PRIEVIDZA. Vo všetkých divadelných predstaveniach sa poukazovalo na rôzne charaktery postáv. Inscenácia Psie srdce riešila nielen otázku hraníc medzi právami ľudí a zvierat, ale taktiež problematiku úcty k človeku k jeho životným potrebám. Hra nastolila otázku, čo je ešte normálne a kedy sa podmienky stávajú neznesiteľnými a človek sa zamýšľa nad svojím poslaním a zmyslom života.
Podobne to bolo v komédii Chlpatý sluha pána farára, v ktorej sa hrdina zmietal medzi svetom ľudí a zvierat. Niekedy akoby boli zvieratá viac ľuďmi a ľudia zase zvieratami. Konflikt medzi animálnosťou, duchovnosťou, sebaklamom, zmyslom života a láskou sa rozvíjal v živote evanjelického kňaza v jeho chápaní náboženstva, jeho spôsobu života, jeho zamestnaní a vzťahu k ženám.
V oboch divadelných predstaveniach bolo bravúrne vykreslené prostredie a charaktery postáv prostredníctvom veľmi nápaditej scény, kostýmov a skvelých hereckých výkonov hercov z Divadla „A“ a Divadla Shanti. „Chlpaté obdobie“ režiséra Jozefa Krasulu ocenili jeho priatelia, herci a kolegovia plyšovým medveďom.
Na vzťahy medzi stredoškolákmi a ich predstavami o láske sa zameralo Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v muzikáli Osem rozhnevaných žien. Nechýbali vtipné divadelné upútavky v úvode predstavenia, spevácke vystúpenia, spomienka na režiséra Jozefa Bednárika a jeho muzikál Drakula.
Ukážka z pripravovanej inscenácie rozprávky Čertovská škola v podaní Divadla „A“ a Divadla Shanti od režiséra Vojtecha Bartka svedčila o tom, že začiatkom decembra 2013, kedy plánujú premiéru rozprávky, čaká divákov vynikajúce predstavenie.
Autor: Vieroslava Leitmanová