V 30. kole si hokejisti MšHK Bulldogs poradili s reprezentačnými mladíkmi 1:3.

(Zdroj: ARCHÍV MŠHK BULLDOGS)

I. LIGA

30. kolo:

Slovensko U18 – MšHK Bulldogs Prievidza 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

GÓLY: 40. Hrušík (Grman, Klenko) – 45. Hús (Čopák, Mendel), 51. Kraus (Glemba), 60. Kraus (Klobučník, Mendel)

SR U18: Húska – Ma. Moravčík, L. Romančík, Maier, J. Garay, M. Bílik, Má. Grman, Mendrej – Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý – Ferleťák, Halama, Hrušík – Š. Petráš, Klenko, J. Tatar – R. Bondra, M. Krajňák, Kundrát.

MšHK: Belák – A. Ďuriš, Popela, J. Liška, Petre, Pista, O. Jordán – Ch. Kraus, Klobučník, F. Pekarčík – Čopák, Mendel, Glemba – Mat. Viedenský, D. Urgas, Hús.

Prievidzskí hokejisti dokázali zvíťaziť na ľade Trnavy s reprezentačným tímom Slovenska do 18 rokov 1:3. Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná, obaja brankári si držali čisté konto. V druhej časti boli strelci oboch mužstiev v zakončení bezzubí až do úplného záveru, keď sa v 40. minúte presadil Hrušík a doklepol puk do Belákovej brány. Domáci si v závere druhej časti vypracovali, okrem tej gólovej, ďalšie dve príležitosti, no našťastie pre MšHK skóre po odpískaní prostrednej časti ostalo 1:0. Tretiu tretinu začali opäť lepšie domáci, ale gólovo udreli hostia, keď Hús vyrovnal trochu šťastnou strelou na 1:1. O pár minút na to viedli hostia už 1:2, keď vedúci gól vsietil útočník Kraus. V samotnom závere hráči osemnástky siahli po hre bez brankára, mali šancu aj na vyrovnanie, ale Belák opäť svoj tím podržal, aby následne z protiútoku svojim druhým gólom v zápase dal výsledku konečnú podobu Kraus – 1:3. Z obojstranne rýchleho stretnutia si odvážajú hráči MšHK domov všetky tri body.

Ostatné výsledky 30. kola: Michalovce – Senica 5:3, Bardejov – Prešov 5:2, Topoľčany – Detva 4:5, P. Bystrica – L. Mikuláš 2:3