Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Druhé víťazstvo MBK, Prievidza na Inter nestačila

V 5. kole basketbalovej extraligy podala Handlová dobrý výkon najmä v obrane a Levice zdolala zaslúžene 87:71.

(Zdroj: ARCHÍV MARTIN KILIAN)

HANDLOVÁ/PRIEVIDZA. K víťazstvu nemali ďaleko ani zverenci Krunoslava Krajnoviča, ktorí na palubovke úradujúceho majstra predvádzali kvalitný výkon. Inter však v druhej časti pridal na dôraze a Prievidzu zdolal 66:59.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

5. kolo:

BK Inter Incheba Bratislava - BC Prievidza 66:59 (40:38)

Najviac bodov: William 18, Kuffa 12, Starosta 9 - Klarič 25, Plannthin 13, Guede 8, 800 divákov

Basketbalisti BC odohrali v Bratislave jeden z tých lepších zápasov. Prvých tridsať minút vyzerala ich hra na výbornú, Prievidžania sa dostali aj do vedenia o 2 body.

Tento moment bol pre hostí priaznivý, no následne basketbalisti BC nepremenili dva útoky, čo skúsený Miloševič trestal trojkou.

V polovici zápasu bolo skóre vyrovnané, no po zmene strán sa viac začal presadzovať úradujúci slovenský majster, ktorý svoje vedenie postupne zvyšoval. V poslednej štvrtine sa hráči BC pokúšali veci riešiť individuálne a nie kolektívne, čo súper trestal a hostí prestrieľal jasne 16:7.

Konečné skóre 66:59 hovorí v prospech favorizovaného Interu, no hráčov BC treba pochváliť najmä za výkon v prvých tridsiatich minútach. V ďalšom zápase cestujú Prievidžania do Komárna, kde sa pokúsia nadviazať na výkon z Bratislavy.

MBK Handlová - BK Levickí Patrioti 87:71 (50:32)

Najviac bodov: Guzič 21, Haviar 13, Veličkovič a Savič po 12 - Lokhardt 17, Wright 15, Klein 14, 550 divákov.

Do zápasu vstúpili Baníci dobre, v prvom polčase silu súpera eliminovali dobrou obranou a Levičania zaznamenali iba 32 bodov. S podobnou taktikou išli basketbalisti MBK aj do druhej polovice zápasu, čo sa im v úvode aj darilo. V závere však na úkor výsledku dostali priestor aj hráči z lavičky a hostia skóre stiahli na konečných 87:71.

Povedal po zápase:

Tréner Ľudovít Smačko, MBK Handlová: „Dnes sme podali dobrý výkon hlavne v obrane. V závere sme šetrili sily skúsených hráčov a na palubovku sa dostali aj mladíci. Hoci sa na našom víťazstve už nič nezmenilo, musím byť kritický, pretože si takto bojovnosť mladých hráčov nepredstavujem. V ďalšom zápase cestujeme do Banskej Bystrica, ktorá je doma silná. Treba sa však zodpovedne pripraviť a pokúsiť sa o víťazstvo už aj vonku. Zatiaľ máme dve výhry s papierovo slabšími súpermi, a tak až ďalšie zápasy ukážu našu pravú tvár.“

4

Program 6. kola (23. októbra o 18.00): B. Bystrica – Handlová, Komárno – Prievidza, Levice – S. N. Ves, Bratislava – Nitra (hrá sa 21. 10)