Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Na začiatok roka prehrali volejbalisti Prievidze v Humennom

V zápase 1. kola 2. časti extraligy mužov v skupine o 1.-6. miesto vyhrali volejbalisti Humenného nad VK Prievidza 3:1.

(Zdroj: ARCHÍV: ZLATKO PETRÁŠ)

V nedeľňajšom zápase 1. kola 2. časti extraligy mužov v skupine o 1.-6. miesto vyhrali volejbalisti ŠK Chemes Humenné nad VK Prievidza 3:1.

PRIEVIDZA. Prvé dva sety boli jasne v réžii domácich, potom vyhrali hostia dramatickú koncovku tretieho setu, ale nakoniec východniari vo svojom prvom extraligovom zápase sezóny získali tri body.

EXTRALIGA

2. časť, skupina o 1.-6. miesto, 1. kolo:

ŠK Chemes Humenné - VK Prievidza 3:1 (15, 21, -32, 19)

108 min, rozhodovali: Höger a Porvazník, 700 divákov

HUMENNÉ: De Amo 6, Sarnecki 21, Javorčík 17, M. Mizerák 7, Joščák 8, Jakubov 19, libero Szymczak (J. Hriňák 0, Mlynarčík 0). Tréner: R. Vlkolinský.

PRIEVIDZA: Sládeček 4, Pinerua 22, Michalec 5, Šimko 5, Kubš 9, Hrušík 22, liberá Varga a Hraňo (Valent 0, Povrazník 2, Frajt 0). Tréner: I. Hiadlovský.

Chemesáci nastúpili v nedeľu na svoj prvý zápas v domácej extralige. V úvode prvého setu sa na podaní chytil Jakubov a Humenčania sa dostali do vedenia 5:1. Aj v ďalšom priebehu setu domácim vychádzalo podanie aj bloky a kontrolovali tak jeho priebeh (10:3). Neskôr sa osmelili aj hostia (13:10), ale toto stiahnutie stavu bolo všetko, čo im v úvodnom sete Chemesáci dovolili (18:11, 25:15).

Aj úvod druhého setu začali lepšie domáci volejbalisti (6:2), no v ďalšom priebehu s nimi dokázala Prievidza držať krok a niekoľkokrát sa nebezpečne priblížiť (16:15, 19:18). Aj keď bol tento set o poznanie vyrovnanejší ako prvý, jeho koncovku lepšie zvládol predsa len domáci favorit - 25:21.

V treťom sete sa vedenia ujali hostia a naďalej poriadne hrýzli. Domácim utiekli už na rozdiel piatich bodov (8:13), tí ale dokázali setu vyrovnať (18:18) a divákov čakala nesmierne dramatická koncovka setu so šťastným koncom pre Prievidzu - 32:34.

Aj v úvode štvrtého setu sa pokračovalo vo vyrovnanom volejbale. Domácim sa podarilo súperovi výraznejšie odskočiť až v druhej polovici setu (19:14). Tento náskok si už postrážili a set aj celý zápas dotiahli do víťazného konca 25:19, 3:0.

0

Program 2. kola (sobota 8. januára o 18.00 h): Humenné – Prešov, PRIEVIDZA – Myjava, Svidník - Nitra