Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Handlová zdolala Inter, Prievidza si poľahky poradila so Svitom

Basketbalisti MBK Handlová a BC Prievidza zaznamenali v 7. kole víťazstvá.

(Zdroj: ARCHÍV: KAROL SCHOLTZ)

HANDLOVÁ/PRIEVIDZA. Smačkovci zdolali úradujúceho majstra tesne 80:74, Krajnovičovci zas nedali šancu Svitu 102:82.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

7. kolo:

MBK Handlová - BK Inter Incheba Bratislava 80:74 (17:24, 19:17, 20:26, 24:7)

Najviac bodov: Mrviš 20 (4 trojky), Veličkovič 16, Gudzič a Haviar po 12 - N. Miloševič 21, Graham 14, Bílik 13
TH: 24/17 - 24/13, fauly: 23 - 20, trojky: 11 - 9, rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Miroslav Matejčík, 500 divákov

V prvej polovici zápasu bol vždy o krok vpredu úradujúci šampión Inter Bratislava, ktorý sa presadzoval najmä z voľných streleckých pozícii a doskokov. Vždy keď sa domácim podarilo dotiahnuť, hostia kontrovali úspešným zakončením z ťažkej streleckej pozície, a tak polčasové skóre hovorí v prospech celku z hlavného mesta – 36:41.

Prestávku využili Baníci na výbornú. Tréner Smačko svojím zverencom prízvukoval, aby hrali agresívnejšie, čo začalo prinášať ovocie.

V tretej štvrtine to na skóre až tak nebolo vidieť, no v poslednej dianie na palubovke doslova ovládli. Baníci ukázali charakter, keď prevažnú väčšinu zápasu iba doťahovali, aby v poslednej chvíli zabrali a v poslednej štvrtine Inter jasne prestrieľali.

Povedal po zápase:

Tréner Ľudovít Smačko, MBK Handlová: „Ukázali sme, že tvoríme silný kolektív, ktorý drží po kope. Hráči si zaslúžia absolutórium hlavne za výkon v poslednej časti hry, v ktorej ukázali, že ťahajú jeden za druhého. Máme úzky káder, no keď sme hrali kompletní, vždy sme zvíťazili. Súper nás zdolal iba v prvých dvoch zápasoch, v ktorých nám chýbal Savič, a tak musíme veriť, že nás budú zranenia a choroby obchádzať.“

BC Prievidza - Iskra Svit 102:82 (32:24, 20:25, 21:21, 29:12)

Najviac bodov: Jašš 23, Klarič 18, Santee 17 - Channels 18, L. Jackson 15, Berkis a Židzik po 12
TH: 27/13 - 26/16, fauly: 22 - 25, trojky: 11 - 4, rozhodovali: Zubák, Karniš a Kovalčík, 1900 divákov

Po troch prehrách hostili basketbalisti BC na vlastnej palubovke v Niké Aréne Svit, ktorý sa v tejto sezóne ukazuje v dobrom svetle. Prievidžania sa na súpera však dobre pripravili, pred skvelou diváckou návštevou ukázali srdce a zvýšenú bojovnosť, za čo boli odmenení výhrou, keď Svit zdolali o 20 bodov 102:82.

Prevaha domácich bola enormná hlavne v poslednej štvrtine, v ktorej súpera prevalcovali 29:12, a tak zaznamenali prvú stovku v sezóne.

V nastolenom trende budú Prievidžania chcieť pokračovať aj v zápase proti Nitre, dopomôcť k tomu by mala aj nová posila v podobe amerického rozohrávača Coreyho Jeffersona.

6

Program 8. kola (30. októbra o 18.00 h): Komárno – Handlová (PONDELOK 28. októbra), Inter Bratislava – S. N. Ves, Svit - Levice

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  2. Aj v Poluse chránime Vaše srdcia
  3. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Cyklotrasa medzi Trenčínom a Brumovom dostala odklad

Začiatok prác na cyklo-trase, ktorá má spojiť Trenčiansky hrad s hradom v českom Brumove--Bylnici, avizovali už niekoľkokrát. Pre problémy s verejným obstarávaním na českej strane dokonca hrozí, že župa príde o peniaze z Únie.

Pri tragickej nehode v Trenčianskom kraji zahynuli ráno traja ľudia

Dvaja muži zomreli na mieste, tretí počas prevozu do nemocnice.

Pamätáte sa? Púchov pred 15 rokmi omráčil FC Barcelona šokujúcou remízou (+VIDEO)

Malý slovenský klub vtedy na Štadióne Antona Malatinského v prvom zápase 1. kola Pohára UEFA 2003/2004 uhral senzačnú remízu 1:1.