Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Handlová nestačila na Inter, Prievidza zdolala o jediný bod Svit

V 16. kole zaznamenali víťazstvo basketbalisti BC Prievidza, ktorí zdolali Svit 70:71.

(Zdroj: PETER JAŠKO)

PRIEVIDZA/HANDLOVÁ. Menej sa darilo zverencom Ľudovíta Smačka, ktorí však potrápili favorizovaný Inter.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

16. kolo:

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Handlová 70:62 (18:15, 14:18, 18:15, 20:14)

BK INCHEBA BRATISLAVA: Graham 15, Williams 12, Baťka 11, Bílik 6, Starosta 2 (Miloševič 11, Famutimi 6, Harrison 5, Kuffa 2, Musil 0). Tréner: O. Meleščenko.

MBK BANÍK: Mrviš 21, J. Vojtek 15, Gudzič 9, Veličkovič 9, Štorcel 5 (Ridzoň 3, Haviar 0, Kiss 0, P. Vojtek 0, Mátych 0, Lehman 0). Tréner: Ľ. Smačko.

TH: 33/25 – 12/9. FAULY: 16 – 25. 5 FAULOV: Mrviš. TROJKY: 13/3 – 23/11. DIVÁCI: 650. ROZHODCOVIA: Tomašovič, Pipíška, Matejčík.

Po domácom víťazstve nad Banskou Bystricou vycestovali Handlovčania na zápas proti majstrovskému Interu Bratislava s cieľom zabojovať o ďalšie body. Favoritom boli určite domáci, no na prekvapenie všetkých si práve hostia zaslúžili víťazstvo viac.

Interisti nepristúpili k zápasu úplne najzodpovednejšie, po polčase prehrávali s Baníkmi o bod 32:33. Aj po zmene strán sa basketbalisti z hornej Nitry prezentovali bojovnosťou, darilo sa hlavne Mrvišovi, ktorý zaznamenal 21 bodov.

I keď hostia veľmi chceli, šťastena sa nakoniec priklonila na stranu Interu, ktorému v posledných dvoch minútach pomohla obrana, vďaka ktorej rozhodol o svojom triumfe. Podľa slov oboch trénerov bola Handlová v zápase lepšia a víťazstvo si zaslúžila viac, no športová šťastena stála na strane obhajcu titulu, ktorý zvíťazil 70:62.

Povedal po zápase:

Ľudovít Smačko, tréner MBK Handlová: „Výsledok je pre nás nepríjemný. Po celý zápas sme, dovolím si povedať, neboli horším tímom. V závere sme prehrali 3:11, tam sa to zlomilo zbytočnými stratami. Súper sa po rýchlych protiútokoch dostal do vedenia a rozhodol. Boli sme motivovaní, hrali sme proti najlepšiemu tímu a nedávna kritika padla na úrodnú pôdu. Chalani boli disciplinovanejší a dodržali to, čo mali. Veľká škoda, že nám nehral pivot Savič a vyfauloval sa Mrviš. Ale aj taký je športový život. Súperovi gratulujem.“

Iskra Svit - BC Prievidza 70:71(21:18, 12:21, 19:15, 18:17)

ISKRA: Channels 19, McNeal 17, S. Jankovič 14, L. Jackson 12, Findura 0 (Berkis 5, Hrkač 2, Novak 1). Tréner: R. Jugo.

BC: Guede 14, Klarič 8, Santee 5, Jefferson 5, Podhorský 2 (Plannthin 16, Brliť 10, Jašš 8, Šturcel 3). Tréner: K. Krajnovič.

TH: 33/19 - 23/13. FAULY: 21 – 26. 5 FAULOV: Hrkač – Guede, Santee. TROJKY: 16/3 – 21/8. DIVÁCI: 550. ROZHODCOVIA: Brziak, Kurpaš, Perečinský.

Ťažký zápas so šťastnejším koncom pre Prievidzu. Aj tak sa dá charakterizovať zápas susedov tabuľky, v ktorom basketbalisti BC zvíťazili o jediný bod 70:71.

O hosťujúcom triumfe rozhodla najmä druhá štvrtina, v ktorej Krajnovičovci domácich prestrieľali 12:21 a vypracovali si polčasové vedenie 33:39.

Po zmene strán ťahali v oboch štvrtinách za kratší koniec hostia, no tesné víťazstvo o bod udržali. K triumfu im dopomohla i zlá trojková streľba a hlavne 14 zahodených trestných hodov Svitu.

16

Program 17. kola (4. decembra o 18.00 h): S. N. Ves – Inter Bratislava (zápas sa hrá v pondelok 2. decembra), HANDLOVÁ – Komárno, Levice – Svit, Nitra - PRIEVIDZA