Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Po jednom z najhorších výkonov podľahla Handlová Svitu

Basketbalisti MBK Handlová prehrali s favorizovaným Svitom jasne 103:71.

(Zdroj: MARTIN KILIAN)

HANDLOVÁ. Po dvoch kolách sa Baníci nachádzajú na predposlednej priečke tabuľky, ktorú uzatvára Spišská Nová Ves.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

2. kolo:

Iskra Svit - MBK Handlová 103:71 (25:14, 28:17, 27:17, 23:23)

Najviac bodov: Jankovič 28, Jackson 18, McNeal 12 – Gudzič 17, Mrviš 13, Veličkovič 11
TH: 21/14 - 20/13, fauly: 18 - 22, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský a Karniš, 450 divákov

Úlohu favorita začali plniť Podtatranci hneď v úvodnej štvrtine, v ktorej basketbalistov MBK prestrieľali o 11 bodov 25:14. Svit hostí prevyšoval po všetkých herných stránkach aj v druhej časti, a tak si do polčasu vypracoval priepastný rozdiel 53:31.

Handlovčania sa snažili o zdramatizovanie stavu, no domáci legionári boli pri chuti. Darila sa im streľba, doskoky a na palubovke celkovo dominovali.

Hoci v poslednej štvrtine bolo skóre oboch táborov vyrovnané, zápas sa už len dohrávali, keď domáci Svit prekonal stobodovú hranicu a pohodlne dokráčali k jasnému víťazstvu 103:71.

Povedal po zápase:

Tréner Ľudovít Smačko, MBK Handlová: „Domáci boli po všetkých stránkach lepší, my sme podali jeden z najhorších výkonov celkovo i s prípravou. Svit mal viac energie, my sme pod košom prakticky neexistovali a 22-percentná úspešnosť streľby, tá hovorí za všetko. Jediným pozitívum bolo, že sa v našom tíme predstavili mladí hráči. Kvalita bola na súperovej strane, ale ten náš prístup musí byť lepší. Teraz si sadneme, zápas rozoberieme, vyvodíme dôsledky a doma už určte budeme chcieť bodovať.“

Ostatné zápasy 2. kola: Basketbal Levice - MBK Rieker Komárno 77:92, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK SPU Nitra A 62:80, ŠKP Banská Bystrica - BK Inter Bratislava 79:98

2

Program 3. kola (12. 10 o 18.00 hod.): BC Prievidza - Basketbal Levice, BK Inter Bratislava - BK Iskra Svit, MBK Rieker Komárno - ŠKP Banská Bystrica, MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Mobilné odberové miesto pri bojnickej nemocnici bude fungovať i počas víkendu

Mobilné odberové miesto (MOM) pri Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude fungovať aj počas 23. a 24. januára.

Testovanie na nový koronavírus.

Mesto Handlová zriadi na skríningové testovanie 13 odberných miest

Mesto Handlová sa pripojí k skríningovému testovaniu obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Počas víkendu 23. a 24. januára zriadi 13 odberných miest.

Celomestské testovanie v Košiciach.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.