Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Gymnasti ukončili sezónu na výbornú

Športové gymnastky z GK Elán Prievidza, KŠG Handlová a športoví gymnasti z Elánu úspešne ukončili tohtoročnú pretekársku sezónu.

PRIEVIDZA. Dievčatá priniesli z Trenčína majstrovský titul a bronz, chlapci z Bratislavy striebro a bronz.

Gymnastky z Elánu úspešne ukončili sezónu na majstrovstvách Slovenska v Trenčíne. V prvom slede pretekalo spolu 35 dievčat v kategórii prípravka. Kristínka Drabantová bola po prvom náradí na druhom mieste, no ďalšie tri náradia si držala prvenstvo a náskokom 1,31 bodu suverénne získala titul majsterky Slovenska.

Ostatné umiestnenia GK Elán: 4. Nikol Čiznárová, 5. Lucia Benedikovičová, 15. Alica Čavojská, 16. Katarína Fábriková, 20. Karin Miezgová a 23.Naďa Bellová.

Ostatné umiestnenia KŠG Handlová: 14. Hana Kotlárová, 24. Nikol Nieburová a 32. Andrea Juríková.

V kategórii mladších žiačok sa predstavili zverenkyne trénerky Bohňovej a Neuročnej. V konkurencii 38-ich pretekárok sa opäť postavila na stupeň víťazov gymnastka Vanesa Neuročná, ktorá celkove strácala na majstrovský titul len 0,35 boda, a tak sa musela uspokojiť s bronzovou medailou.

Ostatné umiestnenia GK Elán: 14. Nina Hutárová, 15. Ema Jurenková, 27. Natália Lacková, 35. - Amálka Bohňová .

Ostatné umiestnenia KŠG Handlová: 10. Viktória Matiašková, 16. Andrea Duníková, 19. Alexandra Strížencová, 32. - Lea Lomnická

V skupine starších žiačok sa predstavila Zuzana Vavrová, ktorá skončila na 25. mieste.

Umiestnenia KŠG Handlová: 4. Andrea Golhová, 7. Tamara Pazderová, 9. Tamara Kaplánová, 13. - Nina Koštialová.

V kategórii junioriek a žien okres reprezentovali len dievčatá z Klubu športovej gymnastiky z Handlovej. Juniorka Emília Vlčková obsadila 6. miesto a v kategórii žien sa Laura Koštialová stala majsterkou Slovenska.

V ten istý deň pretekali chlapci v Bratislave tiež na majstrovstvách Slovenska. V kategórii mladších žiakov „A“ skončil na desiatom miste Simon Kováč a na jedenástom Nikita Zubovský. Striebro si vybojoval v mladších žiakoch „B“ Adrián Klement a v najsilnejšej žiackej kategórii starších žiakov „A“ si v dvanásťboji v povinných aj voľných zostavách striebornú medailu vybojoval Martin Baláž, ktorý sa tak stal vicemajstrom Slovenska.

Podarilo sa mu tak preraziť medzi špičku žiackej gymnastiky a udržať si miesto v reprezentačnom družstve. Jeho umiestnenie je najlepším výsledkom klubu za posledné roky.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  10. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku 2 628

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

V piatok nás čakajú dva mimoriadne nebeské úkazy

Počas jedného dňa bude úplné zatmenie Mesiaca a veľká opozícia Marsu

Napínavé momenty a skvelá atmosféra. Z víťazstva turnaja O Pohár MY sa tešil čierny kôň (FOTO + VIDEO)

Tréner to označil za zázrak. Hráči z malej dedinky porazili tímy z veľkých miest ako Prievidza, Zvolen, Banská Bystrica či Žilina.

SHMÚ: Na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť búrky

Do 20. h platí výstraha 1. stupňa na celom území Slovenska.