FUTBAL: Zástupcovia regiónu zaznamenali iba prehry

D. Vestenice – N. Dubnica 1:4 (0:1)

GÓLY: 87. Dvonč (11m) - 24. Behan, 54. Smolík, 75. vlastný, 79. Švikruha

ROZHODOVAL: Kollárik, 150 divákov, ŽK: Dvonč, Bogiň

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Líška, Floro, Šrámka (50. Kolenčík), Dvonč, Bruška (70. Matejovič), Stručka, Škarka, Cagáň, Papranec

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej, Žabár, Štiffel (82. M. Rekem), Behan, Golej (80. Kosiba), Tvrdý, Smolik, Maník, Švikruha, Bogiň (75. Marušinec)

V priemernom stretnutí sa do 24. min. hral futbal medzi šestnástkami. V 24. min. však Behan z 20-tich metrov, po priklepnutí Bogiňa, perfektne trafil k pravej žrdi a dostal hostí hneď po prvej strele na bránu do vedenia – 0:1. V 30. min. mieril z priameho kopu tesne vedľa Dvonč. Následne domáci prevzali iniciatívu, no strely Líšku, Dvonča a Stručku neskončili v bráne hostí. V 54. min. vyšiel hosťom rýchly brejk, Smolík trafil pekne k žrdi, a bolo 0:2. V 75. min. si po centri z pravej strany dal nešťastný vlastný gól Stručka – 0:3. V 79. min. už bolo 0:4, keď Švikruha strelou z 20-tich metrov vymietol pravú šibenicu Jurenkovej brány. V 87. min., po faule na Líšku Dvonč „panenkovsky“ upravil na konečných 1:4. Hostia boli futbalovejší, a tak ich víťazstvo je zaslúžené.

MILAN VAŽAN

Modranka – Lehota p/Vt. 1:0 (0:0)

GÓL: 58. R. Sekera. R. Kosár, bez kariet, 120 divákov.

MODRANKA: Píš – Jakubička, Gažo, R. Sekera, J. Sekera, Jakáb, Kobetič, Srdoš, Kvetan, Boskovič (70. Novota), Fančovič (81. Nižňan). Tréner J. Šuran.

LEHOTA: Vavro – Beláň, Zaťko (64. Štefanička), Benko, Jankula, Královič, Píš (72. Kobec), Mišeje, Šimko, Kohút, Kriška. Tréner S. Kmeť.

Diváci videli skvelý zápas na vysokej úrovni s množstvom šanci, ktoré zostali nevyužité. Domáci môžu za tri body ďakovať domácemu brankárovi Píšovi, ktorý zneškodnil štyri čisté šance Lehoťanov. Hosťujúci brankár Vavro toľko šťastia nemal a v 58. minúte skončila za jeho chrbtom lopta z hlavy R. Sekeru, ktorý využil center z pravej strany. V snahe o vyrovnanie stál hosťom v ceste opäť skvelý Píš.

(STC)

Tr. Teplice – Kanianka 3:0 (2:0)

GÓLY: 32. Haško, 38. Puček, 75. Suchý, ŽK: 1:2

ROZHODOVAL: Šlosár, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Bariak, Beňo, Suchý, Ševela, Jambor, Ančic, Haško, Puček, Lendvay (Losonzský, Bubenko, Šebík).

KANIANKA: Pipíška – Petráš, Mečiar, Kurbel, Šnirc, Krško, Babašta, Grom, Petráš, Hanus, Khadir (Richter, Minich, Majzlan).

Domáci mali od prvej minúty územnú prevahu. Ostreľovali bránu súpera, ale dlho sa im nedarilo vytvoriť si gólovú príležitosť. Nakoniec to všetko zlomil v 32. min Haško a o pár minút Puček zvýšil vedenie na 2:0. V druhom polčase sa domáci akoby uspokojili, hostia prevzali taktovku hry do svojich rúk a v niekoľkých prípadoch podržal domácich brankár Kopčan. Nakoniec Tepličania predsalen zvýšili vedenie, keď v 75. min Suchý uzavrel zápasové skóre. Zápas bol kvalitný a slušný.

JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné zápasy: Partizánske – Holíč 5:0, Solčany – Križovany 2:3, Prečín – Častkovce 1:0, Šimonovany – Bošany 1:0, Borčice – H. Obdokovce 2:1

V. Kostoľany – Nováky 4:1

Ostatné zápasy: Brvnište – Ilava 8:0 (4:0), Tr. Stankovce – Beluša 3:1 (2:1), Plevník mal voľno, Partizánske – Holíč 0:3, Vrbové – Nemšová 1:1

1. Brvnište 4 4 0 0 21:4 12

2. Holíč 4 3 1 0 9:2 10

3. Partizánske 4 3 0 1 15:4 9

4. Tr. Stankovce 4 3 0 1 19:7 9

5. Nemšová 4 2 1 1 13:8 7

6. N. Dubnica 3 2 0 1 9:4 6

7. Vrbové 4 1 3 0 8:3 6

8. N. Rudno 3 2 0 1 6:4 6