FUTBAL: Prvé zaváhanie rezervy Baníka až proti Valaskej Belej

GÓLY: Kvašnica

ROZHODOVAL: Penčák, 50 divákov

CHREN. BRUSNO: Ľahký – Baláž, Šalátek, Podolec, Gilan, Malárik, De Abreu, Trgiňa, Šovčík, Vojtko, Marko, str:

TUŽINA: Klopan – Dobiš, Ošvát, Vereš, Pekár, Baťko, Hanus, Gombarčrk, Rybár, Kvašnica A., Kvašnica V., str:

Vo vyrovnanom zápase rozhodli hostia o svojom víťazstve 3 minúty pred koncom stretnutia, keď po hrubej chybe domácich vsietili jediný gól stretnutia.

ĽUBOŠ ŠALÁTEK

Hradec – Poruba 2:2 (0:2)

GÓLY: Novotný, Svitok – Ábel,Rusnok N.

ROZHODOVAL: Hudák, 150 divákov

HRADEC: Valko – Farkaš, Kanianský J., Svitok, Dohnálek, Letavaj, Majtényi, Kanianský M., Krško, Mokrý, Novotný, str: Pekár, Lenhard

PORUBA: Rusnok – Čavojský M., Lacko, Valach, Rusnok N., Priehoda, Kozák, Ábel, Čavojský F., Gaman, Tisaj, str: Jamriško, Galač, Oboňa

Domáci prvý polčas nezvládli, nekoncentrovali sa na hru a preto zaslúžene prehrávali o dva góly. V druhom dejstve sa hra otočila a domáci prevzali taktovku stretnutia. Podarilo sa im vyrovnať a zápas sa skončil spravodlivou remízou.

PETER ČIČMANEC

Bojnice - Diviaky nad Nitricou 1:3 (1:1)

GÓLY: Rendek – Kaňa P., Kaňa M., Cako

ROZHODOVAL: Deraj

BOJNICE: Dolog – Tadiaľ, Krajčík, Zemanovič, Meliš, Rendek, Benko, Mello, Medvec, Vrták, Grešner, str: Ziman, Franko, Rybár

D.N.N.: Kolárik – Gaman, Škríp, Púčik, Koššo Ľ., Koššo M., Kaňa M., Kaňa P., Kaňa V., Cako, Blaho, str: Šimka, Lašák

Ďalší nevydarený zápas domáceho mužstva, i keď priamy kop Zemanoviča v 40. min., a prázdna brána hostí v 46. min. si žiadali góly. Hostia v 58. min využili priamy kop z hranice 16-tky po príliš prísnom verdikte rozhodcu, na zvýšenie vedenia na 1:2 a po vyšachovaní domácej obrany v 62. min. stanovili konečný výsledok zápasu na 1:3.Treba však priznať, že hostia boli futbalovejší.

JÁN HROMADA

Liešťany – Bystričany 3:3 (2:1)

GÓLY: Krpelan 2, Michal – Grolmus 2, Benko

ROZHODOVAL: Grolmus, 100 divákov

LIEŠŤANY: Petrišák – Bielik, Sedláček, Pôbiš, Tkáč, Michal, Lomnický, Mäsiarik, Javorček, Kocúr, Krpelan, str: Duchoň, Kotula

BYSTRIČANY: Hutár – Benko, Škoda, Plachý, Suchý, Obžera, Kollár, Tesarovič, Slúka, Bielik, Grolmus, str: Plevka, Šnirc, Nechala, Belica

Hostia sa síce ujali vedenia v zápase, ale domáci ešte do polčasu otočili dvoma gólmi v priebehu troch minút. Zlepšenou hrou pokračovali aj v druhom dejstve, nepremenili však svoje šance, za čo pykali, keďže hostia tie svoje premenili a zrazu bolo 2:3. Lieštanci však v nadstavenom čase predsa len skórovali a zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov.

PETER KOTULA

Valaská Belá – FC Baník Horná Nitra B 3:3 (1:2)

GÓLY: Kučera, Iskra, Pišta – Valach 2, Černák

ROZHODOVAL: Jančich, 250 divákov

V. BELÁ: Jurenka J. – Pánis, Luchava, Kučera, Jurenka P., Furka L., Dolinaj, Slugen, Pišta, Furka M., Mokriš, str: Šagát, Iskra, Topák

FC BANÍK B: Jantoška – Izák, Maruška, Kôstka, Svitek, Kečkeš, Valach, Lacko, Turančík, Černák, Bilčík, str: Žabka, Tran

Diváci videli výborné stretnutie s množstvom gólov. Na oboch stranách zostalo ešte niekoľko nevyužitých šancí. V bránke domácich si odkrútil premiéru dobrým výkonom Juraj Jurenka.

MAREK NEMČEK

Kľačno – Nováky 2:2 (2:0)

GÓLY: Sloboda, Mundier – Roháč, Oršula P.

ROZHODOVAL: Hodas, 100 divákov

KĽAČNO: Kančev – Mauer, Strečanský, Mendel, Hanus P., Greschner F., Hanus A., Mundier, Greschner M., Sloboda, Jakob, str: Oprendek

NOVÁKY: Belko – Sedlák, Stankovský, Karak,Prekop,Tarageľ, Hajnovič, Plachý, Oršula R., Oršula P., Roháč, str: Balaj

Kľačno v prvom polčase, okrem strelených dvoch gólov, nevyužilo niekoľko výborných šancí, a to sa im v druhom dejstve vypomstilo. Po dvoch hrubých chybách v obrane hostia vyrovnali a odviezli si z ihriska súpera „šťastný“ bod.

ALFRÉD GRESCHNER

Čavoj - Nitrianske Sučany 2:1 (2:0)

GÓLY: Karvaš 2 - Caňo

ROZHODOVAL: Moniak, 250 divákov

ČAVOJ: Krpelan – Čičmanec R., Kluvanec, Čičmanec D., Kučera, Halaška, Sýkora, Karvaš, Čičmanec M., Petráš, Ferenčík, str: Špilaj

NIT. SUČANY: Hurtiš – Miklaš st., Pánis, Čertek, Šimka, Mihálik, Fodor M., Miklaš ml., Fodor B., Pinka, Bútora, str: Švirik, Miklaš Mat., Caňo

Čavojskí hráči podali proti favoritovi disciplinovaný výkon a hrali so zabezpečenou obranou. Hoci hostia mali počas zápasu hernú prevahu, domáci svojim bojovným výkonom potešili svojich fanúšikov a pripravili hosťom ich prvú prehru v súťaži.

3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  5. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  6. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  7. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  8. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Dávid Hancko debutoval v Serii A: Som šťastný a vďačný

Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom predviedol viacero pekných zákrokov.

Za vzácnym nálezom sa vybral znovu

Nedávno našiel pri obci Dubodiel v Trenčianskom okrese pekný hubársky nález muž, ktorý sa vybral zabehať si. Len zriedkavo si vyberá zrovna túto trasu, ale teraz sa bude na ňu asi vracať častejšie.

Malé vodné elektrárne vyrobili vyše tretiny elektriny za stotinu emisii z Novák

Slovensko podľa Petra Hegeduša zo Zväzu malých vodných elektrární stále zaostáva v podiele obnoviteľných zdrojov energie na celkovej spotrebe energie.

V poľskej Poznani šieste miesto Slovenska. Bodovali aj Nováčania (+FOTO)

V prekrásnom historickom meste Poznaň sa uskutočnila súťaž olympijských nádeji v rýchlostnej kanoistike.