Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

V tradičnom baníckom derby bodovala Prievidza

V stoprvom stretnutí basketbalových tímov z hornej Nitre zvíťazili zverenci Krunoslava Krajnoviča 60:74.

(Zdroj: ARCHÍV: SITA)

HANDLOVÁ/PRIEVIDA. Súboj tabuľkových susedov bol úspešnejší pre Prievidzu, ktorá sa tak dostáva na piate miesto pred MBK.

SLOVAK SPORT. TV BASKET EXTRALIGA

8. kolo:

MBK Handlová - BC Prievidza 60:74 (13:23, 12:14, 13:12, 22:25)

Najviac bodov: Mrviš 14, Štorcel (4 trojky) a Savič po 12 - Batina 23 (5 trojok), Guede a Klarič po 10
TH: 18/15 - 16/9, fauly: 18 - 20, trojky: 7 - 9, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Hančík, 800 divákov

Vysoký Lopičič v drese BC prehral úvodný rozskok s handlovským Gudzičom a domáci vstúpili do zápasu lepšie. Po pár minútach vyhrávali Smačkovci 6:0 a handlovskí diváci boli spokojní.

Postupne však Prievidza vyrovnala, aby o tri minúty už po 14-bodovej šnúre otočila stav na 6:14. Tieto minúty boli rozhodujúce pre celý zápas. Náskok Prievidze sa pohyboval v rozmedzí desiatich bodov a zostal až do konca úvodnej časti.

V druhej štvrtine sa vyšplhalo vedenie Prievidze až na 18 bodov, no hráči MBK bojovali a stiahli náskok na dvanásť, a tak v polčase videli hostia 25:37. Svoje tímy ťahali hlavne Mrviš a Batina, o čom hovoria i individuálne štatistiky.

Len v tretej štvrtine boli lepší domáci, no stále sa nedokázali priblížiť. Nevyužili ani streleckú nemohúcnosť hosťujúcich basketbalistov, ktorí v úvode tretej časti nedokázali bodovať takmer päť minút, veď v tom čase dosiahli len dva body.

V závere sa Handlová dostala na rozdiel ôsmich bodov, ale Batina trojkou opäť dostal svoje mužstvo do bezpečného náskoku. V tejto časti si „zahrali“ aj rozhodcovia, ktorí upozornili na seba viacerými, až úsmevnými verdiktmi na oboch stranách.

Posledná časť bola viac o boji, ako o basketbale. Obrany poľavili, oba tímy nastrieľali viac bodov, no mnohé z trestných hodov. Prievidza už náskok udržala, čiastočne ho i zveľadila, a tak stoprvé derby vyhrala o štrnásť bodov. Po stretnutí sa tak ukázalo, že rozhodla najmä prvá štvrtina a obrana BC, ktorá nedovolila Haviarovi s Veličkovičom hrať ich rýchlu hru.

(IGM)

Ostatné zápasy 8. kola: Levice – B. Bystrica 75:72, S. N. Ves – Komárno 87:102, Nitra – Svit 103:101