FUTBAL: Bod Zemianskych Kostolian zachraňoval Hancko

GÓLY: 7., 82. Hudec, 25. Šandrik, 35. Jozefák (11m) – 72. Mojto

ROZHODOVAL: Chudý, 100 divákov

OSLANY: Greguš – Černák, Jozefák, Richter, Zrnek, Volf, Koriťák, Hudec, Šandrik, Žiak, Kasala, str: Mališ, Bryndza, Gaži

LADCE: Janke – Mojto, Homér, Váň, Koštialik, Kršák, Mrážik, Mikuška, Machala, Průsa, Kučma, str: Adamička, Petrík, Habánek

Oslany získali prvé jesenné víťazstvo, keď všetky štyri góly padli zo štandardných situácii, teda z priamych kopov, ktoré šikovní útočníci nasmerovali do siete. Už v 4. min. otvoril skóre hlavou Hudec – 1:0. Hostia si následne vypracovali tri vyložené gólové príležitosti, ale dvakrát Kučma a raz Průsa neboli úspešní, pretože domáci brankár výborne zasiahol. V 25. min. zahrávali domáci ďalší trestný kop, z blízka doklepol Šandrik, a bolo 2:0. V 35. min. za faul v šestnástke kopali Oslany penaltu, Jozefák sa z bieleho bodu nemýlil – 3:0. V druhom polčase hostia znížili vďaka Mojtovi, no v 83. min. Hudec hlavou stanovil skóre na konečných 4:1. O minútu striedajúci Gaži dostal druhú žltú kartu, a tak zápas nedohral.

DUŠAN BALÁŽ

Kamenec p/Vt. - Malá Čausa 3:2 (2:0)

GÓLY: 10., 84. Stančiak, 26. Sluka – 63. Drozd, 88. Čampiš

ROZHODOVAL: Frič, 280 divákov, ČK: Slaný

KAMENEC: Jánoška – M. Nechala st., Kováčik, Stančiak, Čavojec, Gabriel, D. Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Pánis, str: M. Nechala ml., Vojdáš, J. Fábry

M. ČAUSA: Drozd – Čampiš, Lahký, Borik, M. Krško, Slaný, Lugár, M. Krško, Drozd, Gajdoš, Petráš

Hneď v úvodných minútach mali domáci dve gólové príležitosti, no až v 10. min. trafil šibenicu Stančiak – 1:0. V 26. min., po úniku sa trafil úspešne Sluka – 2:0. Prvý polčas patril domácim, hostia nastúpili do druhej časti s kombinačnou nátlakovou hrou. Získali prevahu a v 63. min. vrátil svoje mužstvo do hry Drozd. V 84. min. upokojil domácich Stančiak – 3:1. Dve minúty pred koncom stanovil konečný výsledok Čampiš – 3:2. Záver bol nervózny, hoci proti sebe nastúpili mužstvá z okresu Prievidza.

ŠTEFAN NECHALA

Z. Kostoľany – Podolie 1:1 (0:1)

Fotografie zo zápasu nájdete TU:

GÓLY: 71. Hancko – 18. Toráč

ROZHODOVAL: Féher, 100 divákov

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo Marek – Duda, Výškrabka, Paukeje, Šurina, Kobes, Hancko, Cmarko, Zvalo Radovan, Liptaj, Fereje str. Mokoš, Rozemberg

PODOLIE: Palkech – Hrušovský, Ščepko, Gúčik, Uhlík, Klčo, Červeňanský Martin, Hlaváč, Omasta, Križák, Toráč str. Červeňanský Roman

Domáci mali počas celého zápasu prevahu, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, ale na zisk troch bodov to nestačilo. Skóre duelu otvárali v 18. hostia gólom Toráča. Domáci sa dokázali presadiť až v 71. Hanckom.

MARIÁN RYBÁR

N. Pravno – Ilava 1:1 (0:1)

GÓLY: 93. Pavlíček - 27. Šedo

ROZHODOVAL: Krajčír, 100 divákov

N. PRAVNO: Alsharabi – Češek, Valentín, Luščák, Bielik, Pekár, Haluš, Valko, Vetrák, Pavlíček, Jamrich, str: Habšuda, Jaško

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Strapko, Jáňa, Galko, Šedo, Šuranský, Pružinec, Kňažek, Koťan, Tomanica, str: Ladický, Mikula, Šupák

Hral sa vyrovnaný futbal na oboch strán, prevažne medzi šestnástkami. Hostia z minima vyťažili maximum, ale domáci svojou bojovnosťou uhrali po góle v nadstavenom čase aspoň remízu.

LENKA KLAJBEROVÁ

Lazany - Tr. Turná 0:0

ROZHODOVAL: Dutka, 100 divákov

LAZANY: Pročka – Ďureje, Baláž, Hancko, Pekár, Šimo, Rybár, Masarik, Chudý, Trungel, Važan, str: Hianik, Brzáč, Kliment

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulin, Koníček, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, M. Sivák, P. Chorvát, M. Kováč, M. Kováč, Hrubý, str: Púček, Kulich, Stronček

Domáci si v prvom polčase vypracovali dve tutovky, ktoré však nepremenili. Po zmene strán sa naďalej pokúšali o strelenie gólu, no hostia si z brejkov vypracovali dve nebezpečné situácie, ktoré brankár Pročka zlikvidoval. Keď v 89. min. Masarik zahodil penaltu, zápas sa skončil 0:0. Napriek smutnému záveru zaknihovali Lazany prvý bod v piatej lige.

TIBOR ŽIAK

Stará Turá – Cigeľ 0:1 (0:0)

GÓL: Rendek, ŽK: Cserge, Rendek, Čertík

ROZHODOVAL: Provodovský, 120 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Antálek, Straka, Denk (Drahoš), Štefík, Mazák, Gablech, Kubica, Popelka (Maroň), Majtás (Sládek), Peterka.

CIGEĽ: Gregor – Orságh, P. Mjartan, Š. Mjartan, Čertík, Halaška, Zaťko, Cserge, Bača (Sámal), Lučan (Oboňa), Rendek (Márik).

Pred zápasom si prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulého rozhodcu Vladimíra Pavloviča z Hrádku, ktorý zomrel minulú nedeľu počas zápasu v Bzinciach pod Javorinou a v minulosti vrámci oblasti rozhodoval zápasy i družstvám Starej Turej. Domáci chceli natiahnuť trojzápasovú sériu víťazstiev. V prvom polčase sa hral takmer stále medzi šestnástkami a najväčšiu šancu na skórovanie mal domáci Popelka už v 4. min, ale jeho prudká strela skončila na brvne. V úvode druhého polčasu hostia presnými nahrávkami sa dostávali častejšie pred bránu domácich a Rendek poslal hostí do vedenia v 50. min. Ďalšiu gólovú šancu už hostia nemali. Zato domáci sa po góle snažili čo najskôr vyrovnať a prišli aj šance. V 60. min Peterkova strela z 30 m skončila nad bránou. V 63. min Gablech trafil tesne vedľa tyče. V 66. min lopta po Sládekovej hlavičke skončila tesne vedľa. V 80. min Mazák zo štyroch metrov po nahrávke od Sládka prekopol bránu. I obranca domácich Štefík prišiel podporiť útok. V 88. min zo 7 m strieľal nad bránu a v 90. min jeho hlavičkové zakončenie neskončilo v siete. V priemernom zápase nebolo domácim súdené skórovať, remíza by ale bola najspravodlivejšia. A tak 120 divákov gól v Gregorovej sieti nevidelo.

VILIAM SOLOVIČ

Ostatné zápasy: Horovce – H. Poruba 3:1 (1:0), V. Uherce – Chocholná-Vel. 2:1, Predohrávka 8. kola: Chocholná-Vel. – Horovce 3:2 (0:1)

Góly: Marko 2, Šifalovič, Šnirc, Klinec, Adamec 2

Ostatné zápasy: Dolná Súča - Borčice 0:1, Chynorany - Stará Turá 5:5 (3:2), Šimonovany - Prečín 2:0 (0:0), Drietoma – Domaniža 2:1, Tr. Turná – Bošáca 3:1, Papradno - Svinná 1:2, D. Kočkovce - Dubodiel 3:1

10. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  1. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...
  2. Virtuálne sídlo v Bratislave
  3. Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA
  4. Bardejov by mal byť konečne nezávislý
  5. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  6. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  7. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  8. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

v budúcnosti.

Fantazijný svet zvieracej ríše zachytil objektívom na výstave A N I M A popredný slovenský fotograf Peter Župník.

Aj had môže chutiť vynikajúco

Obrovský had, hlava čarodejníka, psík, kukučkové hodiny aj klasické torty plné nežnej fantázie, napríklad tá pre vílu. Všetko toto, ale aj iné diela sa objavili na súťaži o najkrajšiu tortu Slovenska.