FUTBAL: Lehota pod Vt. zdolala napriek hernému výpadku Prečín

Lehota pod Vt. - Prečín.(Zdroj: Ľ. ŠESTÁK)

Lehota p/Vt. - Prečín 4:1 (2:0)

GÓLY: Benčat 2, Mišeje, Zaťko - Masaryk

ROZHODOVAL: Zemko, 250 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Zaťko, Benko, Jankula, Štefanička, Píš, Mišeje, Kohút, Benčat, Kriška, str: Kobes, Gendiar, Stupka

PREČÍN: Miščík – Masaryk, Vrábel, Gajdošík, Kaprálik, Orávik, Michalec, Vicena, Hybben, Hudek, Vala, str: M. Moravik, M. Gajdošik

Prvý polčas jednoznačne ovládli domáci, ktorí mohli streliť aj viac gólov, ako dva. Ich akcie boli pre oko diváka lahodné. V druhom polčase domáci nepochopiteľne poľavili, a už v 49. min. inkasovali – 2:1. Následne hru ovládli hostia, ktorých dve čisté gólové šance vychytal gólman Vavro. Po tomto útlme sa opäť k slovu dostali domáci a Benčat v 73. min. upravil na 3:1. Posledné slovo mal po Kobesovej akcii Zaťko – 4:1.

VILIAM ŠKRIBA

Kanianka - Šimonovany 2:1 (2:0)

GÓLY: 20. Richter, 23. M. Petráš – 70. Sobota

ROZHODOVAL: Divéky, 400 divákov

KANIANKA: Pipiška – Mi. Petráš, Mečiar, Kurbel, Šnirc, Krško, Babašta, Richter, Grom, Hanus, Ma. Petráš, str: Khadir, Slezák, Teslik

ŠIMONOVANY: Bohunský – Stručka, Kermiet, Sobota, Varga, Barta, Svorad, Geleta, Ondruš, Reichel, Maruniak, str: Botka, Želiska, Bratkovič

V Kanianke videla slušná divácka kulisa výborný futbal, keď od začiatku sa hralo v rýchlom tempe. Na začiatku skúšal pozornosť Bohunského domáci Babašta, hostia odpovedali strelou Bártu z diaľky, ktorú s námahou vytlačil domáci gólman na roh. Domáci udreli v 20. min., keď sa s obranou pohral Richter – 1:0. O 3 min., po M. Petrášovom góle bolo už 2:0. Následne domáci zahodili dve tutové šance, čo sa im mohlo vypomstiť, keď na konci polčasu mohol hosťujúci Sobota znížiť. V druhom polčase futbal gradoval, hostia po kontaktnom góle v 70. min. prevzali iniciatívu. Domáci však po organizovanom a obetavom výkone zaslúžené víťazstvo ustrážili.

MARTIN PIPIŠKA

Bošany - D. Vestenice 2:2 (2:1)

GÓLY: 12. Papranec, 16. Teplanský – 19. Cagáň, 52. Dvonč (11 m).

ROZHODOVAL: Zachar, 120 divákov.

BOŠANY: Čangel – Kúdela, Lauko (56. Minarovič), Teplanský, L. Hodál, Beko (81. I. Guniš), Kostolný, Mikloš, Papranec (46. D. Guniš), Vierik, Kalina, tréner P. Meluš.

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Líška (87. Matejovič), Floro, Duchoň, Dvonč, Bruška (67. Kolenčík), Stručka, Škarka, Cagáň, Papranec.

Všetko podstatné v tomto zápase sa odohralo v prvých dvadsiatich minútach. V 2. minúte po trestnom kope Kalinu, Vierik hlavou nahral Paprancovi, ale vyznamenal sa Jurenka. Úvodný gól v 12. minúte strelil Papranec po vzornej spolupráci Beka a Vierika. V 16. minúte Vierik zahrával rohový kop, na ktorý si nabehol Teplanský a hlavou zvýšil na 2:0. V 19. minúte po kope z rohu znížil na 2:1 Cagáň. V 36. minúte mali hostia gólovú príležitosť, ale Líška strelil vedľa brány. V 47. minúte zaváhal Jurenka a k odrazenej lopte sa dostal Lauko, ale netrafil prázdnu bránku. Aj v 50. minúte mal Lauko gólovú príležitosť, ale v dobrej pozícii strieľal vedľa. V 52. minúte unikol hosťujúci P. Papranec, ktoré v šestnástke fauloval Kostolný a z nariadenej jedenástky vyrovnal Dvonč. Záverečný tlak Bošian vyšiel naprázdno, len v 86. minúte Teplanský opečiatkoval brvno.

Ostatné zápasy: Solčany - Modranka 0:2 (0:1), Častkovce – H. Obdokovce 1:1 (0:0), Križovany – Partizánske 1:1 (1:1), Holíč - Borčice 0:1 (0:1), N. Dubnica - Tr. Teplice 2:4

Nováky – Beluša 6:2 (2:0)

Góly: Hagara 2, Vida 2, Beták, Šnirc (11m)

Ilava - D. Vestenice

N. Rudno - V. Kostoľany 2:1 (1:0)

Góly: Vrecko, Oršula

Ostatné zápasy: Nemšová – Brvnište odložené, N. Dubnica – Vrbové 1:2, Plevník-Drieňové – Bošany 8:0, Partizánske má voľno. Holíč - Tr. Stankovce 3:3

3. Na prievidzskom námestí sa budú spievať koledy. Punč a čaj budú zdarma 363
  4. V Nitrianskom Pravne horela opustená budova. Zasahovali hasiči i dobrovoľníci 333
  5. Šľachetný čin: Zamestnanci handlovskej nemocnice pomohli obyvateľom v núdzi 264
  6. Základná škola na Mariánskej ulici meno po M.R. Štefánikovi neponesie 245
  7. Prievidza bude budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 35,6 milióna eur 177
  8. Hanebná prehra: Futsalisti Prievidze u lídra totálne vybuchli! 139