FUTBAL: Mego z Oslian vyrovnával v poslednej minúte

Zemianske Kostoľany - Ladce.(Zdroj: Ľ. ŠESTÁK)

GÓLY: 90. Mego – 78. Častulin

ROZHODOVAL: Rečko, 120 divákov

OSLANY: Greguš – Jančich, Jozefák, Bryndza, Černák, Tadial, Koryťák, Volf, Štálnik, Mego, Dermek, str: Mališ, Košian, Šándrik

TR. TURNÁ: Chochlík, Častulin, Sivák, Chorvát, Hasenovič, Sivák, Ma. Kováč, Hrubý, Mi. Kováč, Červeňan, Hulaj

Hostia boli v prvom polčase futbalovejší. Domáci však bojovali až do záverečného hvizdu, čo sa im vyplatilo, keď v posledných sekundách vyrovnal Mego – 1:1. Vo veľmi slušnom stretnutí je remíza spravodlivá.

DUŠAN BALÁŽ

N. Pravno – Cigeľ 2:0 (0:0)

GÓLY: Rovniak, Valko

ROZHODOVAL: Sokol, 200 divákov

NIT. PRAVNO: Alsharabi – Valentín, Čičmanec, Bielik, Chupek, Haluš, Valko, Vetrák, Rovniak, Jamrich, Šramka, str: Luščák, Pavlíček, Pekár

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Halaška, Cserge, Lučan, Sámal, Š. Mjartan, Čertík, Bugár, Bača

Slušný zápas z oboch strán. Mierne mali navrch domáci, ktorí boli i šťastnejší v zakončovaní gólových šancí. Dobrý výkon predviedli i rozhodcovia stretnutia.

JURAJ KLAJBER

Horovce – M. Čausa 2:2 (1:2)

GÓLY: 38. Barták, 76. Kameništiak – 39. Gajdoš, 40. Michal Krško.

ROZHODOVAL: Hybský, ŽK: Kameništiak, Stratený, Petráš, Slaný, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Stratený, Barták (M. Barkáč), J. Barkáč (Mazáň), Gereg, Svorada, Kameništiak, Siekel (Kuric), Pagáč, Bortel, Körmendy.

M. ČAUSA: Čertík – Čampiš, Rendek, Borik, Miroslav Krško, Slaný, Stopka, Michal Krško, Drozd, Gajdoš, Petráš.

Hostia boli technickejší, od začiatku aktívnejší a už v 7. min Michal Krško nastrelil žrď. Körmendy odpovedal strelou do brankára a v 16. min Gajdoš po úniku trafil iba do Rajníka. Horovce sa ujali vedenia v 38. min, keď Barták ideálne uvoľnil Strateného, a ten zblízka nezaváhal. Odpoveď bola bleskurýchla a po rozohraní si na dlhú loptu nabehol Gajdoš, ktorého strela prekĺzla Rajníkovi pomedzi nohy do siete. Šok pre domácich prišiel o niekoľko sekúnd, keď Michal Krško z päťky dostal hostí do vedenia. Po prestávke sa domáci snažili o vyrovnanie, ale ich akcie končili pred šestnástkou, kým hostia hrali na brejky. V 60. min a v 64. Körmendy zblízka zaváhal, no po Bortelovej prihrávke vyrovnal v 76. min Kameništiak. Hostí to nepoložilo a hrdinom poslednej desaťminútovky bol domáci brankár Rajník, ktorý v 82. min zmaril stopercentnú šancu Borika a v závere chytil na bránkovej čiare dve strely.

MICHAL KEBÍSEK

Z. Kostoľany – Ladce 1:0 (0:0)

GÓL: 76. Šurina

ROZHODOVAL: Dutka, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Hulíni, Výškrabka, Kobes, Hancko, R. Zvalo, Pavkeje, Šurina, Liptaj, Cmarko, Fereje, str: Maslonka, Rozemberg

LADCE: Machala – Mojto, Homér, Váň, Prúša, Kršák, Loduha, Mikuška, Martinka, Mražík, Kučma, str: Petrík, Melicher, Adamička

V priemernom zápase zaujala v prvom polčase iba strela domáceho Šurinu z 25-tich metrov, ktorú hosťujúci brankár bravúrne vyrazil na rohový kop. V druhom polčase sa tempo hry nezmenilo. Jedinou šancou hostí bola nastrelená žrď v 55. minúte. V 57. minúte Fereje z päťky volejom netrafil súperovu bránu. O osude zápasu rozhodol v 76. minúte Šurina aj s prispením neistého zákroku súperovho brankára.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kamenec p/Vt. - Stará Turá 0:0

ROZHODOVAL: Pivarček, 280 divákov

KAMENEC: Jánoška – M. Nechala st., Kováčik, Stančiak, Čavojec, M. Nechala ml., D. Fábry, Sluka, Pisár, Pánis, Šimo, str: Gabriel

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Štefík, Maroň, Drahoš, Mazák, Gablech, Kubica, Bordák, Peterka, Popelka, str: Straka, Valenčík

Hostia hneď na začiatku duelu vystrašili domácich, keď nastrelili brvno. Vzápätí si domáci vypracovali gólovú príležitosť, no ani tentokrát sa skóre nemenilo. Stratu bodov domácich za víťazstvo si spôsobili samotní aktéri na ihrisku, keď v druhom polčase zahadzovali aj tie najvyloženejšie príležitosti na strelenie gólu. Hostia ohrozovali bránu Kamenca iba strelami z diaľky. V priemernom zápase je deľba bodov, za predvedený výkon, spravodlivá.

ŠTEFAN NECHALA

V. Uherce - Lazany 4:1 (2:1)

GÓLY: 15. Šorec, 20. Beliansky, 47. a 63. R. Kováč. 12. Pavkeje.

ROZHODOVAL: Juhás, 250 divákov.

V. UHERCE: Znášik – Vrábel (70. Jankula), Gubka, Briatka, Koreň, Cíger, Kundala, Beliansky, Poliak (72. J. Súlovský), R. Kováč (81. Maťašeje), Šorec.

LAZANY: Pročka – Baláž, Pekár, Chudý, Pavkeje, Rybár, Kliment, Trungel (67. Zimmer), Vážan, Hianík (83. Kmeť), Brzáč (46. Mihálka).

V 12. minúte hostia otvorili účet zápasu, keď strelou spoza šestnástky sa prezentoval Pavkeje – 0:1. Už o tri minúty Šorec vyrovnal, keď vo vnútri šestnástky sa najlepšie zorientoval a prestrelil brankára hostí – 1:1. V 20. minúte Belianský z hranice šestnástky poslal domácich do vedenia – 2:1. V 47. minúte Šorecov pokus brankár vyrazil len na kopačky R. Kováča, ktorý dorazil na 3:1. V 63. minúte Poliak prihral Kováčovi, ktorý sprvej popod padajúceho brankára upravil na konečných 4:1. Domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: Adamec 2, Hollý 2, Šimo

Ostatné zápasy: Domaniža - Opatová n/V. 6:0, Chynorany - Borčice 1:7 (1:3), Drietoma - Prečín 1:1, Šimonovany - Dolná Súča 0:2 (0:0), Tr. Turná - Dubodiel 6:1 (1:0)Bošáca - Stará Turá 4:2 (0:2), D. Kočkovce - Svinná 5:1.

1. Borčice 9 9 0 0 47:3 27

2. Dolná Súča 9 7 1 1 41:9 22

3. Domaniža 9 6 1 2 28:13 19

4. Bošáca 9 6 0 3 24:15 18

5. Drietoma 9 5 3 1 20:19 18

6. Chynorany 9 5 1 3 40:29 16

7. Kanianka 9 4 1 4 27:22 13

8. Tr. Turná 9 4 0 5 21:19 12