Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Zahanbujúcu prehru utrpeli hokejisti Prievidze

V 25. kole prvej hokejovej ligy podľahli Buldoci Michalovciam neuveriteľných 11:2.

(Zdroj: ARCHÍV IVAN MRIŠKA)

PRIEVIDZA. Pod vysokú prehru Prievidžanov sa podpísali pravdepodobne aj obchody hráčov, keď cez týždeň tím opustili Raček a Kolník.

I. LIGA

25. kolo:

Hk Dukla Michalovce - MšHK Bulldogs Prievidza 11:2 (4:1, 6:0, 1:1)

GÓLY: 13. Kmiť (Šechný), 14. Stríž (Kmiť, Čížek), 16. Drotár (Šechný), 18. Čížek (Kmiť), 21. Drotár (Šechný, Vorobel), 26. Palovčík (Opatovský, Majerník), 33. Drotár (Šechný, Kmiť), 35. Palovčík (Čížek, Majerník), 35. Čížek (Cmorej), 39. Petrina (Čížek, Stríž), 45. Šechný (Drotár, Vorobel) – 9. Daniška (Kentoš, Pekarčík), 48. Kentoš (Pekarčík, Daniška)

HK DUKLA: Petro – Lenďák, Vorobel, Kubát, Šeliga, Buraľ, Petrina –Kmiť, Šechný, Drotár – Majerník, Palovčík, Opatovský – Cmorej, Stríž, Čížek – Borecký, Markuš, Schnelly

MšHK: Borároš – Ďuriš, Popela, Pista, Majer, Jordán – Kentoš, Daniška, Pekarčík – Čopák, Mandel, Glemba – Kraus, Viedenský, Hús – Urgas, Rovner

ROZHODOVALI: Jura, Smerek, Bogdaň, 932 divákov

Hokejisti MšHK Bulldogs Prievidza v Michalovciach poriadne „nakúpili“. Zápas vôbec nezačali zle, keď sa im ako prvým podarilo skórovať zásluhou Tomáša Danišku, no potom sa už domáca Dukla naštartovala a ešte štyrmi gólmi v prvej tretine otočila skóre vo svoj prospech – 4:1.

Druhá časť bola plne v réžii domácich. Michalovce sa v nej dokázali presadiť dovedna až šesťkrát, hetrikom sa blysol domáci útočník Martin Drotár, po dva presné zásahy pridali útočníci Čížek a Palovčík. V závere druhého dejstva tak obranca Petrina uzatváral skóre po štyridsiatich minútach na hrozivých 10:1 pre domácich a o všetkom bolo rozhodnuté. Michalovciam tak stačilo 40 minút na to, aby úplne „rozobrali“ hokejistov MšHK Bulldogs.

V tretej tretine ešte zveľadil skóre zápasu skúsený Richard Šechný, keď zvyšoval už na elegantných 11:1. Šechný okrem gólu v zápase zaznamenal aj štyri asistencie. Michalovčania dokázali využiť až päť presilových hier, na čom je postavená ich sila mužstva na domácom lade. Hosťom sa podarilo ešte znížiť, keď sa v 48. min. zápasu presadil Jozef Kentoš, no nič no nemení na fakte, že po prehre zo Spiša 7:0 nezvládli Buldoci aj ďalší zápas vonku, keď na Zemplíne prehrali ešte vyšším skóre 11:2.

Ostatné zápasy 25. kola: Prešov – SR 18 3:4pp, Trnava – L. Mikuláš 3:1, Bardejov – P. Bystrica 11:3, Senica – Detva 4:0, S. N. Ves – Topoľčany 4:3 ts