FUTBAL: O víťazstve Tužiny rozhodol Hanus

Výsledky 5. kola I. TRIEDY.

Nováky - Valaská Belá 4:2 (2:0)

GÓLY: P. Oršula 2, Roháč, Hajnovič – Iskra, Popák

ROZHODOVAL: Hrabaj, 50 divákov

NOVÁKY: Belko – Sedlák, Stankovský, Mikuláš, Prekop, Bránik, Hajnovič, Plachý, Dovičin, P. Oršula, Roháč, str: Riziky, Hvojnik

V. BELÁ: Jurenka – Šagát, Luchava, Kučera, Jurenka, L. Furka, Pišta, Iskra, Siekel, M. Furka, Mokriš, str: Slugeň, Šimka, Topák

Hostia začali dvomi nepremenenými tutovkami, za čo pykali na konci prvého polčasu, keď inkasovali dvakrát. Domáci po prestávke zvýšili už na 4:0, no po vylúčení hosťujúceho brankára Jurenku sa uspokojili, čo hostia využili na skorigovanie výsledku.

ĽUBOMÍR ĎURECH

Poruba – Tužina 0:1 (0:1)

GÓL: Hanus

ROZHODOVAL: Vážny, 200 divákov

PORUBA: L. Rusnok - Čavojský, Kozák, Jamriško, F. Čavojský, Priehoda, N. Rusnok, Ábel, Oboňa, Gaman, Tisaj, str: E. Kozák, Lacko, M. Tisaj, Galač, Pieš

TUŽINA: Klopan – Dobiš, Sláviček, Vereš, Pekár, Baťko, A. Kvašnica, Gombarček, Hanus, Ošvát, V. Kvašnica, str: Greschner, Hanzlík, Žila

Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre hostí.

MIROSLAV GAMAN

Horná Nitra B – Liešťany 3:1 (1:1)

GÓLY: Valach, Bilčík, Svitek – Belik

ROZHODOVAL: Moniak, 40 divákov

FC BANÍK B: Kováčik – Horvay (46. Maruška), Gregor, Kôstka, Svitek, Štefka (88. Kóša), Valach (74. Pavlík), Černák I. (80. Žabka), Bilčík

LIEŠŤANY: Uhlár - Bielik, Sedláček, Miloš Pôbiš, Tkáč, Kotula (48. Michal), Lomnický, Mäsiarik, Juraj Javorček, Kocúr (79. Nicolas Pôbiš), Krpelan (73. Jaroslav Javorček)

Domáci futbalisti začali náporom, avšak v koncovke boli nepresní. Už v prvej minúte strieľal z 25 m Černák vedľa, v 3. a 8. min. ho napodobnili Valach a Baláž. Hosťujúci futbalisti vychádzali z dobrej defenzívy so snahou o rýchle protiútoky. Domácich futbalistov šokovali v 11. minúte, keď po rohovom kope Krpelana pekne zakončil zvnútra pokutového územia Bielik - 0:1. Domáci futbalisti ostali po vedúcom góle hostí zaskočení a z náznakov šancí boli stále nepresní a nedôrazní. V 43. min. však prihral Štefka Valachovi, ten strelil z 22m a trafil ľavý dolný roh súperovej brány - 1:1. V poslednej minúte prvého polčasu Černákov priamy kop z 25 m kryl brankár hostí Uhlár.

Do druhého polčasu nastupujú domáci futbalisti s odhodlaním získať všetky tri body. V 52. min. po priťuknutí Černáka I. pálil spoza pokutového územia Bilčík a trafil opäť ľavý dolný roh brány hostí - 2:1. V 53. min. po dlhej prihrávke Bilčíka sa uvoľnil vo vnútri pokutového územia Svitek, a zo vzdialenosti siedmych metrov zvýšil na 3:1. Hostia odpovedali v 55. min. sólovou akciou Kocúra, avšak brankár Kováčik včasným vybehnutím zabránil nebezpečenstvu. V 75. min. po peknej kombinačnej akcii, najkrajšej v stretnutí, po osi Maruška-Svitek-Černák I. Bilčík technickou strelou preloboval brankára i bránu hostí. Do konca stretnutia domáci futbalisti držali loptu i priaznivý výsledok , avšak divákom nepredviedli už žiadnu peknú akciu, či strelecký pokus. Hosťujúci futbalisti predviedli sympatický, bojovný výkon.

IGOR BELÁK

Čavoj - Chrenovec-Brusno 2:0 (0:0)

GÓLY: Karvaš 2

ROZHODOVAL: Uhlár, 100 divákov

ČAVOJ: Krpelan – Baračka, Kluvanec, Ferenčík, Kučera, Čičmanec E., Čičmanec D., Karvaš, Čičmanec M., Petráš, Cibuľka, Str.: Čičmanec L., Špilaj

CHRENOVEC-BRUSNO: Lahký – Prádla, Šalátek, Jakubík, Gilan, Malárik, Ziman, De Abreu, Šovčík, Vojtko E., Vojtko I.,, Str.: Kohút, Borko

Domáci nastúpili proti húževnatému súperovi, hostia im nedovolili rozvinúť svoju hru po celý zápas. O výsledku rozhodla 60. 65. minúta

DUŠAN VLČEK

Nitrianske Sučany – Kľačno 3:1 (1:0)

GÓLY: Vácha 2, Mikláš Ma. - Sloboda

ROZHODOVAL: Pánis, 150 divákov

NIT. SUČANY: Hurtiš – Mikláš Martin st., Pánis, Čertek, Šimka, Talina, Fodor M., Mikláš Martin ml., Fodor B., Vlnka, Vácha

KĽAČNO: Bakus - Mauer, Greschner Mi., Mendel, Pavlíček, Hanus, Oprendek, Sloboda, Greschner F., Greschner M., Jakob, Str.: Kubásek

V zápase priemernej úrovne mali navrch domáci a po pekných akciách viedli už 3:0. Hosťom sa podarilo aspoň znížiť a napriek viacerým šanciam domácich stav zostal nezmenený.

MAREK MIKLÁŚ

Bystričany – Bojnice 2:1 (2:0)

GÓLY: Grolmus 2

ROZHODOVAL: Gajarský ,150 divákov

BYSTRIČANY: Hutar – Šnirc, Škoda, Plachý, Kollár, Lukáč, Slúka, Hrágel, Obžera, Bielik, Grolmus

BOJNICE: Hohoš – Kadial, Mello, Adamec, Meliš, Vrták, Benko, Ondráš, Medvec, Uhliar, Grešner

Domáci sa ujali vedenia už v tretej minúte gólom Grolmusa. O minútu išiel sám na bránu opäť Grolmus, ale nájazd nepremenil. Až o 10 minút sa mu podarilo skórovať na 2:0. Polčas sa dohrával s výsledkom 2:0. Druhé dejstvo sa odohrávalo na oboch stranách, kde sa napokon podarilo hosťom znížiť na 2:1. V kvalitnom zápase sa nakoniec tešili hráči domácich, ktorí si za svoj výkon zaslúžili 3 body.

ŠTEFAN TESAROVIČ

Diviaky nad Nitricou – Hradec 2:0 (2:0)

GÓLY: Kaňa P. Šnirc R.

ROZHODOVAL: Mendel ,150 divákov

DIVIAKY: Kovalík – Gaman, Šnirc R., Púčik, Koššo M., Koššo L. Kaňa P., Kaňa M., Kaňa V., Blaho, Cako, Str.: Turcer, Lašák, Šimka, Caňo

HRADEC: Valko M. - Farkaš, Novotný , Svitok J., Lenhard M., Letavaj M., Majtényi, Kaniansky, Krško, Mokrý R. Novotný L., Str.: Kaniansky J.

Domáci rozhodli o osude zápasu už v prvom polčase, keď súperovi nastrieľali dva góly. V druhom dejstve si už vedenie udržiavali a súpera nepúšťali do šancí.