Volejbalisti Prievidze prehrali aj druhý zápas

V 2. kole extraligy nestačili zverenci Ivana Hiadlovského na celok z Myjavy.

PRIEVIDZA. Priebežne okupujú Prievidžania piatu pozíciu tabuľky, prvé body sa pokúsia získať v sobotu v Starej Ľubovni.

EXTRALIGA

2. kolo:

VO TJ Spartak Myjava - VK Prievidza 3:1 (12, 16, -19, 22)

Zostava: Kašša, Hušík, Michalec, Povrazník, Mendel, Šimko, lib. Hraňo, str. Varga, Valent.

Po slabom výkone v prvom kole začali prievidzskí volejbalisti podobne aj v Myjave. Prvé dva sety sa vďaka dobrému podaniu vyvíjali jednoznačne pre domácich. Prievidza sa trápila na prihrávke a následne aj v útoku. Hosťom chýbalo sebavedomie a určite aj nahrávač Ivan Valent, ktorého musel zaskočiť asistent trénera Roman Kašša. Treba však Romanovi poďakovať za obetavý výkon. Po jasných priebehoch v prvých dvoch setoch zaskočili spokojných domácich hostia vstupom do tretieho. Odvážnejšie začali vo všetkých činnostiach, čo prinieslo ovocie v podobe víťazstva 25:19. A to Prievidza vyhrávala počas celého setu. Do štvrtého setu už vstúpila Myjava opäť koncentrovane a od úvodu sa dostala do vedenia, ktoré udržala až do konca setu, aj keď v závere hostia vyrovnali na 22:22.

Povedal po zápase:

Tréner Ivan Hiadlovský: „Podobne ako v Nitre, aj dnes sme sa prvé dva sety trápili na prihrávke. V treťom sete sme prihrávku a následne aj útok zlepšili a proti favoritovi uhrali set, ktorý je v momentálnej situácii pre nás veľmi cenný.“

Ostatné zápasy: Stará Ľubovňa – Nitra 0:3, Svidník – Trenčín 3:0, Komárno – Prešov 0:3

8.Komárno 2 0 2 0:6 0

Program 3. kola (12. 10 o 18.00 hod.): Prešov – Myjava, Svidník – Komárno, Nitra – Trenčín, Stará Ľubovňa - Prievidza