FUTBAL: Bod Zemianskych Kostolian zachraňoval Hancko

Zemianske Kostoľany doma iba remizovali.Zemianske Kostoľany doma iba remizovali. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

GÓLY: 7., 82. Hudec, 25. Šandrik, 35. Jozefák (11m) – 72. Mojto

ROZHODOVAL: Chudý, 100 divákov

OSLANY: Greguš – Černák, Jozefák, Richter, Zrnek, Volf, Koriťák, Hudec, Šandrik, Žiak, Kasala, str: Mališ, Bryndza, Gaži

LADCE: Janke – Mojto, Homér, Váň, Koštialik, Kršák, Mrážik, Mikuška, Machala, Průsa, Kučma, str: Adamička, Petrík, Habánek

Oslany získali prvé jesenné víťazstvo, keď všetky štyri góly padli zo štandardných situácii, teda z priamych kopov, ktoré šikovní útočníci nasmerovali do siete. Už v 4. min. otvoril skóre hlavou Hudec – 1:0. Hostia si následne vypracovali tri vyložené gólové príležitosti, ale dvakrát Kučma a raz Průsa neboli úspešní, pretože domáci brankár výborne zasiahol. V 25. min. zahrávali domáci ďalší trestný kop, z blízka doklepol Šandrik, a bolo 2:0. V 35. min. za faul v šestnástke kopali Oslany penaltu, Jozefák sa z bieleho bodu nemýlil – 3:0. V druhom polčase hostia znížili vďaka Mojtovi, no v 83. min. Hudec hlavou stanovil skóre na konečných 4:1. O minútu striedajúci Gaži dostal druhú žltú kartu, a tak zápas nedohral.

DUŠAN BALÁŽ

Kamenec p/Vt. - Malá Čausa 3:2 (2:0)

GÓLY: 10., 84. Stančiak, 26. Sluka – 63. Drozd, 88. Čampiš

ROZHODOVAL: Frič, 280 divákov, ČK: Slaný

KAMENEC: Jánoška – M. Nechala st., Kováčik, Stančiak, Čavojec, Gabriel, D. Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Pánis, str: M. Nechala ml., Vojdáš, J. Fábry

M. ČAUSA: Drozd – Čampiš, Lahký, Borik, M. Krško, Slaný, Lugár, M. Krško, Drozd, Gajdoš, Petráš

Hneď v úvodných minútach mali domáci dve gólové príležitosti, no až v 10. min. trafil šibenicu Stančiak – 1:0. V 26. min., po úniku sa trafil úspešne Sluka – 2:0. Prvý polčas patril domácim, hostia nastúpili do druhej časti s kombinačnou nátlakovou hrou. Získali prevahu a v 63. min. vrátil svoje mužstvo do hry Drozd. V 84. min. upokojil domácich Stančiak – 3:1. Dve minúty pred koncom stanovil konečný výsledok Čampiš – 3:2. Záver bol nervózny, hoci proti sebe nastúpili mužstvá z okresu Prievidza.

ŠTEFAN NECHALA

Z. Kostoľany – Podolie 1:1 (0:1)

Fotografie zo zápasu nájdete TU:

GÓLY: 71. Hancko – 18. Toráč

ROZHODOVAL: Féher, 100 divákov

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo Marek – Duda, Výškrabka, Paukeje, Šurina, Kobes, Hancko, Cmarko, Zvalo Radovan, Liptaj, Fereje str. Mokoš, Rozemberg

PODOLIE: Palkech – Hrušovský, Ščepko, Gúčik, Uhlík, Klčo, Červeňanský Martin, Hlaváč, Omasta, Križák, Toráč str. Červeňanský Roman

Domáci mali počas celého zápasu prevahu, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, ale na zisk troch bodov to nestačilo. Skóre duelu otvárali v 18. hostia gólom Toráča. Domáci sa dokázali presadiť až v 71. Hanckom.

MARIÁN RYBÁR

N. Pravno – Ilava 1:1 (0:1)

GÓLY: 93. Pavlíček - 27. Šedo

ROZHODOVAL: Krajčír, 100 divákov

N. PRAVNO: Alsharabi – Češek, Valentín, Luščák, Bielik, Pekár, Haluš, Valko, Vetrák, Pavlíček, Jamrich, str: Habšuda, Jaško

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Strapko, Jáňa, Galko, Šedo, Šuranský, Pružinec, Kňažek, Koťan, Tomanica, str: Ladický, Mikula, Šupák

Hral sa vyrovnaný futbal na oboch strán, prevažne medzi šestnástkami. Hostia z minima vyťažili maximum, ale domáci svojou bojovnosťou uhrali po góle v nadstavenom čase aspoň remízu.

LENKA KLAJBEROVÁ

Lazany - Tr. Turná 0:0

ROZHODOVAL: Dutka, 100 divákov

LAZANY: Pročka – Ďureje, Baláž, Hancko, Pekár, Šimo, Rybár, Masarik, Chudý, Trungel, Važan, str: Hianik, Brzáč, Kliment

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulin, Koníček, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, M. Sivák, P. Chorvát, M. Kováč, M. Kováč, Hrubý, str: Púček, Kulich, Stronček

Domáci si v prvom polčase vypracovali dve tutovky, ktoré však nepremenili. Po zmene strán sa naďalej pokúšali o strelenie gólu, no hostia si z brejkov vypracovali dve nebezpečné situácie, ktoré brankár Pročka zlikvidoval. Keď v 89. min. Masarik zahodil penaltu, zápas sa skončil 0:0. Napriek smutnému záveru zaknihovali Lazany prvý bod v piatej lige.

TIBOR ŽIAK

Stará Turá – Cigeľ 0:1 (0:0)

GÓL: Rendek, ŽK: Cserge, Rendek, Čertík

ROZHODOVAL: Provodovský, 120 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Antálek, Straka, Denk (Drahoš), Štefík, Mazák, Gablech, Kubica, Popelka (Maroň), Majtás (Sládek), Peterka.

CIGEĽ: Gregor – Orságh, P. Mjartan, Š. Mjartan, Čertík, Halaška, Zaťko, Cserge, Bača (Sámal), Lučan (Oboňa), Rendek (Márik).

Pred zápasom si prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulého rozhodcu Vladimíra Pavloviča z Hrádku, ktorý zomrel minulú nedeľu počas zápasu v Bzinciach pod Javorinou a v minulosti vrámci oblasti rozhodoval zápasy i družstvám Starej Turej. Domáci chceli natiahnuť trojzápasovú sériu víťazstiev. V prvom polčase sa hral takmer stále medzi šestnástkami a najväčšiu šancu na skórovanie mal domáci Popelka už v 4. min, ale jeho prudká strela skončila na brvne. V úvode druhého polčasu hostia presnými nahrávkami sa dostávali častejšie pred bránu domácich a Rendek poslal hostí do vedenia v 50. min. Ďalšiu gólovú šancu už hostia nemali. Zato domáci sa po góle snažili čo najskôr vyrovnať a prišli aj šance. V 60. min Peterkova strela z 30 m skončila nad bránou. V 63. min Gablech trafil tesne vedľa tyče. V 66. min lopta po Sládekovej hlavičke skončila tesne vedľa. V 80. min Mazák zo štyroch metrov po nahrávke od Sládka prekopol bránu. I obranca domácich Štefík prišiel podporiť útok. V 88. min zo 7 m strieľal nad bránu a v 90. min jeho hlavičkové zakončenie neskončilo v siete. V priemernom zápase nebolo domácim súdené skórovať, remíza by ale bola najspravodlivejšia. A tak 120 divákov gól v Gregorovej sieti nevidelo.

VILIAM SOLOVIČ

Ostatné zápasy: Horovce – H. Poruba 3:1 (1:0), V. Uherce – Chocholná-Vel. 2:1, Predohrávka 8. kola: Chocholná-Vel. – Horovce 3:2 (0:1)

Góly: Marko 2, Šifalovič, Šnirc, Klinec, Adamec 2

Ostatné zápasy: Dolná Súča - Borčice 0:1, Chynorany - Stará Turá 5:5 (3:2), Šimonovany - Prečín 2:0 (0:0), Drietoma – Domaniža 2:1, Tr. Turná – Bošáca 3:1, Papradno - Svinná 1:2, D. Kočkovce - Dubodiel 3:1

1. Borčice 5 5 0 0 26:2 15

2. Dolná Súča 5 4 0 1 28:6 12

3. Bošáca 5 4 0 1 11:6 12

4. Šimonovany 5 2 2 1 10:5 8

5. Drietoma 5 2 2 1 10:12 8

6. Kanianka 5 2 1 2 17:7 7

7. Domaniža 5 2 1 2 11:8 7

8. Chynorany 5 2 1 2 18:16 7