Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Handlová zdolala Inter, Prievidza si poľahky poradila so Svitom

Basketbalisti MBK Handlová a BC Prievidza zaznamenali v 7. kole víťazstvá.

(Zdroj: ARCHÍV: KAROL SCHOLTZ)

HANDLOVÁ/PRIEVIDZA. Smačkovci zdolali úradujúceho majstra tesne 80:74, Krajnovičovci zas nedali šancu Svitu 102:82.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

7. kolo:

MBK Handlová - BK Inter Incheba Bratislava 80:74 (17:24, 19:17, 20:26, 24:7)

Najviac bodov: Mrviš 20 (4 trojky), Veličkovič 16, Gudzič a Haviar po 12 - N. Miloševič 21, Graham 14, Bílik 13
TH: 24/17 - 24/13, fauly: 23 - 20, trojky: 11 - 9, rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Miroslav Matejčík, 500 divákov

V prvej polovici zápasu bol vždy o krok vpredu úradujúci šampión Inter Bratislava, ktorý sa presadzoval najmä z voľných streleckých pozícii a doskokov. Vždy keď sa domácim podarilo dotiahnuť, hostia kontrovali úspešným zakončením z ťažkej streleckej pozície, a tak polčasové skóre hovorí v prospech celku z hlavného mesta – 36:41.

Prestávku využili Baníci na výbornú. Tréner Smačko svojím zverencom prízvukoval, aby hrali agresívnejšie, čo začalo prinášať ovocie.

V tretej štvrtine to na skóre až tak nebolo vidieť, no v poslednej dianie na palubovke doslova ovládli. Baníci ukázali charakter, keď prevažnú väčšinu zápasu iba doťahovali, aby v poslednej chvíli zabrali a v poslednej štvrtine Inter jasne prestrieľali.

Povedal po zápase:

Tréner Ľudovít Smačko, MBK Handlová: „Ukázali sme, že tvoríme silný kolektív, ktorý drží po kope. Hráči si zaslúžia absolutórium hlavne za výkon v poslednej časti hry, v ktorej ukázali, že ťahajú jeden za druhého. Máme úzky káder, no keď sme hrali kompletní, vždy sme zvíťazili. Súper nás zdolal iba v prvých dvoch zápasoch, v ktorých nám chýbal Savič, a tak musíme veriť, že nás budú zranenia a choroby obchádzať.“

BC Prievidza - Iskra Svit 102:82 (32:24, 20:25, 21:21, 29:12)

Najviac bodov: Jašš 23, Klarič 18, Santee 17 - Channels 18, L. Jackson 15, Berkis a Židzik po 12
TH: 27/13 - 26/16, fauly: 22 - 25, trojky: 11 - 4, rozhodovali: Zubák, Karniš a Kovalčík, 1900 divákov

Po troch prehrách hostili basketbalisti BC na vlastnej palubovke v Niké Aréne Svit, ktorý sa v tejto sezóne ukazuje v dobrom svetle. Prievidžania sa na súpera však dobre pripravili, pred skvelou diváckou návštevou ukázali srdce a zvýšenú bojovnosť, za čo boli odmenení výhrou, keď Svit zdolali o 20 bodov 102:82.

Prevaha domácich bola enormná hlavne v poslednej štvrtine, v ktorej súpera prevalcovali 29:12, a tak zaznamenali prvú stovku v sezóne.

V nastolenom trende budú Prievidžania chcieť pokračovať aj v zápase proti Nitre, dopomôcť k tomu by mala aj nová posila v podobe amerického rozohrávača Coreyho Jeffersona.

6

Program 8. kola (30. októbra o 18.00 h): Komárno – Handlová (PONDELOK 28. októbra), Inter Bratislava – S. N. Ves, Svit - Levice