Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

V dohrávke podľahol Baník Cigeľ Žiaru

V dohrávanom zápase 4. kola si basketbalisti Žiaru nad Hronom poradili s Baníkom Cigeľ Prievidza 95:88.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

PRIEVIDZA. Napriek zaváhaniu majú postup stále v rukách Prievidžania, ktorí majú nad Žiarom dvojbodový náskok.

I. LIGA VÝCHOD

Dohrávka 4. kola:

MŠK BK Žiar n. Hronom - Baník Cigeľ Prievidza 95:88 (55:45)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

V dôležitom dohrávanom stretnutí nastúpili Žiarčania bez troch kľúčových hráčov, čo mohol Baník Cigeľ využiť a potvrdiť postup do play-off. Domáci sa však napriek oslabeniu nechceli vzdať šance dostať sa do prvej štvorky a v druhej štvrtine viedli už o 17 bodov. Tento moment basketbalistov z hornej Nitry nabudil a do prestávky stiahli na 55:45.

V tretej štvrtine sa hostia dokázali dotiahnuť aj vďaka úspešným trojkovým pokusom Boora a zdalo sa, že všetky body nakoniec predsa len poputujú do Prievidze. V poslednej časti však Žiarčania ukázali bojovnosť, vďaka ktorej zdolali favorizovaných hostí 95:88. Vďaka plnému bodovému zisku Žiarčania naďalej živia šancu na postup do play-off, no napriek zaváhaniu majú všetko v rukách Prievidžania, ktorí potrebujú zvíťaziť aspoň v jednom víkendovom zápase.

Jovica Kovinčič, tréner MŠK BK Žiar nad Hronom: „Ako prvé by som povedal, že to bol dnes z našej strany veľmi dobrý výkon. Na lavičke nás bolo iba sedem, no chlapci podali bojovný výkon, a tak si všetci do jedného zaslúžia pochvalu. Pre nás výhra znamená veľa, pretože sme hrali bez podkošových hráčov, veď sme boli oslabení o skúsenú trojicu základnej päťky. Stále je tu šanca postúpiť, no potrebujeme vyhrať oba zápasy doma a Prievidza musí zaváhať. Ak sa nám to však nepodarí, žiadna tragédia sa nebude diať, pretože po výkone s Prievidzou môžem povedať, že o budúcnosť basketbalu v Žiari sa nemáme báť.“

Tibor Jány, tréner Baník Cigeľ Prievidza: „Mali sme to dnes vo svojich rukách, ale súper hral veľmi koncentrovane, darila sa mu streľba a my sme mali na naše pomery mimoriadne veľa strát, čo rozhodlo. V zápase proti Žiaru sme si mohli obrovsky pomôcť, pretože v prípade víťazstva by bolo jasné, že postupujeme. V tejto situácií však zatiaľ stále zostáva v hre o prvú štvorku viacero tímov, a tak v posledných dvoch kolách potrebujeme zabrať.

1. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  2. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  3. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

O primátorský post v Prievidzi majú záujem tri ženy a štyria muži

O hlasy voličov na post primátora Prievidze sa v novembrových komunálnych voľbách budú uchádzať tri ženy a štyria muži.

Časť Bojníc bude niekoľko hodín bez elektriny

Elektrikári skontrolujú vzdušné vedenie vysokého napätia. Zámku ani zoologickej záhrady sa plánované odstávky nedotknú.