Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

FUTBAL: Top šláger jesene korisťou rezervy FC Baníka

Výsledky 13. kola I. TRIEDY.

Bojnice – Kľačno 3:5 (1:0)

GÓLY: 34., 66. Uhliar, 78. Zemanovič – 46. Sloboda, 51. Mundier, 64. Jakob, 77. Mauer, 86. Greschner

ROZHODOVAL: Poliak, 50 divákov

BOJNICE: Hohoš – Tadiaľ, Meliš, Zemanovič, Krajčík, Ziman (46. Mello), Benko, Vrták, Adamec (66. Kušnír), Rendek (68. Franko), Uhliar

KĽAČNO: Kančev – Kristel, Strečanský, Mendel, Kubásek (Ma. Greschner), P. Hanus, A. Hanus, Mundier (82. Lacko), F. Greschner, Sloboda (68. Mauer), Jakob (87. Mi. Greschner)

Zápas potvrdil postavenie v tabuľke mužstiev, ktoré odohrali posledný jesenný zápas za krásneho počasia na kvalitne pripravenom ihrisku. Napriek tomu, že domáci sa ujali vedenia, v ďalšom priebehu sa prejavila kvalita súpera a hlavne mladosť, či snaha zvíťaziť. Na škodu bol snáď iba dosť nervózny priebeh v druhom polčase, o čom svedčia tri žlté na každej strane a jedna červená karta v mužstve hostí.

JÁN HROMADA

Bystričany – Chren.-Brusno 6:2 (4:2)

GÓLY: Obžera 3, Hrádel 2, Grolmus – Trgiňa, Gilan

ROZHODOVAL: Gebrlin, 150 divákov

BYSTRIČANY: Hutár – Suhý, Plachý, Plevka, Hrádel, Lukáč, Grolmus, Tesarovič, Obžera, Murko, Slúka, str: Kollár, Škoda, Nechala

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Baláž, Šalátek, Bukna, Gilan, Malárik, Trgiňa, Ďurdina, Kohút, Vojtko E., Vojtko I., str: Lacko

Domáci začali stretnutie vo veľkom štýle, keď už v 15.min. viedli 2:0. Následne sa však uspokojili a hostia po chybách domácej obrany vyrovnali. To bolo však z ich strany všetko a góly do konca stretnutia strielali už len domáci, ktorých dobrý výkon korunoval hetrikom Obžera. V závere stretnutia zneškodnil penaltu domáci gólman Hutár.

ŠTEFAN TESAROVIČ

Diviaky nad Nitricou – FC Baník Horná Nitra B 3:4 (2:2)

GÓLY: Kaňa M., Škríp, Turcer – Baláž, Hirka, Svitek, Bilčík

ROZHODOVAL: Blaháč, 473 divákov

DIVIAKY: Kolárik – Gaman, Škríp, Púčik, Šimka, Koššo, Kaňa M., Kaňa P., Kaňa V., Blaho, Cako, str: Turcer, Valuška, Caňo, Králik

FC BANÍK B: Kováčik – Kôstka, Izák, Hliva, Jurkovič, Kečkeš, Čaládik, Lacko, Turančík, Hirka, Baláž, str: Valach, Bilčík, Svitek

V šlágri kola na seba narazili prvý a druhý tím z tabuľky. Vyrovnaný zápas mal štastnejší koniec pre hostí. Domáci ešte v 83.min. viedli 3:2, ale záver zápasu nezvládli a hostia gólom v nadstavnom čase strhli víťazstvo na svoju stranu. Defenzíva domácich sa oslabila po zranení brankára, ktorého musel nahradiť pilier obrany Škríp.

ŠTEFAN GAMAN st.

Poruba – Nováky 0:1 (0:1)

GÓL: Oršula P.

ROZHODOVAL: Bódi, 120 divákov

PORUBA: Pieš – Čavojský, Lacko, Valach, Gebrlín, Tisaj, Kozák, Ábel, Oboňa, Gaman, Rusnok N., str: Jamriško, Galač, Čavojský M., Priehoda

NOVÁKY: Belko – Daubner, Šnirc, Žiak, Mikuláš, Karak, Prekop, Riziky, Oršula R., Oršula P., Roháč, str: Plachý, Stankovský, Daubner P.

Za pekného počasia sa hral v Porube svižný futbal. Hostia z ojedinelej akcie v prvom polčase vsietili gól, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. V druhom dejstve domáci hostí zatlačili, ale z množstva šancí nevyužili ani jednu. Treba podotknúť, že hostí párkrát podržal ich brankár Belko. Domáci si za predvedený výkon aspoň bod zaslúžili.

MIROSLAV GAMAN

Tužina - Nitrianske Sučany 2:0 (0:0)

GÓLY: Sláviček, Galus

ROZHODOVAL: Grolmus, 150 divákov

TUŽINA: Klopan – Galus, Greschner, Ošvát, Sláviček, Kulich, Baťko, Gombarček, Kvašnica A., Kvašnica V., Kvašnica, str: Pekár, Petruf

NITR. SUČANY: Hurtiš – Miklaš, Pánis, Čertek, Šimka, Mihálik, Fodor M., Miklaš ml., Fodor B., Vlnka, Vacha, str: Miklaš Ma., Talian, Caňo

V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ale domáci ich tlaku odolali a postupne vyrovnali hru. Po zmene strán dokonca prebrali iniciatívu, dostávali sa do šancí a dve z nich aj využili na skórovanie. Zápas sa následne už len dohrával vo vlažnom tempe.

DANIEL FÁZIK

Hradec – Čavoj 4:1 (1:0)

GÓLY: Kaniansky 2, Mokrý, Pekár - Karvaš

ROZHODOVAL: Hodas, divákov

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Svitok, Letavaj, Krško, Pekár, Kaniansky, Dohnálek, Mokrý, Novotný Ľ., Novotný M., str: Briatka, Laluha

ČAVOJ: Petriska – Čičmanec R., Kluvanec, Kučera, Vlčko, Čičmanec L., Čičmanec D., Karvaš, Špilaj, Petráš, Čičmanec M., str: Krpelan, Svrček, Sýkora

Prevaha domácich vyústila do štyroch strelených gólov, ktorých však kľudne mohlo byť aj viac. Najmä v druhom polčase si vytvorili množstvo šancí, ale mnohé z nich zostali nevyužité.

PETER ČIČMANEC

Liešťany - Valaská Belá 0:2 (0:1)

GÓLY: Kučera, Pišta

ROZHODOVAL: Boška, 170 divákov

LIEŠŤANY: Petrišák – Bielik, Sedláček, Tkáč, Javorček, Fakľa, Javorček Ju., Cvičela, Pôbiš, Kocúr, Mäsiarik, str: Lomnický, Kotula, Javorček V., Mišovic

V. BELÁ: Furka – Pánis, Luchava, Kučera, Jurenka, Furka L., Dolinaj, Iskra, Pišta, Furka M., Mokriš, str: Šagát, Jurenka P., Topák

Vo vyrovnanom zápase sa hostia ujali vedenia pred záverom polčasu z pokutového kopu. V druhom dejstve hostia umnou hrou zápas kontrolovali. Domáci mali ťažké srdce na arbitra, keď po evidentnom faule neodpískal penaltu aj v ich prospech. Hostia potvrdili výsledok gólom, ktorému predchádzala hra rukou útočiaceho hráča.