FUTBAL: V Malinovej zaznamenal Michal Stiffel hetrik

Výsledky 15. kola MAJSTROVSTIEV OBLASTI.

Michal Stiffel (vpravo) sa blysol tromi gólmi.Michal Stiffel (vpravo) sa blysol tromi gólmi. (Zdroj: LAURA ŠTEFÍKOVÁ)

Sebedražie – Dežerice 4:1 (2:1)

GÓLY: 2. Píš (11m), 31., 53. Paprčiak, 80. Hrdý – 21. Otočka

ROZHODOVAL: Duhina, 100 divákov

SEBEDRAŽIE: Škovan – Mokrý, Kolodzej, Buzna, Macháč, Hurtiš, Hrdý, Píš, Habalčík, Špeťko, Paprčiak, str: Sajter, Bielik

Domáci začali náporom, čo na začiatku vyústilo do pokutového kopu, ktorý premenil Píš – 1:0. Sebedražie aj naďalej dobýjalo bránku hostí, no paradoxne inkasovalo, keď z brejku hostia vyrovnali na 1:1. Domáci však boli aj naďalej aktívni a do prestávky ich opäť poslal do vedenia Paprčiak – 2:1. Po zmene strán malo naďalej viac z hry Sebedražie, čo potvrdilo gólom Paprčiaka – 3:1. Hostia v závere otvorili hru, čo domáci využili na strelene štvrtého gólu.

IGOR ČERTÍK

Malinová - Rudnianska Lehota 6:2 (3:0)

GÓLY: 10. Dudáš, 18., 20., 58. M. Stiffel, 65. Priehoda, 81. Drexler - 69. Harag, 73. Petráš

ROZHODOVAL: Boška, 100 divákov

MALINOVÁ: Mir. Luprich – Dudáš, Drexler, J. Bobok, Mich. Luprich, T. Bobok, M. Stiffel, Žigmond, Búry, Filkorn, Dudáš, str: Priehoda, J. Stiffel, Bolfík, Richter

RUD. LEHOTA: Samardžia – Kurinec, Balucha, M. Gaman, R. Gaman, Mil. Cebák, Škraban, Šimo, Mir. Cebák, Harag, Kopčan, str: Petráš

V Malinovej sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom zaťažili domáci konto súpera až trikrát, aby na ťažkom teréne už prvých štyridsaťpäť minút iba dohrávali. Do druhého dejstva vybehli hostia ako vymenení, pri veľkom tlaku sa im podarilo aj dvakrát skórovať, no domáci nezostali zaskočení a na zásahy súpera dokázali vždy odpovedať, o čom hovorí i konečné skóre 6:2. Po návrate do zostavy sa presadil aj Tomáš Priehoda, ktorý svoj dobrý výkon okorenil i gólom.

JURAJ STIFFEL

Nedanovce – Ráztočno 0:0

Zápas bol ovplyvnený daždivým počasím. Mužstvá si vytvorili iba minimum šancí, a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou.

V. Bielice - Opatovce nad Nitrou 1:1 (1:0)

GÓLY: 34. O. Beleš – 88. Lysý.

Domáci vstúpili lepšie do zápasu, ale chýbal im krôčik ku gólu. V 34. min. po peknej hlavičke brankár hostí vyrazil, ale Beleš vrátil loptu do siete – 1:0. Domáci vzápätí spálili dve tutovky. Po zmene strán domáci trikrát išli sami na brankára, ale vyznamenal sa práve hosťujúci gólman. V 88. min. hostia po rohu vyrovnali a odviezli si šťastný bod.

Nitrianske Rudno – Chynorany 0:1 (0:1)

GÓL: 4. Andel

ROZHODOVAL: Ficel, 200 divákov

NITR. RUDNO: Páleš – P. Harag, Pánis, D. Škraban, Cibulka, Kohút, Kuric, M. Škraban, Ľ. Harag, Bárta, Čičmanec

Domáci hráči sa s jesennou časťou chceli rozlúčiť víťazstvom. Obe mužstvá hrali len toľko, koľko im dovolil značne rozmočený terén. Hosťujúci Andel otvoril skóre z prvého útoku – 0:1. S pribúdajúcimi minútami sa viac bojovalo ako hralo. V druhom polčase oslabení domáci pozahadzovali sľubné príležitosti, a tak z toho nakoniec bola ich prvá prehra na vlastnom trávniku.

JOZEF BARBORKA

Diviacka Nová Ves – Uhrovec 1:1 (1:1)

GÓLY: 24. Vavro - 12. Hrubý

ROZHODOVAL: Kluka, 150 divákov

D. N. VES: Cíger – Géczy, Žember, Sobota, Jankeje, Lupták, Pekár, Uhlár, Ľub. Štrbák, Vavro, Luk. Štrbák, str: Paulďuro, Šenák

Vo vyrovnanom zápase držali domáci krok s prvým mužstvom tabuľky. Deľba bodov hovorí o tom, že zápas bol vyrovnaný.

RÓBERT ŽEMBER

Skačany - Pravenec 2:1 (2:0)

GÓLY: 21. Borcha, 40. Horniak (11 m) – 62. Bobocký

Domácim vyšiel prvý polčas. Už v 21. min. otvoril skóre Borcha, aby po faule pridal druhý gól z penalty Horniak. Po zmene strán však hostia znížili a začali domácim podkurovať. Skačany však tesné vedenie už ubránili, v závere dokonca mohli z brejku aj zvýšiť.

Veľký Klíž - Dolné Naštice 4:1