvedčivým víťazstvom 8:4.

Branislav Kohutiar, tréner HC Prešov 07: „Dnes som spokojný len s tromi bodmi a s hrou len čiastočne v druhej tretine. Inak s celkovým výkonom mužstva som maximálne nespokojný. Hrali sme v prvej tretine profesorský hokej, asi je dnes naozaj najdôležitejšie iba to, že sme získali tri body.“

Jindřich Novotný, tréner MšHK Bulldogs Prievidza: „Bolo nás málo na zápase, pretože sme pricestovali len trinásti. Súper nás v podstate prevýšil fyzicky, pretože hral na štyri útočné formácie. O celom stretnutí rozhodla vlastne druhá tretina, jej začiatok, kedy sme inkasovali štyri góly. Potom sme už nevládali tento stav zvrátiť, a i keď sa nám podarilo streliť dva góly, súper ešte zvýšil svoje vedenie na 8:4. V podstate po prvej tretine, ktorú sme remizovali 1:1 a po tretej, ktorú sme remizovali 2:2, sme prepadli práve v prostrednej časti. Ale znovu pripomínam, nedá sa fyzicky udržať trinástim hráčom proti štyrom kompletným formáciám.

Ostané výsledky 38. kola: S. N. Ves – Michalovce 7:3, Topoľčany – Bardejov 5:6, Detva – Trnava 2:3, P. Bystrica – Senica 3:2, SR 18 – L. Mikuláš 0:5