Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Po jednom z najhorších výkonov podľahla Handlová Svitu

Basketbalisti MBK Handlová prehrali s favorizovaným Svitom jasne 103:71.

(Zdroj: MARTIN KILIAN)

HANDLOVÁ. Po dvoch kolách sa Baníci nachádzajú na predposlednej priečke tabuľky, ktorú uzatvára Spišská Nová Ves.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

2. kolo:

Iskra Svit - MBK Handlová 103:71 (25:14, 28:17, 27:17, 23:23)

Najviac bodov: Jankovič 28, Jackson 18, McNeal 12 – Gudzič 17, Mrviš 13, Veličkovič 11
TH: 21/14 - 20/13, fauly: 18 - 22, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský a Karniš, 450 divákov

Úlohu favorita začali plniť Podtatranci hneď v úvodnej štvrtine, v ktorej basketbalistov MBK prestrieľali o 11 bodov 25:14. Svit hostí prevyšoval po všetkých herných stránkach aj v druhej časti, a tak si do polčasu vypracoval priepastný rozdiel 53:31.

Handlovčania sa snažili o zdramatizovanie stavu, no domáci legionári boli pri chuti. Darila sa im streľba, doskoky a na palubovke celkovo dominovali.

Hoci v poslednej štvrtine bolo skóre oboch táborov vyrovnané, zápas sa už len dohrávali, keď domáci Svit prekonal stobodovú hranicu a pohodlne dokráčali k jasnému víťazstvu 103:71.

Povedal po zápase:

Tréner Ľudovít Smačko, MBK Handlová: „Domáci boli po všetkých stránkach lepší, my sme podali jeden z najhorších výkonov celkovo i s prípravou. Svit mal viac energie, my sme pod košom prakticky neexistovali a 22-percentná úspešnosť streľby, tá hovorí za všetko. Jediným pozitívum bolo, že sa v našom tíme predstavili mladí hráči. Kvalita bola na súperovej strane, ale ten náš prístup musí byť lepší. Teraz si sadneme, zápas rozoberieme, vyvodíme dôsledky a doma už určte budeme chcieť bodovať.“

Ostatné zápasy 2. kola: Basketbal Levice - MBK Rieker Komárno 77:92, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK SPU Nitra A 62:80, ŠKP Banská Bystrica - BK Inter Bratislava 79:98