FUTBAL: Horkosť prehry neokúsil Cigeľ v ôsmich zápasoch

GÓLY: 2. Lučan, 40. Š. Mjartan, 82. Katrena – 60. Kováč, 90. Briatka

ROZHODOVAL: Markech, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Sámal, Katrena, Halaška, Zaťko, Cserge, Čertík, Lučan, Š. Mjartan, str: Rendek, Bača

V. UHERCE: Znášik – Vrábel, Gubka, Briatka, Svrček, Kundala, Cíger, Belianský, Koreň, Kováč, Šorec, str: Poliak

V Cigli sa hralo kvalitné stretnutie zásluhou oboch aktérov. Domáci začali zodpovedne, a už v 2. min. sa tešili z gólu, keď z presnej prihrávky Š. Mjartana skóroval Lučan, ktorý hosťujúcemu brankárovi nedal šancu. V 23. min. pekne unikol Š. Mjartan, no z ťažkého uhla, v bezprostrednej blízkosti nedal. Hostia tiež kontrovali, podnikali nebezpečné protiútoky, no v 40. min. ich pribrzdila akcia po osi Zaťko-Halaška-Š. Mjartan, keď posledne menovaný zvýšil vedenie domácich – 2:0. Takto skončil aj prvý polčas. Druhý sa začal tlakom hostí, domáci sa do útoku veľmi netlačili, výsledkom čoho bol kontaktný gól v 60. min., ktorý strelil Kováč a domáci sa začali báť o výsledok. Na ich šťastie, v 82. min. Katrena, po skrumáži pred bránkou hostí upokojil divákov i spoluhráčov tretím zásahom do čierneho – 3:1. Keď sa už zdalo, že týmto výsledkom stretnutie skončí, hostia v ostatných sekundách znížili na konečných 3:2. Treba však objektívne priznať, že hostia boli domácim vyrovnaným súperom, o čom hovoria aj štatistiky striel a rohových kopov. Podstatné však je, že domáci ani vo 8. zápase sezóny nenašli premožiteľa.

JÁN ČERNÁK

Malá Čausa - Z. Kostoľany 3:1 (2:1)

GÓLY: 10. Stopka, 24. 86. Drozd (1. z 11 m), – 20. Fereje

ROZHODOVAL: Sokol, 200 divákov

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Ľahký, Borik, Krško Miro, Slaný, Stopka, Krško Michal, Drozd, Gajdoš, Petráš Peter, str. Tínes

Z. KOSTOĽANY: Zvalo Marek – Hulíny, Výškrabka, Rozemberg, Hancko, Zvalo Radovan, Pavkeje, Šurina, Liptaj, Cmarko, Fereje, str. Kobes, Maslonka

Maločausania, po zdolaní Nitr. Pravna, chceli potvrdiť hernú pohodu a naplno bodovať v ďalšom okresnom derby proti Zemianskym Kostoľanom. To sa im nakoniec aj podarilo. Úvod patril domácim, keď v 3. minúte dvomi dobrými strelami neprekonal Čampiš brankára hostí Zvala. V 10. minúte z 35-tich metrov vypálil Stopka a otvoril skóre - 1:0. V 13. minúte Gajdoš umne vysunul Drozda, no ten v dobrej pozícii minul bránu hostí. Hostia vyrovnali v 20. minúte Ferejem, ktorý dorážal center z ľavej strany. Na 2:1 zvýšil v 24. minúte Drozd z penalty, po faule na Borika. Po zmene strán v 48. minúte hosťujúci Cmarko po peknej kombinačnej akcii prestrelil bránu. V 53. minúte dobre vystrelil Slaný, ale brankár bol na mieste. V 75. minúte zlyhal v ideálnej pozícii Gajdoš. Na konečných 3:1 upravil V. Drozd, ktorý najskôr ideálne vysunul Borika, no jeho strelu vyrazil Zvalo práve pred nabiehajúceho Drozda, a ten sa ľavačkou nemýlil. V 90. minúte ešte Michal Krško nevyužil svoj nájazd na brankára. Hral sa kvalitný a hlavne slušný zápas, k čomu prispel svojou hrou i dobrý výkon hostí.

DUŠAN CHLPEK

Lazany - Kamenec p/Vt. 2:1 (1:1)

GÓLY: Kliment, Pekár – Šimo (11m)

ROZHODOVAL: Agg, 250 divákov, ČK: Hancko

LAZANY: Pročka – Šimo, Baláž, Hancko, Pekár, Chudý, Pavkeje, Rybár, Kliment, Trungel, Važan, str: Hianik, Brzáč, Mihalka

KAMENEC: Jánoška – Ďurta, Kováčik, Stančiak, Čavojec, Hrehuš, D. Fábry, Sluka, Pisár, Pánis, Šimo, str: Nechala, J. Fábry, Gabriel

Do 41. min. sa hral futbal medzi šestnástkami. V 41. min. zahral v šestnástke rukou Pekár a následný pokutový kop premenil Šimo – 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, keď Kliment už o dve minúty vyrovnal – 1:1. Do druhého polčas nastúpili domáci lepšie ako hostia, a po peknej kombinačnej akcii v 58. min. Pekár otočil stav stretnutia – 2:1. Následne si domáci vytvorili tri gólové šance, hostí nepustili do nebezpečných situácii, a tak za predvedenú hru v druhom polčase zvíťazili zaslúžene.

TIBOR ŽIAK

Stará Turá – Oslany 6:1 (1:0)

GÓLY: 13. a 56. Majtás, 59. a 86. Peterka, 50. Kubica, 65. Sládek – 73. Zrnek, ŽK: Peterka – Tadial, Jozefák, Šándrik, Zrnek, Greguš, ČK: Richter, Zrnek

ROZHODOVAL: Szollosi, 120 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Štefík, Maroň, Drahoš, Mazák (Popelka), Gablech (Magula), Kubica, Majtás, Sládek, Peterka.

OSLANY: Greguš – Jančich, Šándrik, Zrnek, Jozefák, Černák, Bryndza, Tadial (Štálnik), Richter, Koryťák, Košian (Mališ).

Domáci priaznivci očakávali, že po skončení tohto zápasu bude mať Stará Turá prvýkrát v tomto ročníku v priebežnej tabuľke aktívne skóre. Ich želanie sa začalo napĺňať už v 13. min. Vtedy pred vlastným pokutovým územím zahral loptu rukou Richter, za čo videl červenú kartu a z priameho kopu Majtás otvoril skóre zápasu. Výborný brankár hostí Greguš v prvom polčase zabránil gólovým šanciam domácich a to: v 7., 24. a 38. min Sládkovi, v 35. min Mazákovi a v 42. min Peterkovi. Oslabení hostia v druhom polčase neodolali tlaku domácich. Tí si vytvárali gólové šance, ktoré postupne premenili (50. Kubica, 56. Majtás, 59. a 86. Peterka, 65. Sládek). Za hostí skorigoval z ojedinelého útoku v 73. min Zrnek. Domáci mohli dosiahnuť dvojciferný výsledok, no nevyužili ďalšie šance. Najväčšiu mal v 78. min Popelka, ale netrafil opustenú bránu. Hostia sa pripravili o lepší výsledok i tým, že prevažne získali žlté karty za zbytočné rečnenie, boli nesústredení na hru a ich vylúčený hráč Zrnek v 88. min šiel predčasne z hracej plochy za kritiku rozhodcu. Nielen hráči Oslian, ale i hráči všetkých družstiev by si mali uvedomiť, že rečnením – hádaním sa s rozhodcami góly nedajú, ale získajú zbytočné karty a za červené karty i pokuty a narobia zbytočné starosti funkcionárom.

VILIAM SOLOVIČ

Ladce – N. Pravno 3:1 (1:1)

GÓLY: 39., 89. a 90. Kučma – 34. Rovňák.

ROZHODOVAL: Pivovarník.

LADCE: Machala – Mojto, Homér, F. Váň, Koštialik, Kučera (Melicher), Kršák, Průša (Habánek), Martinka (Petrík), K. Mražík, Kučma.

N. PRAVNO: Balčirák – Čičmanec, Rovňák (Klajber), Chupek, Bielik, Luščák, Haluš, Valko, Vetrák, Šrámka, Jamrich (Jaško).

Domáci začali vlažne a v 3. min po chybe obrany Jamrichove sólo chytil Machala. O šesť minút sa situácia zopakoval, keď duo hostí opäť neprekonalo domáceho gólmana, ktorý sa vyznamenal aj v 15. min. Domáci skúšali iba streľbu zdiaľky Kučmom, J. Váňom a Průšom, ale bez úspechu. V 30. min gól hostí neplatil pre ofsajd. Skóre otvoril Rovňák v 34. min – 0:1, no o dve minúty domácemu Martinkovi chytil Balčirák jedenástku. V 39. min sa podarilo vyrovnať Kučmovi. Po prestávke Ladčania pridali, avšak do 80. min s výnimkou Mojtovej strely, ktorú brankár vyrazil, si nevypracovali žiadnu šancu. Vo vyloženej šanci Melicher v 82. min trafil iba obrancu v prázdnej bráne. O obrat sa postaral v závere dorastenec Kučma po samostatných akciách v 89. a v 90. min, ktorý dosiahol hetrik.

FERDINAND GACH

Ostatné zápasy: Ilava - H. Poruba 1:0, Tr. Turná – Podolie 0:1, Chocholná-Velčice - Horovce predohrali 3:2

Borčice – Kanianka 7:0

Ostatné výsledky: D. Súča – D. Kočkovce 6:0 (2:0), Svinná – Bošáca 0:5 (0:1), Dubodiel – Chynorany 0:9 (0:6), Stará Turá – Domaniža 3:4 (1:0), Opatová – Drietoma 3:4 (1:3), Prečín - Tr. Turná 1:2, Papradno – Šimonovany 0:0.

Šport

1. Zničil päť lietadiel. Ficov brat za leteckú nehodu pokutu nedostal (+FOTO) 15 746
  2. Skrat v bojnickej nemocnici: Pacient napadol piatich ľudí 353
  3. Nevideli ste ho? Polícia hľadá Štefana (59) zo Zemianskych Kostolian (+FOTO) 336
  4. Po nehode museli muža z auta vystrihnúť hasiči 237
  5. Dráma v Prievidzi: Dôchodca sa pokúsil o vraždu spolubývajúceho. Bodal ho nožom (+FOTO) 227
  6. Kohúti so slovenskými hráčmi pokorili nováčika 192
  7. Kluby môžu zasielať svoje návrhy na ocenenie športovcov 141
  8. Jesenný majster z Dolných Vesteníc, záchranárske práce pre Nitrianske Pravno 131