FUTBAL: Krčík z Opatoviec sa stal nešťastným hrdinom zápasu

Opatovce nad Nitrou – Uhrovec 0:5 (0:2)

GÓLY: Malina (11m), vlastný, Jamrich, Stano, Hrubý

ROZHODOVAL: Ficel, 150 divákov

OPATOVCE: Gendiar - Kavor, Hulini P., Krčík, Lalík, Kohút, Kováč, Petreje, Borko, Minich, Hulini R. str.: Meliško, Mečiar.

UHROVEC: Kolárik - Stuparič, Zajac, Provazník, Stano, Varga, Opáth, Malina, Jamrich, Pavlovič, Hrubý. str.: Turek, Čabrák Ľ., Súkenník, Gális.

Domáci odohrali nešťastné stretnutie, konkrétne F. Krčík, ktorý v 11. min. v šestnástke fauloval a z nariadeného pokutového kopu sa hostia po zásahu Malinu ujali vedenia 0:1. V poslednej minúte prvého polčasu si Krčík dal vlastný gól a 75. min. po druhej žltej karte dostal červenú, a tak si pohár horkosti vypil do dna. Po tomto momente hostia ovládli hru, postupne pridali ďalšie góly až na konečných 0:5.

RÓBERT ŠIMURKA

Rudnianska Lehota – Chynorany 5:2 (4:1)

GÓLY: Cebák Mil. 2, Šimo, Harag, Cebák Mir. – Gális, Medo

ROZHODOVAL: Šamko,150 divákov

RUD. LEHOTA: Samaradžia – Kurinec, Balucha, Petráš, Belanec M., Cebák Mil., Belanec J., Šimo, Cebák Mir., Harag, Kopčan, str: Harag, Gaman, Harag A., Škraban

Po tuhom boji sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Snaživí hostia sa nevzdávali, a až do konca stretnutia hrozili rýchlymi protiútokmi. Diváci videli pekný a útočný futbal s množstvom gólov.

MIROSLAV GAMAN

Pravenec – Ráztočno 0:1 (0:0)

GÓLY: Ulbrik

ROZHODOVAL: Penčák, 100 divákov

PRAVENEC: Krč – Majzlan, Kaniansky, Mihalička, Valach, Lalúch, Jánoška, Bobocký, Adamček, Mendel, str: Filkorn, Uhliar, Mikula, Antal

RÁZTOČNO: Ondrejovič – Sokolovský, Ondrejka, Madaj, Škrteľ, Drozd, Petrucha, Strelka, Kubáš, Krutý, Ulbrik, str: Strelka

V slabom zápase sa hostia zamerali na zdržiavanie hry a jednou šťastnou strelou v druhom polčase rozhodli o výsledku zápasu. Celkový dojem z hry kazil slabým výkonom rozhodca.

MILOŠ BOBOCKÝ

Sebedražie - Veľké Bielice 2:1 (2:0)

GÓLY: Hurtiš, Brindza - Jakubík

ROZHODOVAL: Gašparovič, 150 divákov

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, Ľahký, Zubal, Buzna, Hurtiš, Hrdý, Píš, Habalčík, Špeťko, Brindza, str: Bielik, Sajter

Vo vyrovnanom zápase boli na koniec úspešnejší domáci. Po celý čas kontrolovali loptu a diktovali tempo hry. O zdramatizovanie stretnutia sa hostia pokúsili po premenenom pokutovom kope v 82. minúte, ale k prípadnému vyrovnaniu sa už nedostali.

IGOR ČERTÍK

Nitrianske Rudno – Malinová 2:1 (0:1)

GÓLY: Harag Ľ., Škraban M. - Búry

ROZHODOVAL: Grolmus, 200 divákov

NIT. RUDNO: Páleš – Harag P., Kuric, Škraban D., Pánis, Cibulka, Kohút, Škraman M., Drobec, Halaška, Bárta, str: Jurík, Čičmanec, Kluvanec, Harag Ľ.

MALINOVÁ: Luprich Mir. – Dudáš J., Drexler, Filkorn I., Luprich Mich., Bolfík, Stiffel, Dudáš M., Štefan, Filkorn M., Búry, str: Richter

Domáci svižným úvodom vybehli na súpera, ale gól však nedali. Za hostí naopak z prvej vážnejšej akcie otvoril skóre Búry. Po prestávke zlomil streleckú smolu domácich striedajúci Harag a vyrovnal na 1:1. Hostí zlomilo vylúčenie Michala Lupricha, čo domáci využili, keď strelou spoza 16-ky skóroval Škraban M. Viac gólov už nepadlo, aj keď domáci mali ešte niekoľko šancí.

JOZEF BARBORKA

Dežerice – Div. Nová Ves 6:0 (1:0)

GÓLY: Brišák 2, Otočka, Kolembus, Božik, Nedas.

Domáci mali v tomto zápase jasnú prevahu, ktorú však zúročili až po zmene strán.

Dolné Naštice - Nedanovce 1:5 (1:2)