FUTBAL: Diviacka Nová Ves inkasovala vonku až sedemkrát

Výsledky 14. kola MAJSTROVSTIEV OBLASTI.

Ráztočno – Malinová.(Zdroj: LAURA ŠTEFÍKOVÁ)

Opatovce nad Nitrou – Sebedražie 6:2 (4:0)

GÓLY: Kohút 2, Petreje 2, Šaray, Minich – Kolodzej 2

ROZHODOVAL: Vážny,120 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Krčik, Oršula, Hulini P., Teslik, Hulini R., Kováč, Petreje, Meliško, Šaray, Kohút, str: Borko, Minich, Švarc, Lalik.

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, Kolodzej, Zubal, Bielik, Hurtiš, Hrdý, Píš, Habalčík, Špeťko, Brindza, str: Buzna, Krešne.

V súboji mužstiev z dolnej časti tabuľky sa čakal vyrovnaný súboj, ale prvý polčas Opatovčania rozstrieľali súpera v pomere 4:0. O góly sa postarali D. Kohút v 16. a 32. min. a kapitán Petreje v 37. a 44. min. Hostia sa v prvom polčase nezmohli na nič, vyberali iba loptu zo siete. Do druhého polčasu však nastúpilo iné Sebedražie, odrazu bolo hostí plné ihrisko a Kolodzej v 49. a 54. min. znížil na 4:2, a to domáci brankár Gendiar chytil ešte tri ďalšie tutovky hosťujúcim hráčom. Domáci sa po týchto momentoch zmobilizovali a zásluhou piateho gólu v 73. min., keď Šaray peknou strelou vymietol ľavý horný kút brány, utlmili snahu hostí zdramatizovať zápas. Najkrajší futbalový okamih predviedol Minich v 85. min., keď priamym kopom zo 40-tich metrov vymietol zle postavenému Hedvigymu aj pravý horný roh brány a upravil na konečných 6:2. Domáci futbalisti sa tak v poslednom domácom zápase dobrým výkonom rozlúčili s nie príliš vydarenou jesennou časťou a trochu tak potešili svojich náročných divákov.

RÓBERT ŠIMURKA

Ráztočno – Malinová 2:2 (2:0)

GÓLY: Krutý, Petrucha – Dudáš M., Búry

ROZHODOVAL: Bebjak, 80 divákov

RÁZTOČNO: Ondrejovič – Vašíček, Sobota, Madaj, Škrteľ, Chlpek, Petrucha, Strelka, Kerata, Krutý, Ondrejka, str: Drozd, Chlpek, Kaniansky

MALINOVÁ: Luprich – Dudáš, Drexler, Bobok J., Luprich, Bobok T., Stiffel, Bolfík, Búry, Dudáš M., Filkorn, str: Stiffel, Richter

Stretnutie priemernej úrovne bolo miestami až zbytočne nervózne. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa mužstvá striedali v zahadzovaní šancí, a tak zápas nakoniec skončil spravodlivou deľbou bodov.

IVAN ŠKRTEĽ

Rudnianska Lehota - Skačany 1:0 (1:0)

GÓL: Harag M.

ROZHODOVAL: Kališ, 100 divákov

RUD. LEHOTA: Samardžia – Kurinec, Balucha, Gaman M., Gaman R., Cebák Mil., Belanec, Šimo, Cebák Mir., Harag, Kopčan, str: Belanc A., Škraban, Harag M.

Na ťažkom teréne a v krajne nepriaznivom počasí domáci vybojovali zaslúžené víťazstvo zásluhou Haragovho gólu z 23. min. Na premoknutom teréne sa šance striedali na oboch stranách, ale nakoniec domáci tesné víťazstvo uhájili.

MIROSLAV GAMAN

Pravenec - V. Bielice 0:2 (0:0)

GÓLY: vlastný, Minárik

ROZHODOVAL: Pánis, 150 divákov

PRAVENEC: Krč – Mihalička, Kaniansky, Filkorn, Valach, Lalúch, Jánoška, Bobocký, Adamček J., Adamček P., Minich, str: Uhliar, Antal, Mikula

Domáci sa s vervou pustili do súpera, predvádzali oku lahodiaci futbal, avšak všetky akcie končili na skvelom brankárovi hostí. Druhý polčas začal pre domácich dosť smolne, keď si strelili vlastný gól v 47.min., aby o ďalšiu minútu už bolo 0:2 po zaváhaní obrany. Hostiteľom sa aj napriek veľkej snahe už skóre nepodarilo skorigovať.

MILOŠ BOBOCKÝ

Chynorany - D. N. Ves 7:0 (4:0)

Chynorany v tomto zápase jednoznačne dominovali a zaslúžene vysoko vyhrali. Niekoľko dobrých šancí navyše pochytal hosťujúci brankár.

D. Naštice – N. Rudno 3:1 (1:1)

GÓLY: T. Starych, M. Kyselica, P. Kristlík – P. Harag.

Domáci zaslúžene vyhrali. Boli lepší, pohyblivejší a nakoniec aj efektívnejší v premieňaní šancí.

Ostatné zápasy: Uhrovec - Nedanovce 2:2 (0:2), Dežerice - Veľký Klíž 3:1 (2:0)