FUTBAL: Oslany aj Nitrianske Pravno inkasovali trikrát

Cigeľ – Ilava.Cigeľ – Ilava. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

GÓLY: 10. Lučan, 50. Orság, 71. Sámel, 87. Š. Mjartan

ROZHODOVAL: Sládek, 150 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Sámal, Bača, Halaška, Zaťko, Cserge, Bugár, Lučan, Š. Mjartan, str: Svitok, Rendek, Oboňa

V prvom polčase si hráči Cigľa vypracovali množstvo sľubných šancí, z ktorých premenili jednu. Hostia hrali tiež svižne, no gólovú šancu si nevypracovali. Po zmene strán pokračovala prevaha domácich futbalistov, ktorí pridali ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili. Zápas sa hral v rámci fér plej, hlavný rozhodca Sládek nemusel udeliť ani jednu kartu.

JÁN ĎURINA

Oslany – Horovce 0:3 (0:1)

GÓLY: 33., 83. Kebis, 55. Pagáč

ROZHODOVAL: Gádoši, 80 divákov

OSLANY: Greguš – Jančich, Jozefák, Bryndza, Šandrik, Richter, Mego, Volf, Košian, Tadial, Černák, str: Štálnik, Štutika, Koryťák

V Oslanoch zvíťazili zaslúžene hostia. Boli futbalovejší, vypracovali si viac gólových šancí, z ktorých využili tri. Domáci si prakticky nevypracovali žiadnu vyloženú šancu, brankára hostí ohrozovali iba strelami z diaľky. V 33. min. Pagáč prudko vystrelil a odrazenú loptu od brankára pohodlne dopravil do siete Kebis – 0:1. V 44. min. hlavička Košiana len tesne minula bránku hostí. V 55. min. po chybe domácej obrany upravil skóre na 0:2 Pagáč. V 83. min. hlavičkou spečatil domácu prehru 0:3 Kebis. Od vyššej prehry zachránil domácich gólman Greguš.

DUŠAN BALÁŽ

V. Uherce – N. Pravno 3:0 (0:0)

GÓLY: 46. a 72. Cíger, 59. R. Kováč

ROZHODOVAL: Foldes, 150 divákov

N. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Valentín, Chupek, Bielik, Jaško (74. Habšuda), Haluš, Valko, Vetrák, Pavlíček, Jamrich (84. Majo)

V prvom polčase mali domáci veľkú šancu už v 5. min., ale Kováčovu strelu z 12-tich metrov chytil brankár hostí Štálnik. Potom mohli otvoriť skóre aj hostia, Haluš však z päťky „placírkou“ len tesne minul ľavú tyč. Na druhej strane Cígerov pokus skončil tesne vedľa tyčky hosťujúcej bránky. V závere polčasu sa v šanci ocitol R. Kováč, ale opäť vynikol Štálnik, ktorý následne chytil aj tutovku Kundalu. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu. Hneď po minúte hry vysunul Šorec Cígera, ktorý strelou k tyči otvoril skóre – 1:0. V 59. min. založil akciu opäť Šorec, vysunul R. Kováča, ktorý upravil na 2:0. V 72. min. do tretice Šorec vysunul Cígera, ktorý peknou strelou spoza šestnástky upravil už na 3:0. Domáci v závere mali ešte dve šance, ale tie už zostali nevyužité.

Kamenec p/Vt. - Z. Kostoľany 2:2 (0:1)

GÓLY: Nechala st., Šimo – Cmarko, Kobes

ROZHODOVAL: Strečko, 200 divákov

KAMENEC: Jánoška – Nechala ml., Kováčik, Pánis, Nechala st., Gabriel, Čavojec, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo, str: Lauro, Ďurta

Z. KOSTOĽANY: Zvalo – Duda, Výškrabka, Zvalo M., Hancko, Zvalo R., Pavkeje, Šurina, Fereje, Cmarko, Liptaj, str: Kobes, Mokoš, Hulini.

Hodový zápas sa Kamenčanom opäť raz nevydaril. Za stáleho dažďa hostia ovládli prvý polčas, vypracovali si niekoľko dobrých šancí a v 29.min. otvoril skóre Cmarko. Domáci odpovedali tiež niekoľkými sľubnými príležitosťami, skóre sa však do polčasu už nezmenilo. V druhom dejstve domáci prevýšili súpera, ich snahu korunoval v 54.min. Nechala st., keď sa presadil hlavou po centri. V 66.min. po vyšachovaní hosťujúcej obrany Šimo do prázdnej brány zvyšoval na 2:1. Tento stav vydržal až do 90. min., keď po zaváhaní domáceho gólmana Kobes vyrovnal ľahkou strelou, ktorá prekĺzla až do brány. Kamenčanov treba pochváliť za bojovnosť a snahu s ponaučením, že zápas sa končí až hvizdom rozhodcu.

ŠTEFAN NECHALA

Lazany – Podolie 3:2 (2:0)

GÓLY: Trungel 2, Hijanik – R. Hrušovský, Pyšný

ROZHODOVAL: Rečka, 100 divákov

LAZANY: Pročka – Šimo, Baláž, Hancko, Pekár, Chudý, Rybár, Masarik, Hijanik, Trungel, Važan, str: Pavkeje, Kliment, Brzáč

Domáci hrali v prvom polčase veľmi dobre, čoho obrazom boli dva góly v sieti Podolia. Do druhého dejstva nastúpili tiež dobre, keď Trungel upravil už na 3:0. Keď sa zdalo, že výsledok bude hovoriť jasne v prospech Lazian, hostia v 82. min. znížili na 3:1, aby v nadstavenom čase upravili na konečných 3:2.

TIBOR ŽIAK

Tr. Turná – Malá Čausa 1:1 (0:0)

GÓLY: 51. M. Chorvát – 46. vlastný (Častulín)

ROZHODOVALl: Szöllösy, 150 divákov, ŽK: Mar. Kováč – Mihál, Tínes

MALÁ ČAUSA: Weis – Čampiš, Ľahký, Borik, Mir. Krško, Slaný, Stopka, Matiaško (46. Rendek), Drozd, Gajdoš (64. Mihál – 89. Tínes), Petráš.

Začiatok zápasu patril hosťom, ale ich útoky hravo likvidoval Belák v bráne domácich. V 8. min. však už vážnejšie ohrozili bránu domácich, keď sa Stopka ocitol sám pred bránou, ale jeho hlavička loptu usmernila nad bránu. V 14. min. Sivák potiahol po ľavej strane, zasekol dozadu na Kováča, ale jeho strelu zablokovali obrancovia. V 31. min. domáci ukázali peknú akciu, keď spolupracovali Chorvát a Kováč, no následná ďalekonosná strela Chorváta išla nad bránu. V prvom polčase si ani jedno mužstvo nevytvorilo výraznú šancu, z ktorej by bola vážne ohrozená brána. Druhý polčas začali domáci nešťastne, keď v 46. min. chcel Častulín odhlavičkovať loptu, ale tá skončila v bráne. V 50. min. Hrubý pekne vycvičil obrancov, zacentroval na Chorváta, ten si loptu položil a nádherným gólom vyrovnal stav stretnutia. To nakoplo domácich a prebrali iniciatívu, čo sa odzrkadlilo v početných útokoch na hosťujúcu bránu. No snaha Častulína, Chorváta ani vyložená šanca Koníčka v bráne neskončili. V 78. min. predviedli ojedinelú šancu i hostia, no Belák v bráne domácich čaroval. O dve minúty neskôr vybojoval Sivák stratenú loptu, ale jeho polocenter, polostrelu nikto nedorazil do brány. V 86. min. hostia ešte kopali rohový kop a Petráš mal už hlavičkou všetkých prekonaných, no v bráne bol Belák a končekmi prstov loptu vytesnil na brvno.

Góly: Špeťko 2, Kliniec, Adamec

Ostatné zápasy: Šimonovany - Tr. Turná 3:0 (1:0), Dolná Súča - Domaniža 5:1, Svinná - Prečín 6:1 (2:1), Dubodiel - Opatová n/V. 3:5 (2:2), Borčice - Stará Turá 4:2, Papradno - Bošáca 0:1, D. Kočkovce – Drietoma 2:5

1. Borčice 14 13 0 1 61:7 39

2. Dolná Súča 14 11 2 1 59:17 35

3. Drietoma 14 8 5 1 36:25 29

4. Domaniža 14 8 2 4 39:25 26

5. Bošáca 14 8 1 5 30:21 25

6. Kanianka 14 7 1 6 48:37 22

7. Šimonovany 14 5 5 4 23:17 20

8. Chynorany 14 6 1 7 50:46 19