Premiérovú výhru si pripísali volejbalisti VK Prievidza

V päťsetovej bitke pokorili Starú Ľubovňu a poskočili na piate miesto tabuľky.

PRIEVIDZA. V sobotu 19. októbra odohrá VK prvý zápas na domácej palubovke.

VOLEJBAL - EXTRALIGA

3. kolo:

VKM Stará Ľubovňa - VK Prievidza 2:3 (-30, 27, -20, 20,-11)

VK: Kašša 3, Hrušík 34, Povrazník 16, Michalec 9, Šimko 8, Mendel 5, libero Hraňo (Valent 2, Varga 1, Frajt 2), 140 minút.

ROZHODOVALI: Banáš, Andrejčák, 200 divákov.

Vo vyrovnanom a bojovnom stretnutí získali prievidzskí volejbalisti prvé víťazstvo na palubovke Starej Ľubovne. Úvodný set patril hosťujúcim hráčom, ale v dramatickom závere si ho skomplikovali vlastnými chybami. Pokazený záver sa preniesol aj do druhého setu, priebeh bol podobný prvému, ale tentoraz sa radovali domáci. Tretí set sa nevyvíjal dobre, ale predsa ho Prievidžania zvládli lepšie ako Ľubovňa.

Vo štvrtom domáci zabojovali a vyrovnali stav na 2:2. Rozhodujúci set sa hral už pod kontrolou hosťujúcich hráčov, a tak si volejbalisti VK pripísali prvé body za víťazstvo. Opäť musel tréner Hiadlovský robiť zmeny, P. Mendel sa zranil, Roman Kašša nahrával, Ivan Valent si zahral s Milanom Frajitom, novým hráčom na univerzáli a útok obstarala dvojica Povrazník s opäť excelujúcim Hrušíkom. Marián si upevnil pozíciu najlepšieho hráča extraligy a potešujúce je, že do prvej šestky sa dostal aj Ivan Povrazník. Libero Marek Hraňo sa posunul v štatistikách prihrávky na prvé miesto.

Hráči Prievidze sa po prvýkrát na domácej palubovke predstavia v Niké Aréna 19. októbra o 18.00 hod, keď privítajú COP Trenčín. V drese Prievidze nastúpi i zahraničná posila z Venezuely Kervin Pinerua.

Povedal po zápase:

Tréner Ivan Hiadlovský, VK Prievidza: „Dostali sme sa do zápasu hlavne na prihrávke a na príjme podania, kde sme mali v posledných zápasoch problémy. V tomto stretnutí sme sa s touto činnosťou vysporiadali. Mali sme aj kvalitný servis, dostali sme súpera do tlaku a od toho sa ovíjala celá hra. Zvládli sme prihrávku, z čoho ťažili naši útočníci. Keďže Stará Ľubovňa je na našej výkonnostnej úrovni, chceli sme tu zvíťaziť.“

Ostatné zápasy 3. kole: Svidník – Komárno 3:1, Prešov – Myjava 0:3, Nitra – Trenčín 3:0

8.Trenčín 3 0 3 0:9 0

Program 4. kola (19. 10 o 18.00 hod.): Myjava – Stará Ľubovňa, Prievidza – Trenčín, Komárno – Nitra, Prešov - Svidník

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie Prievidza.

Do 13:00 sa v Prievidzi otestovalo celkovo 3819 osôb, z toho 28 testov bolo pozitívnych.