Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Nešťastná päťminútovka pripravila Prievidžanov o ďalšie body

V 3. kole narazili hokejisti MšHK Bulldogs Prievidza na Michalovce, ktorým po gólovej prestrelke podľahli 7:5.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

PRIEVIDZA. Po troch kolách sú Buldoci na predposlednej jedenástej priečke, no už v piatkovom zápase proti druhej Senici sa nepriaznivú pozíciu pokúsia vylepšiť.

I. LIGA

3. kolo:

HK Dukla Michalovce – MšHK Bulldogs Prievidza 7:5 (1:2, 4:2, 2:1)

Góly a asistencie: 14. Kubiš (Vorobel, Palovčík), 30. Čížek (Majerník, Kobeľa), 32. Drotár (Čížek), 36. Drotár (Šeliga), 36. Šechný, 50. Opatovský (Kubiš), 58. Kmiť (Šechný) – 13. Kentoš (Raček), 19. Kentoš, 25. Urgas (Kováč, Mendel), 31. Kentoš (Čopák), 60. Jaško (Čopák, Kentoš)

Do stretnutia vstupovali pod väčším tlakom domáci hokejisti z Michaloviec, ktorí po prehre s Detvou a prekvapivým zakopnutím s reprezentačnou osemnástkou mali na konte nula bodov. Lepšie na tom boli Buldoci, keď si zo Spiša odniesli dva body po víťazstve v predĺžení.

Michalovce patria medzi adeptov na postup do extraligy, no po zakončení Kentoša sa z vedenia tešili Prievidžania – 0:1. Z náskoku sa však hostia netešili dlho, keď v čase 13:50 využila Dukla presilovú hru a bolo zrovnané.

Domáci hrali v závere prvej časti aj ďalšiu presilovku, no paradoxne udrelo na druhej strane, keď sa opäť presadil Kentoš – 1:2. Keď na začiatku 25 minúty skóroval Urgas, zdalo sa, že MšHK nepríde z východu Slovenska bodovo naprázdno.

Proti dol ešte domáci Čížek, no v čase 30:22 skompletizoval svoj hetrik Kentoš a bolo 2:4. Osudnou sa pre Prievidžanov stala päťminútovka od 31. do 36. minúty, keď domáci predviedli neuveriteľný obrat a skórovali až trikrát – 4:3.

Gólová prestrelka pokračovala aj v poslednej časti hry, desať minút pred koncom skóroval Opatovský – 5:3. Keď v čase 57:49 zavesil po prihrávke Šechného Kmiť, o trojbodovom zisku domácich už na štadióne v Michalovciach nikto nepochyboval. Hoci 30 sekúnd pred koncom skóroval Jaško, išlo však už len o kozmetickú úpravu skóre – 7:5.

Juraj Boldiš, tréner MšHK Bulldogs Prievidza:

Ostatné výsledky 3. kola: Prešov – Slovensko U18 3:2, S. N. Ves – Topoľčany 4:3pp, Trnava – L. Mikuláš 2:0, Bardejov – P. Bystrica 8:0, Senica – Detva 6:4

Program 4. kola (piatok 20. septembra o 17.00 hod.): PRIEVIDZA – Senica, SR 18 – Trnava, S. N. Ves – Bardejov, Topoľčany – L. Mikuláš (17.30), Detva – Prešov (17.30), P. Bystrica – Michalovce (18.00)