Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

V premiére Slovenského pohára tesná prehra Prievidze

Prievidzskí volejbalisti podľahli v prvom stretnutí Myjave 2:3. Šancu postúpiť majú aj naďalej, no musia byť úspešní v odvete na kopaniciach.

Záber z pohárového duelu Prievidza - Myjava.Záber z pohárového duelu Prievidza - Myjava. (Zdroj: ZLATKO PETRÁŠ)

Prievidzskí volejbalisti podľahli v prvom stretnutí Myjave 2:3. Šancu postúpiť však majú aj naďalej, no musia byť úspešní v odvetnom stretnutí na kopaniciach.

PRIEVIDZA. O tesnej prehre Prievidze v piatich setoch rozhodli výpadky v hre, ktoré bolo cítiť najmä na prihrávke.

SLOVENSKÝ POHÁR

1. kolo:

VK Prievidza - Spartak VKP Myjava 2:3 (13, -13, -21, 23, -8)

111 min, rozhodovali: Daruľa a Hodoň, 580 divákov
PRIEVIDZA: Sládeček 4, Pinerua 22, Michalec 5, Šimko 6, Kubš 14, Hrušík 12, libero Varga (Povrazník 1, Frajt 0). Tréner: I. Hiadlovský.
MYJAVA: Martin Mikula 9, Lech 2, Hinduliak 11, Kriško 15, Mračko 9, Pělucha 7, libero Pipa (Halaj 0, Durec 0, Horník 0). Tréner: M. Májek.

Premiérové stretnutie v Slovenskom pohári začali Prievidžania na výbornú, zaspatých Myjavčanov ničil skvelými podaniami Venezuelčan Pinerua a domáci viedli už 8:1. Volejbalisti Spartaka sa v ostatnom priebehu prvého setu mierne prebrali, no jednoznačnej výhre Prievidžanov na 13 už nezabránili.

Prievidzských volejbalistov hladká výhra v prvom sete uspokojila, čo nemalo dobrý vplyv na ostatný priebeh zápasu. Myjavčania prestali kaziť a začali bojovať, zatiaľ čo sa zverenci Ivana Hiadlovského vlastnými, až fatálnymi chybami pripravili o druhú časť, ktorú prehrali rovnakým pomerom bodov.

Od tohto momentu sa začal boj o každú loptu, vo vyrovnanom treťom sete sa podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu Myjavčanom. V štvrtej časti však volejbalisti VK opäť zabrali a vynútili si skrátený piaty set, v ktorom však domáci kazili hlavne na prihrávke, čím dopomohli rozvážnejšie hrajúcim hosťom pripísať si v prvom meraní síl tesné víťazstvo 2:3.

Napriek prehre v prvom stretnutí však volejbalisti VK hlavy určite vešať nebudú, pretože v odvetnom stretnutí 16. januára o 18.00 hod. v Myjave budú mať šancu na nápravu a následný postup do finále Slovenského pohára.

Striedačka VK Prievidza. FOTO: IVAN MRIŠKA

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: „Zápas ťažký pre obidve strany. Rozhodovala hlavne prihrávka, v ktorej sme boli dnes slabší a od toho sa odvíjala ďalšia herná činnosť. Gratulujem súperom s tým, že za týždeň sa posnažíme lepšie pripraviť, aby sme dosiahli to, čo chceme.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Tento zápas bol divný od začiatku, v prvom sete sme neboli úplne koncentrovaní, no našťastie to isté postihlo domácich v druhom sete. Normálny volejbal sa začal hrať až v tom treťom, keď sme začali hrať v obrane to, čo sme si predsavzali. Náš výkon bol dobrý a v tajbrejku sme zaslúžene vyhrali.“

Druhý výsledok: VK Ekonóm SPU Nitra - VK Mirad PU Prešov 3:0