FUTBAL: V okresnom derby triumfovala Lehota pod Vtáčnikom

Lehota pod Vtáčnikom - Dolné Vestenice.(Zdroj: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

Lehota p/Vt. - D. Vestenice 2:1 (0:1)

GÓLY: 53. Benčat, 77. Štefanička - 35. Papranec

ROZHODOVAL: Ilon, 250 divákov

LEHOTA: Bobok – Belaň, Zaťko, Jankula, Kralovič, Duchoň, Mendel, Mišeje, Šimko, Benčat, str: Oršula, Kobes, Stupka

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Líška, Matejovič, Humaj, Dvonč, Bruška, Kolenčik, Škarka, Papranec, Stručka, str: Cagáň, Duchoň

Do 24. min. si šance vytvárali len domáci, no zahadzovali jednu za druhou. O minútu neskôr pohrozili po prvýkrát aj hostia, no Bobok sa vyznamenal. V 35. min. otvoril skóre Papranec – 0:1. Už o minútu mohlo byť 0:2, Bobok však bol opäť na mieste. Dve minúty pred záverom mohli domáci skóre vyrovnať, ale Jurenkovu bránu prestrelili. Druhé dejstvo začali na prekvapenie všetkých hostia aktívnejšie, paradoxne však v 53. min. inkasovali, keď vyrovnával Benčat - 1:1. V 76. min. mohol hostí opäť dostať do vedenie aktívny Papranec, no nedal, čo Štafanička po chybe hosťujúcej obrany trestal – 2:1. V závere mohli futbalisti Lehoty svoje vedenie poistiť, no dve tutovky spálili, a tak skóre už zostalo nezmenené.

VILIAM ŠKRIBA

Križovany – Kanianka 2:5 (0:2)

GÓLY: 67. a 80. M. Vrábel - 40., 56. a 76. Petráš, 43. Richter, 59. Babašta.

ROZHODOVAL: Janus, 110 divákov.

KANIANKA: Pipíška (86. Blažek) – Mi. Petráš, Kurbel, Teslík, Babašta, Šnirc, Mečiar, Richter, Krško, Ma. Petráš, Hvolka. Tréner M. Mečiar.

Križovany nevyšli zo svojho tieňa ani v poslednom jesennom kole. Hoci súper z hornej časti tabuľky prišiel do Križovian iba s náhradným brankárom, nakoniec sa tešil z výhry. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, dokonca domáci aj pohrozili, ale bez gólového efektu. Zápas sa zlomil v závere prvého polčasu, kedy sa po chybe presadil Petráš, čim odštartoval svoj hetrik a o tri minúty neskôr aj Richter. Domáci inkasovali dvakrát pred odchodom do šatne. V druhom polčase boli odhodlaní zápas zvrátiť, ale definitívne ich „zarezal“ Petráš, ktorý premenil nariadený pokutový kop a za stavu 0:3 už bol zápas jasný. Domáci síce ešte strelili dva góly M. Vráblom, ale to isté dokázali aj hostia, keď ich ďalší gól pridal Babašta a hetrik skompletizoval Petráš.

STANISLAV CIBULKA

Ostatné zápasy: Prečín – Šimonovany 1:2 (0:2), Partizánske – Borčice 3:0 (1:0), Solčany - Častkovce 2:1 (0:0), Modranka – Bošany 4:1 (3:0), Tr. Teplice – H. Obdokovce 4:2 (1:2), N. Dubnica - Holíč 1:1 (1:1)

Plevník-Drieňové – Nováky 4:0 (3:0)

Ostatné zápasy: Brvnište - Veľké Kostoľany 5:1 (3:0), Partizánske - Trenčianske Stankovce 3:2, Nová Dubnica – Holíč 2:1 (1:0), Vrbové – Beluša 4:1 (2:0), Petényi 2, Šurin, Hornák. Bošany - Ilava 1:1 (0:0).

1. N. Dubnica 14 11 0 3 47:15 33

2. Brvnište 14 9 2 3 44:22 29

3. Nemšová 14 9 1 4 38:19 28

4. Holíč 14 7 5 2 28:15 26

5. N. Rudno 14 8 2 4 24:19 26

6. Partizánske 14 8 1 5 35:22 25

7. Plevník-Drieňová 14 7 2 5 41:20 23

8. Tr. Stankovce 14 7 1 6 45:23 22